PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia Siemens Networks rozpoczyna działalność

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-siemens-networks-rozpoczyna-dzialalnosc-766.html
QR Code
Nokia Siemens Networks rozpoczyna działalność

Piotr Baranowski, 2 kwietnia 2007, 22:13
Tagi: Nokia, Nokia Siemens Networks, Siemens

Firma Nokia poinformowała o rozpoczęciu działalności przez spółkę Nokia Siemens Networks, która już na samym początku zajmuje czołową pozycję na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej.

Nowa spółka, należąca do firm Nokia i Siemens, zajmuje miejsce w pierwszej trójce w branży (na podstawie przychodów pro forma z roku 2006 wynoszących 17,1 miliarda EUR) i ma idealne warunki, by korzystać z rozwoju rynku telekomunikacji bezprzewodowej oraz stacjonarnej.

Nokia Siemens Networks ma około 600 klientów i działa w około 150 krajach, łącząc swoją dobrze zakorzenioną obecność i doświadczenie praktyczne z globalnym zasięgiem i międzynarodowym wsparciem lidera branży. Firma rozpoczyna działalność od mocnego wejścia. Oprócz oddzielnych inicjatyw firm Siemens i Nokia, od czasu uzyskania zezwoleń antytrustowych i antymonopolowych w listopadzie złożono około 140 wspólnych ofert.

Nokia Siemens Networks ma pięć działów — Radio Access (dostęp radiowy), Broadband Access (dostęp szerokopasmowy), Service Core and Applications (sieci rdzeniowe i aplikacje usługowe), IP/Transport oraz Operation Support Systems (systemy wsparcia operacyjnego) — oferujących pełny asortyment produktów i aplikacji do sieci stacjonarnych, komórkowych i konwergentnych. Nowa firma zaspokaja ponadto rosnący popyt na usługi za pośrednictwem swojego działu Services (Usługi), zatrudniającego około 20 tys. specjalistów na całym świecie.

W roku 2006 zespół badawczo-rozwojowy należący obecnie do Nokia Siemens Networks zaprezentował pierwsze na świecie rozwiązanie do dostępu radiowego Long Term Evolution (LTE). W dziedzinie dostępu stacjonarnego zespołom badawczym udało się przesłać dane z szybkością 10 gigabitów na sekundę za pośrednictwem światłowodowej sieci dostępowej — cztery razy szybciej niż było to możliwe dotychczas.

Transmisję 10x111 Gb/s w środowisku macierzystym uzyskano ostatnio na dystansie ponad 2400 km przy użyciu infrastruktury Dense Wavelength Division Multiplexing (DWDM) przeznaczonej do transmisji 10 Gb/s. Dowiodło to, że operatorzy będą mogli przejść na usługi 100-gigabitowego ethernetu na każdej długości fali przy użyciu dotychczasowej infrastruktury optycznej. Dzięki tak szerokim możliwościom badawczo-rozwojowym, połączonym z innowacyjnymi rozwiązaniami już dostępnymi w sprzedaży, takimi jak IMS, MSC Server System oraz Internet HSPA, firma Nokia Siemens Networks będzie mogła pomagać klientom w osiąganiu celów biznesowych.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Nike Air Max 2017... 28.08.2017, 10:12

New adidas superstar sale 28.06.2017, 11:12

nike air max 1 ultra... 28.06.2017, 10:53

nike free 4.0 flyknit... 28.06.2017, 10:37

Nike Air Max 90 Ultra... 28.06.2017, 10:12

Archiwum wiadomości