PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia Siemens Networks chce dalej inwestować w Polsce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-siemens-networks-chce-dalej-inwestowac-w-polsce-8477.html
QR Code
Nokia Siemens Networks chce dalej inwestować w Polsce

Maciej Celmer, 3 lutego 2011, 12:32
Tagi: Nokia Siemens Networks

W Centrum Technologicznym we Wrocławiu Nokia Siemens Networks zatrudnia ok 1500 pracowników, w Polsce jest ich 2 tysiące. Obecnie koncern rozważa możliwość otwarcia kolejnego centrum, które w ciągu najbliższych lat może doprowadzić do dwu- lub trzykrotnego wzrostu zatrudnienia.

Polska staje się kluczowym krajem dla Nokia Siemens Networks, dostawcy infrastruktury i usług telekomunikacyjnych.

dr Radomir Grucza, prezes Nokia Siemens Networks w Polsce powiedział:

Pod względem liczby zatrudnionych w Nokia Siemens Networks, Polska zajmuje trzecie miejsce w Europie za Niemcami i Finlandią. Pozycja naszego kraju wynika z szerokiego rynku pracy, jak i wysokich kwalifikacjach technicznych i lingwistycznych polskich pracowników. Ludzie to fundament rozwoju naszej firmy


We Wrocławiu Nokia Siemens Networks ulokowała największą w Polsce placówkę badawczo-rozwojową sektora technologii informacyjno-komunikacyjnych - Centrum Technologiczne.

W kwietniu 2007 roku, kiedy z połączenia działów sieci telekomunikacyjnych Siemensa
i Nokii powstała globalna spółka Nokia Siemens Networks, Centrum liczyło ok. 600 pracowników. Od tamtej pory zatrudniono ponad 900 nowych osób. Wrocławskie Centrum jest częścią globalnej organizacji badawczo-rozwojowej Nokia Siemens Networks, która liczy około 16 tys. specjalistów. Powstają w nim rozwiązania i aplikacje w obszarach najnowszych technologii telekomunikacyjnych oraz sieci nowych generacji np. Long Term Evolution (LTE) i LTE Advanced. Siedziba koncernu w Polsce, wraz z działami sprzedaży i serwisu, znajduje się w Warszawie. Pracuje w niej 500 osób.

W trakcie niedawnego spotkania premier Finlandii, Mari Kiviniemi, z premierem Donaldem Tuskiem, zwrócono uwagę na dynamiczny rozwój koncernu w Polsce . Obecnie Nokia Siemens Networks rozważa otwarcie w Polsce kolejnego globalnego centrum operacyjnego (Global Network Solutions Center), które świadczyłoby usługi na całą Europę. Jeśli zapadnie pozytywna decyzja, zatrudnienie w Polsce, które dziś wynosi 2 tys. osób, w ciągu 12-24 miesięcy może wzrosnąć nawet dwu- lub trzykrotnie.


Radomir Grucza powiedział:
Decyzja o możliwości powstania kolejnego centrum odzwierciedla strategię realizowaną przez Nokia Siemens Networks, zorientowaną na rozwój i inwestowanie w rynki o najwyższym poziomie wzrostu. Jako globalnie zintegrowana firma, wykorzystujemy potencjał najzdolniejszych ludzi z całego świata, by pomóc naszym klientom rozwijać ich działalność biznesową

Źródło: Nokia Siemans Networks

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 8 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości