PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokie z serii N - rozwód z Symbianem?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokie-z-serii-n-rozwod-z-symbianem-7602.html
QR Code
Nokie z serii N - rozwód z Symbianem?

S.Nowak, 24 czerwca 2010, 13:56
Tagi: Nokia, Nokia N8, Symbian, Symbian^3

Wygląda na to, że nadchodzący system MeeGo może nieźle namieszać na poletku Nokii. W sieci krążą niepotwierdzone informacje o tym, że nadchodząca Nokia N8 będzie ostatnim z serii telefonem z Symbianem. Seria N miałaby przesiąść się właśnie na MeeGo, a Symbian^3 i jego następcy pozostaną zarezerwowani dla serii X. Przyjrzyjmy się bliżej tym rewelacjom.

Po pierwsze do wieści tych podchodzimy dosyć sceptycznie. Pochodzą one bowiem z Australii...Nie żebyśmy dyskryminowali tutaj czyjąś wiarygodność, ale jednak wydaje nam się, że takie poważne, strategiczne plany powinny być ogłaszane przez centralę.

Po drugie MeeGo jest wciąż w fazie Alpha, więc szybka zmiana warty raczej nie będzie możliwa. Do tego już zapowiedziane nadejście Symbiana 4 w lipcu przyszłego roku, pozwala sądzić, że Nokia nie zrezygnuje tak szybko z tego systemu.

Inne źródła donoszą również, że po Nokii N8 mają pojawić się jeszcze inne telefony na Symbianie.

Aczkolwiek nie wiemy czy to na pewno dobrze...
Eldar Murtazin z mobile-review, czyli człowiek który uznawany jest za jeden z autorytetów w świecie telefonów komórkowych ocenił nowego Symbiana bardzo surowo.
W skrócie nowy Symbian, który jeszcze nie doczekał się premiery jest zdecydowanym krokiem do przodu w stosunku do 5 generacji Symbiana 60, jednak równocześnie nie wnosi na rynek nic nowego. Już teraz telefony z Androidem oferują o wiele więcej niż Symbian^3, tak więc szkoda nawet wspominać co się stanie po premierze Androida 2.2 pod koniec roku. Nowy Symbian będzie co najwyżej próbą dogonienia konkurencji, jednak na pewno nie ma szans by ją wyprzedzić.
Pełna recenzja po angielsku tutaj

No cóż, jeżeli te twarde słowa krytyki okażą się prawdą, to pozostaje mieć nadzieję, że Nokia N8 będzie mogła w przyszłości obsłużyć system MeeGo. Szkoda by było, gdyby tak dobrze zapowiadający się telefon stał się niewypałem przez przestarzały i wadliwy system.

Nokia N8 to kombajn multimedialny przygotowywany przez Nokię, który ma pojawić się w sprzedaży już w trzecim kwartale 2010. I to w całkiem przyzwoitej cenie - 370 euro bez simlocka.

Źródło: unwired view, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości