PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia Siemens Networks przedstawia nowe rozwiązania na 3GSM

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-siemens-networks-przedstawia-nowe-rozwiazania-na-3gsm-325.html
QR Code
Nokia Siemens Networks przedstawia nowe rozwiązania na 3GSM

Piotr Baranowski, 14 lutego 2007, 00:02
Tagi: HSPA, HSUPA (High Speed Uplink Packet Access), Nokia Siemens Networks, WiMAX

Na 3GSM w Barcelonie Nokia i Siemens pod szyldem przyszłej spółki Nokia Siemens Networks, przedstawiając liczne rozwiązania, dzięki którym operatorzy i usługodawcy mają ożywić swoje sieci stacjonarne, komórkowe i konwergentne z korzyścią dla konsumentów i firm.

Podczas prezentacji można osobiście skorzystać z szerokiego zakresu usług muzycznych i wideo z gatunku Personal Infotainment, takich jak:

 • Mobilna telewizja, zarówno w technologii powszechnie dostępnej emisji DVB-H, jak i emisji na żądanie, udostępniająca programy telewizyjne użytkownikom urządzeń mobilnych.
 • IPTV, telewizja internetowa, która umożliwia łatwe korzystanie z internetowych form rozrywki w czasie rzeczywistym oraz usług komunikacyjnych, w tym zintegrowanej wideotelefonii i udostępniania wideo, przy użyciu technologii IP Multimedia Subsystem (IMS) i Service Delivery Framework (SDF).
 • Multimedia Broadcast Multicast Service (MBMS), technologia zwiększająca atrakcyjność takich usług, jak podcasting i strumieniowa transmisja telewizyjna przy użyciu dostępu komórkowego i urządzeń mobilnych.
 • Rozwiązanie muzyczne stanowiące zabezpieczony przed piractwem sklep muzyczny online do pobierania i odsłuchiwania w formie transmisji strumieniowych plików muzycznych oraz dzwonków, niezależnie od używanej metody dostępu.

Odwiedzający stoisko mogą także przekonać się, jak zaawansowana telekomunikacja może wytwarzać prawdziwą wartość dla wspólnot użytkowników dzięki usługom spersonalizowanym. Usługi z kategorii Rich Communication łączą w sobie zaawansowaną telekomunikację multimedialną z informacjami o dostępności użytkowników, zwiększając przychody usługodawców oraz lojalność ich klientów.

Ponieważ firmy stanowią segment klientów generujących wysokie przychody (ARPU), operatorzy mogą poprawić swoje wyniki finansowe, oferując hosting usług dla wymagających klientów biznesowych. Prezentowane są rozwiązania z kategorii Enterprise Communications (w tym rozwiązania hostingowe udostępniane przez operatorów) dostosowane do potrzeb firm, które chcą po niewygórowanej cenie zoptymalizować procesy biznesowe dzięki komunikacji mobilnej. Wśród prezentowanych rozwiązań można zobaczyć:

 • Konwergentne usługi dla przedsiębiorstw, w tym ciągłość połączeń głosowych za pośrednictwem IMS.
 • Usługi wartości dodanej dla pracowników w terenie, w tym inteligentne usługi SMS (iSMS) oraz Push to talk over Cellular (PoC).
 • Rozwiązanie hostingowe udostępniane przez operatora do biznesowej komunikacji za pośrednictwem usług PBX korzystających z różnych metod dostępu.

Firmy prezentują także główne elementy technologii stanowiących podstawę dochodowych usług, rozwiązania szerokopasmowe, a także rozwiązania do kontroli sieci i zasobów oraz przesyłania sygnału:

 • Wysokowydajne stacje bazowe z wielodostępem radiowym, które umożliwiają optymalizację i redukcję liczby wymaganych lokalizacji.
 • Technologię HSUPA, która urzeczywistnia mobilny dostęp szerokopasmowy.
 • Koncepcję Long Term Evolution (LTE), która umożliwia migrację sieci poza trzecią generację.
 • Zasięg radiowy w budynkach, umożliwiający korzystanie z mobilnego dostępu szerokopasmowego w pomieszczeniach.
 • Pełny mobilny WiMAX, który stanowi obiecującą opcję budowy niedrogich sieci transmisji danych dla operatorów, którzy nie mają licencji WCDMA 3G lub chcą dokonać migracji sieci CDMA.
 • HSPA o "płaskiej architekturze" — najnowszy etap ewolucji ku LTE o uproszczonej architekturze sieci, zapewniającej szybką transmisję danych po niższych kosztach.
 • Inteligentna kontrola ruchu w trybie peer-to-peer, niezbędna w wykorzystywaniu pełni zalet usług Web 2.0, a jednocześnie utrzymaniu poziomu usług wrażliwych na opóźnienia, takich jak VoIP i mobilna telewizja.
 • Platforma Service Delivery Framework usprawniająca początkową integrację najlepszych w swojej klasie rozwiązań sieciowych, skracająca czas wejścia na rynek i wydłużająca na nim obecność.
 • Systemy wspomagające Operation Support Systems (OSS), które ułatwiają zarządzanie skomplikowanymi sieciami stacjonarnymi, komórkowymi i konwergentnymi, ale także generują nowe źródła przychodów, na przykład dzięki zastosowaniu danych o wykorzystaniu sieci do stworzenia usługi oferującej informacje drogowe w czasie rzeczywistym.
 • Platformy metropolitalnych i operatorskich sieci Ethernet nowej generacji, zwiększające możliwości zarządzania ruchem w sieciach komórkowych, co ma zasadnicze znaczenie dla wydajności sieci oraz przyszłych aplikacji mobilnych wymagających transmisji dużej ilości danych.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

All-Star point guard... 3.03.2018, 03:21

New balance pink... 3.03.2018, 03:13

adidas original... 3.03.2018, 03:06