PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nowa wersja Lite Skype na komórki już dostępna

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nowa-wersja-lite-skype-na-komorki-juz-dostepna-5318.html
QR Code
Nowa wersja Lite Skype na komórki już dostępna

Łukasz Roguski, 9 stycznia 2009, 01:27 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 9 stycznia 2009 o 01:38)
Tagi: Skype

Skype udostępnił najnowszą wersję komunikatora Skype w wersji dla telefonów komórkowych –beta lite Skype. Dzięki zastosowaniu Javy aplikacja Skype działa na ponad stu modelach telefonów komórkowych, które wspierają obsługę Javy.

Aplikacja zapewnia dostęp do większości standardowych funkcji znanych z „komputerowego” odpowiednika – tj. m.in. do rozmów głosowych, chatów, oraz zarządzenia kontaktami. Na stronach internetowych Skype chwali się, że Lite Skype jest kompatybilny z większością modeli telefonów oferowanych przez LG, Motorolę, Nokię, Samsunga oraz Sony Ericssona.

Co ważne do rozmów telefonicznych nie jest konieczne korzystanie z bezprzewodowego Internetu przy pomocy sieci WiFi. Skype lite radzi sobie z obsługą transmisji danych w sieciach komórkowych (GSM, 3G).

Wraz z wersją w technologii Java udostępniona została również aplikacja na telefony działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Aktualnie w komercyjnej sprzedaży (w USA i Wielkiej Brytanii) jest dostępny HTC G1 w sieci T-Mobile.

Dodatkowe informacje na temat Skype na telefony komórkowe:
http://skype.com/intl/pl/download/skype/mobile/
http://www.skype.com/go/mobiledownload/

Źródło: Skype

reklama

Ostatnie opinie internautów

przemek89k 11.01.2009 @ 13:12
Mnie wcale nie dziwi skype na telefony komórkowe. To było praktycznie pewne że prędzej czy później coś takiego powstanie - zwłaszcza że już od dawna mamy możliwość obsługi komunikatora gadu gadu. Ciekawym rozwiązaniem pozostanie fakt naliczania pieniędzy za korzystanie z usługi - czy będą to specjalne karty skype , czy też będzie możliwość pobierania opłat od naszego operatora za transmisję danych.
Galaktyczny Edek 11.01.2009 @ 15:21
@przemek89K

Dla mnie to dobry substytut Skypephone sieci 3 UK http://www.three.co.uk/Mobiles/3_Skypephone czekam tylko aż którys z operatorów w Polsce wbuduje te aplikacje w firmware, tak jak różne "Orange menu". Kwestia tylko - jak sam zauważyłeś - taryfikacji. Można byłoby też w takim wypadku zaoferować wszystkim taryfę "w Europie, USA, Chinach i Japonii dzwoń na stacjonarne przez Skype za 9 gr/min. więcej iż w Polsce", bo to w istocie dostęp wdzwaniany, podobny do Mo-Call http://www.mo-call.com/pl/

Mnie mówiąc szczerze marzyłaby sie aplikacja będąca hybrydą Fringa (tam gdzie jest zasięg WiFi - dla przychodzących i wychodzących) z Lite Skype (tam gdzie go nie ma a jest zasięg telefonu - dla wychodzących).

Aha, jeśli ktoś ma Nokię E51 i chciałby sprawdzić jak ww. aplikacja chodzi to niech sciągnie wersję na N95. To działa - organoleptycznie sprawdzone :-)
Galaktyczny Edek 11.01.2009 @ 15:39
Zapomniałem jeszcze o jednym o czym producenci Skype nas nie poinformowali a warto byłoby wiedzieć, choć nie wiem czy ten trick działa we wszystkich krajach. Lite Skype działa wg producenta tylko w niektórych krajach. "Połączenia ze Skype z telefonami stacjonarnymi, komórkowymi lub wszystkimi kontaktami Skype są dostępne tylko w Australii, Brazylii (Rio de Janeiro i Sao Paulo), Danii, Estonii, Finlandii, Nowej Zelandii, Polsce, Szwecji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii". Tak nie jest do końca. Połączenie typu "data" działa wszędzie, choć w roamingu należy się liczyć z wyższymi kosztami. Co należałoby zrobić jeśli ktoś będąc na przykład w Estonii byłby w podbramkowej sytuacji i chciałby zadzwonić do Stanów? Proste - przestawić język menu Lite Skype na Eesti (w Danii na "Dansk", etc.) a wtedy Lite Skype wdzwoni się na lokalny numer estoński. Nie wiem jak jest w krajach anglojęzycznych - w Estonii i Danii to działa.
karoloso 7.04.2012 @ 21:46
Całkowicie zbędny program, trzeba płacić za rozmowy głosowe.
Żal

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości