PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia udostępnia darmowe mapy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-udostepnia-darmowe-mapy-490.html
QR Code
Nokia udostępnia darmowe mapy

Piotr Baranowski, 28 lutego 2007, 20:18
Tagi: GPS, Nokia

Nokia oferuje użytkownikom urządzeń mobilnych bezpłatne mapy do pobrania Platforma map i nawigacji smart2go dostępna w większości najpopularniejszych systemów operacyjnych urządzeń mobilnych.

Firma Nokia ogłosiła udostępnienie do bezpłatnego pobrania swojej platformy map i nawigacji smart2go (pod adresem www.smart2go.com). Dzięki temu miliony osób będą mogły korzystać z najwszechstronniejszego zestawu map do urządzeń mobilnych. Platforma ta umożliwia korzystanie z map i wyznaczanie tras w ponad 150 krajach, a także pełną nawigację satelitarną w ponad 30 krajach. Dzięki smart2go użytkownicy mogą bezpłatnie wyświetlać na mapie swoje położenie, wyszukiwać punkty orientacyjne w okolicy oraz wyznaczać do nich trasy. Nokia udostępniła aplikację smart2go bezpłatnie od soboty, 10 lutego. Początkowo będzie to aplikacja przeznaczona dla użytkowników wybranych urządzeń Nokia S60 i Windows Mobile 5.0, ale planuje się jej udostępnienie użytkownikom większości głównych systemów operacyjnych urządzeń mobilnych, w tym Nokia S60, Series 40, PocketPC, Linux i Windows Mobile.

Nokia zamierza instalować standardowo aplikację do map i nawigacji we wszystkich nowych komputerach multimedialnych Nokia Nseries pod nazwą „Nokia Maps”. Obecni właściciele urządzeń Nokia mogą także pobrać aplikację Nokia Maps do obsługiwanych modeli. Nokia Maps udostępnia fantastyczne możliwości nawigacji w szerokim asortymencie urządzeń Nokia dzięki połączeniu urządzenia mobilnego bez funkcji GPS z Bezprzewodowym modułem GPS Nokia LD-3W lub innym kompatybilnym modułem GPS.

Platforma zawiera ponad 15 milionów punktów orientacyjnych, dzięki którym można zwiedzić najciekawsze miejsca oraz znaleźć najlepsze restauracje i zakwaterowanie. Użytkownicy mogą wybierać ulubione lokalizacje i przesyłać je znajomym w wiadomościach multimedialnych lub e-mail, a także bezprzewodowo przez Bluetooth albo podczerwień. Przesyłać można również fragmenty map i trasy, a także zapisywać zrzuty ekranu z mapami do Galerii w urządzeniu. Firmy o znanych markach, takie jak McDonald's, będą mogły umieszczać markowe ikony na cyfrowych mapach świata pobieranych do milionów urządzeń mobilnych.

Ralph Eric Kunz, wiceprezes działu Multimedia firmy Nokia:

Użytkownicy będą ufać mapom i korzystać z nich, jeśli będą mieć je pod ręką. Platforma smart2go daje im pełną swobodę wyboru map, które chcą mieć przy sobie. Dzięki bezpłatnie oferowanej aplikacji Nokia Maps i platformie smart2go użytkownicy urządzeń mobilnych mogą korzystać z wygodnych map mobilnych i wyznaczać trasy, nie przejmując się kosztami. Nokia dąży do zbudowania najbardziej dostępnej platformy pozycjonowania dla użytkowników urządzeń mobilnych, która otwiera jednocześnie atrakcyjne perspektywy nowych usług.

smart2go to hybrydowe rozwiązanie do map. Dane map z firm Tele-Atlas i Navteq można pobrać bezpośrednio przez sieć bezprzewodową (np. GPRS/3G/WLAN) i przechowywać w miarę potrzeb na karcie pamięci urządzenia. Jeżeli przechowuje się wszystkie potrzebne dane, do korzystania z mapy, wyznaczania tras i nawigacji nie jest potrzebne połączenie sieciowe. Pobieranie większych plików ułatwia dodatkowy program komputerowy.

smart2go można rozbudować do pełnowartościowej nawigacji z komendami głosowymi i graficznymi na ekranie urządzenia. Kupując kilkoma kliknięciami licencję nawigacyjną, można zmienić swoje urządzenie w głosowy system nawigacyjny. Dostępne są różne licencje: od tygodniowej po trzyletnią. Przed wyjazdem na wakacje do innego kraju można pobrać odpowiednie mapy na komputer i wykupić po przystępnej cenie usługę nawigacji na okres urlopu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

qwa 21.03.2008 @ 23:57
to jakaś h**nia z grzybnią...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości