PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nowe oprogramowanie ArchiDoc dla Tele2

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nowe-oprogramowanie-archidoc-dla-tele2-318.html
QR Code
Nowe oprogramowanie ArchiDoc dla Tele2

Piotr Baranowski, 13 lutego 2007, 09:06
Tagi: Tele2

ArchiDoc, największa polska firma świadcząca usługi kompleksowego zarządzania dokumentami, na potrzeby projektu realizowanego dla Tele2 wdrożyła autorskie oprogramowanie TelDok. Dzięki zastosowaniu aplikacji, upoważnieni pracownicy operatora w czasie rzeczywistym mają dostęp do dokumentów zgromadzonych w elektronicznym repozytorium. Oprogramowanie o podobnej funkcjonalności będzie również tworzone na potrzeby innych klientów ArchiDoc. Aplikację przeznaczono dla firm posiadających rozproszoną strukturę organizacyjną.

TelDok jest częścią składową systemu informatycznego ReDok, który zarządza elektronicznym repozytorium dokumentów przejętych przez ArchiDoc. Do głównych zadań aplikacji TelDok należy wspieranie procesu opracowywania dokumentów, udostępnianie zasobów repozytorium elektronicznego oraz raportów operacyjnych upoważnionym osobom. ReDok pracuje na trzech poziomach: serwerze repozytorium (system operacyjny pod kontrolą MS Windows Server 2003), serwerze bazy danych (64-bitowy system operacyjny MS Windows Server 2003 i baza danych MS SQL 2005 64bit) oraz serwerze aplikacyjnym (system operacyjny MS Windows, serwer aplikacyjny J2EE, Ramdisk Super Speed Server, środowisko uruchomieniowe Sun Java 5.0).

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danych klienta, użytkowanie aplikacji obwarowane jest licznymi zabezpieczeniami. Z oprogramowania TelDok mogą korzystać wyłącznie użytkownicy z nadanymi przez klienta uprawnieniami. Poziom dostępu do aplikacji jest adekwatny do czynności służbowych wykonywanych przez pracownika. Podczas każdorazowego rozpoczęcia pracy z oprogramowaniem konieczne jest pozytywne przejście procesu autoryzacji.
Po trzech nieudanych próbach logowania konto zostaje czasowo zablokowane. Aplikacja korzysta
z połączeń szyfrowanych, każda akcja użytkownika systemu (np. logowanie czy dostęp
do dokumentu w repozytorium) podlega rejestracji.

Oprogramowanie zostało opracowane i wdrożone na potrzeby Tele 2 w sposób umożliwiający rozbudowę i modyfikacje zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem oraz rozwojem projektu. Jak twierdzi Adam Gawłowski, Dyrektor IT ArchiDoc, aplikacja została napisana w taki sposób, że jej trzon może być fundamentem analogicznych systemów dedykowanych dla innych klientów. ArchiDoc opracowywuje taką aplikację każdorazowo w oparciu o indywidualne potrzeby zleceniodawcy oraz dostosowuje ją do wielkości realizowanego projektu. Wdrożenie tego rodzaju oprogramowania rekomendowane jest zarówno firmom o scentralizowanej jak i rozproszonej strukturze, gdzie dostęp do elektronicznej wersji dokumentacji musi być współdzielony. Rozwiązanie zbliżone do TelDok sprawdzi się zatem w największych organizacjach z sektora telekomunikacyjnego, energetycznego, finansowego czy ubezpieczeniowego.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości