PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nowa odsłona promocji "Internet bez VAT" Netii

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nowa-odslona-promocji-internet-bez-vat-netii-8679.html
QR Code
Nowa odsłona promocji "Internet bez VAT" Netii

Maciej Celmer, 1 marca 2011, 14:09 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 1 marca 2011 o 14:09)
Tagi: brak

Netia zaprezentowała nową odsłonę promocji „Internet bez VAT II”. w ofercie została obniżona opłata aktywacyjna, dostępny jest router Wi-Fi za 1 zł i krótszy, 12-miesięczny okres umowy terminowej przy zakupie pakietu usług.

Promocja „Internet bez VAT II” trwa od 1 marca 2011 i wprowadza dodatkowe korzyści dla użytkowników domowych oraz klientów biznesowych z sektora małych i średnich firm.

Klienci indywidualni, którzy podpiszą umowę w ramach promocji „Internet bez VAT II” mogą otrzymać router Wi-Fi za złotówkę. Dodatkowo opłata aktywacyjna dla osób deklarujących korzystanie z e-faktury została maksymalnie obniżona i wyniesie 1 zł.

W nowej odsłonie promocji Netii wybierając pakiet Internet z jednym z ryczałtowych planów telefonicznych (Wieczory i Weekendy, Non Stop, Non Stop Świat) można zawrzeć umowę na 12 miesięcy, czyli dwukrotnie krótszą niż standardowo, i cieszyć się abonamentem obniżonym o wartość podatku VAT przez cały okres trwania umowy.

Ceny dostępu do Internetu wynoszą wtedy:

  • 40,57 zł (do 2 Mb/s lub do 4 Mb/s);
  • 48,70 zł (do 6 Mb/s lub do 8 Mb/s);
  • 56,83 zł (do 20 Mb/s lub do 10 Mb/s).

Plany telefoniczne kosztują od 40,57 zł do 56,83 zł brutto.

Dodatkowo użytkownicy, którzy zamówią przez Internet lub telefon pakiety z taryfami Non Stop/Non Stop Firma lub Non Stop Świat otrzymają bon zakupowy o wartości 100 zł.

Niższy abonament w ofercie na samą usługę dostępu do Internetu obowiązuje od 5 miesięcy (dla technologii BSA i WiMAX) do 10 miesięcy w pozostałych technologiach i w okresie promocyjnym wynosi od 40,57 zł do 56, 83 zł a następnie od 49,90 zł do 69,90 zł.

Źródło: Netia

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 1.03.2011 @ 14:31
Widać, że Netia kombinuje jak tu przyciągnąć klientów. Dobrym sposobem wg mnie jest zaoferowanie umowy na 12 miesięcy. To duży plus. Wraz z routerem za złotówkę, i obniżką oferta staje się interesująca.
Ceny także bardzo atrakcyjne, w porównaniu ceny-prędkości, wypadają bardzo korzystnie.
Wanda 1.03.2011 @ 14:47
"12-miesięczny okres umowy terminowej przy zakupie pakietu usług". Brak opcji na 12 miesięcy dla samego internetu i zmuszanie do brania pakietu z telefonem (który w takiej konfiguracji, z darmowymi stacjonarnymi czesto jest zbędny) jest chwytem bardzo niskich lotów... Mimo wszystko w TP jest większa swoboda, spokojnie można mieć abonament telefoniczny u innego dostawcy i 12 miesięczną umowę na internet. Później posprawdzam dokładniej i postaram się tutaj opisać tę kwestię. Jak na razie, w opcji BSA, nie widzę niczego rewelacyjnego.
dawid9222 1.03.2011 @ 15:02
Wanda, takie rozwiązanie według mnie nie jest 'chwytem niskich lotów'. Owszem przydałaby się opcja 12 miesięcy dla samego internetu, niemniej jednak wielu osobom, będzie taka promocja na rękę i z niej skorzysta. Kwestia indywidualnego podejścia, oraz danego zapotrzebowania ;)
omen 14 1.03.2011 @ 20:59
Netia w ostatnich paru latach przyciagnęła do siebie wielu klientów w tym mnie, bo mam internet z Netii. I jak widzimy ta firma rozwija się coraz bardziej. Już wielokrotnie dzwonili do mnie i próbowali mnie namówić na telefon z Netii. Jakoś nie dałem się przekonać, nawet proponowali mi szybszy internet za mniejszą cenę. I podobno Netia ma otworzyć tak jak Neostrada TP telewizję. Pomysł internetu bez vat jest naprawdę świetny, na pewno wiele rodzin zrezygnuje z dotychczasowego internetu i przeniesie się do Netii. Dla mnie mają najlepszy internet w Polsce. Nie jestem tylko przekonany do do ich telefonu.
dawid9222 1.03.2011 @ 21:48
Z drugiej strony, "Internet bez vat", daje ciekawy efekt psychologiczny. Gdy w mediach stale słychać: 'nowy, większy vat', 'podwyższenie vat na produkty...!', to klient słysząc o tej promocji pomyśli : 'o! tam vat nie obowiązuje, idziemy tam!' No ale takich promocji nie wymyśla jedna osoba, tylko czuwa nad tym sztab specjalistów - marketingowców ;)
Wanda 1.03.2011 @ 22:24
dawid9222 - w mojej wypowiedzi chodziło o uszczęśliwianie klientów na siłę, czymś, czego nie potrzebują. Warunkowanie krótszego okresu umowy telefonem stacjonarnym konkretnego typu jest nieuczciwe. Okresu, NIE ceny. TP nie stosuje takich praktyk, ich oferta to prawdziwe "klocki", które klient sam sobie układa. U innych BSA też to wygląda różnie. Jestem klientką Netii i mam jak najbardziej prawo wypowiadać się o ich zagraniach (słyszałeś chociażby o Gwarancji Ceny, z której nie można skorzystać, masa tematów), które sa godne Tele2, które przejęli (chyba razem kultura korporacyjną).
Więcej napiszę później.
Co do skuteczności dziłań marketingowych Netii - bronią się tylko ceną. Sam spójrz na dynamikę nowych aktywacji Neostrady i Netii w trzecim kwartale. Trend się będzie tylko pogłębiał. Nie jestem przekonana, że dobicie nawet do tych 700 szaf LLU im pomoże. W miastach nie mają szans z kablówkami, TP zapewne zacznie czarować wkrótce VDSL na większą skalę. O telewizji nie wspomnę...
dawid9222 1.03.2011 @ 23:06
Wanda, widzę, że znasz się na temacie, i nie będę starał się udowodnić że jest inaczej ;)
W przypadku umowy na 12 miesięcy którą można zawrzeć tylko przy zakupie pakietu usług, chodziło mi o to że i tak znajdą się osoby którym będzie to na rękę. Np. małżeństwo wprowadzające się do nowego mieszkania, potrzebuje telefonu i internetu. Po przeanalizowaniu kosztów, oferta może stać się atrakcyjna.
Netia nie jest jedyna na rynku, tak więc jeśli komuś nie odpowiada taka konfiguracja, zawsze może skorzystać z oferty innych firm.
Nie staram się na siłę bronić poczynań Netii, poprostu sądzę iż dla niektórych osób to naprawdę fajna oferta.
Jesteś klientką Netii, więc zapewne dobrze znasz politykę tej firmy.
A tak na marginesie to uważam że TP ma lepszą reklamę telewizyjną niż Netia o! ;)
Wanda 1.03.2011 @ 23:18
Jako, że za trzy miesiące kończy mi się umowa na internet w Netii od jakiegoś czasu przeliczam sobie nowe promocje, żeby wiedzieć jak się sprawy mają. Rozpatruję scenariusz internet + możliwie tani abonament telefoniczny do odbierania stacjonarnych. Są operatorzy WLR oferujący coś takiego za ok. 30 zł (Multimo, Novum, Dialog itd., oferty się zmieniają). W ostateczności opłata za utrzymanie łącza i rezygnacja z numeru. W porównaniu TP i Netii (odpuściłam np. Erę Stacjonarna, która ma atrakcyjne zniżki dla abonentów (wiele usług), Multimo, Dialog, Orange Fredom itd.) rozważałam tylko wariant 24 miesięczny, ponieważ 12 miesięczny NEtii (w odróżnieniu od TP) nie jest dostępny poza pakietami z ich drogimi abonamentami stacjonarnymi. Porównanie wyjdzie prawdopodobnie niekorzystnie dla Netii, bo rozważam opcję BSA - interesujący mnie adres nie jest podłączony do centrali z LLU, podobnie jak większość numerów w Polsce.
Wanda 1.03.2011 @ 23:19
Przy okazji, dawid9222 - nie wiem czy wiesz, ale Netia miała w ofercie 12 miesięczne umowy, oferowano ci ją, jezeli zgłosiłeś chęć rezygnacji z usług... O takie zagrywki mi chodzi... Różnica musiałaby być naprawdę duża, żeby zechciała zostać w Netii, czyli mówiąc prościej w interesującej mnie lokalizacji musiałoby pojawić sie LLU. BSA w Netii nie ma przyszłości, a kilka złotych różnicy za taką samą opcję co w TP nie jest warte "jakości" Netii.
Dla takich porównań najlepiej liczyć średnioroczne koszta. Pominęłam opłaty aktywacyjne.

2 Mbps:
TP (dwa miesiące za 0 zł)
22*54,44/24=49,90 zł
Netia (pięć miesięcy taniej)
(5*40,57+19*49,90)/24=47,96 zł

6 Mbps:
TP
22*59,48/24=54,52 zł
Netia
(5*48,70+19*59,90)/24=57,57 zł

10 Mbps
TP
22*64,53/24=59,15
Netia
67,17 zł

20 Mbps
TP
22*69,57/24=63,77 zł
Netia
(5*56,83+19*69,90)/24=67,17 zł

Jak jest błąd, proszę o poprawienie.
dawid9222 1.03.2011 @ 23:43
Wanda, jestem pełen podziwu, że tak podchodzisz do zawierania umów. Wiele osób poprostu przystaje na taką ofertę jaką zaproponuje mu pan dzwoniący w celu przedłużenia umowy.

Analizując Twoje obliczenia, widać że Netia opłaca się, ale tylko przy niższej prędkości, przy wyższych jest już zdecydowanie odmiennie.

Wspomniałaś o Novum, zerknij jeszcze raz na news sprzed kilku dni:
http://pasjagsm.pl/news/uke-przestrzega-przed-praktykami-przedstawicieli-novum-8639.html

Dzięki za wyjaśnienie tych kwestii ;)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 8 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16