PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia wspiera biegaczy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-wspiera-biegaczy-9093.html
QR Code
Nokia wspiera biegaczy

Maciej Celmer, 28 kwietnia 2011, 10:22
Tagi: akcesoria, Nokia

Firma Nokia wspólnie z Warszawskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zachęca do biegania. W ramach rozpoczynającego się właśnie sezonu biegów w najbliższych dniach odbędzie się XXI Bieg Konstytucji 3 Maja. W tym roku hasło przewodnie biegu brzmi: „Masz prawo do biegania”. WOSiR jest organizatorem, a Nokia sponsorem strategicznym tego wydarzenia.

XXI edycja Biegu Konstytucji 3 Maja rozpocznie się o godzinie 11:00. Organizatorzy spodziewają się około 2000 biegaczy, którzy pokonają trasę o długości 5 km. Ma ona objąć ulice: Myśliwiecką, Agrykoli, Aleje Ujazdowskie, Piękną, Górnośląską, Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów oraz Park Agrykola.

Nie tylko uczestników, ale i widzów Biegu Konstytucji 3 Maja Nokia zachęca do skorzystania z aplikacji Endomondo Sports Tracker na smartfony Nokia. Aplikacja ta to dla biegaczy nic innego jak osobisty trener w telefonie komórkowym, który pozwala kontrolować m.in. pokonany dystans, prędkość biegu oraz ilość spalonych kalorii. Ponadto umożliwia ona zawodnikom automatyczne publikowanie wyników treningów na Facebooku i Twitterze oraz monitorowanie statystyk i szukanie nowych tras biegowych.

Widzowie i kibice Biegu Konstytucji 3 Maja poprzez stronę internetową www.endomondo.com (sekcja „Imprezy”) mogą nie tylko obserwować trasę pokonaną przez biegacza, któremu kibicują, ale i komentować jego postępy, a nawet przesyłać dopingujące wiadomości, które uczestnik usłyszy podczas biegu. Aplikację Endomondo można pobrać za darmo z Ovi Sklepu poprzez swój telefon lub komputer na stronie: http://store.ovi.com/content/3669

Prócz aplikacji Nokia oferuje szereg akcesoriów, które również mogą być przydatne w czasie biegów. Wśród nich są słuchawki, futerały na telefon oraz pas LS-14 - prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników joggingu, ale również dla wszystkich, którzy chcą kontrolować pracę serca podczas wysiłku fizycznego. Urządzenie jest kompatybilne z szeroką gamą urządzeń Nokia wyposażonych w aplikację Sports Tracker lub Endomondo. Pas jest lekki (55g) i wygodny, więc w żaden sposób nie krępuje ruchów. Wymienne baterie o wydajności ok. 150 godzin oraz szeroka tolerancja temperatur, w których urządzenie może działać sprawiają, że można je zabrać zarówno na wspinaczkę w góry, jak i na intensywny spacer brzegiem morza.

Aplikacji Endomondo i pasa LS-14 można używać z blisko 50 modelami telefonów komórkowych Nokia. Wśród nich znajdują się popularne modele, takie jak Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7, Nokia E72, Nokia E52 i wiele innych.

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości