PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nowe wcielenie aparatu fotograficznego - Nokia N82

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nowe-wcielenie-aparatu-fotograficznego-nokia-n82-2555.html
QR Code
Nowe wcielenie aparatu fotograficznego - Nokia N82

Michał Gruszka, 15 listopada 2007, 15:09 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 15 listopada 2007 o 15:10)
Tagi: Nokia, nowy telefon

Firma Nokia zaprezentowała najnowszy mobilny komputer multimedialny Nokia N82 przystosowany do fotografii, nawigacji i łączności internetowej. Miłośnicy fotografii mogą teraz osiągnąć więcej dzięki zawartym w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N82 narzędziom umożliwiającym odkrywanie nowych miejsc, uwiecznianie ciekawych chwil oraz natychmiastowe dzielenie sie nimi z bliskimi.

Poznawanie, uwiecznianie i pokazywanie

Nokia N82 umożliwia poznawanie otoczenia oraz znajdowanie drogi dzięki funkcjom nawigacji i wyznaczania tras. Swoje przygody można uwiecznić na zdjęciach o wysokiej jakości a następnie przesłać je bezpośrednio do Internetu przyciskając jeden przycisk.

Wyposażony w funkcję A-GPS, 5-megapikselowy aparat fotograficzny, ksenonową lampę błyskową, obiektyw marki Carl Zeiss oraz łączność internetową mobilny komputer multimedialny Nokia N82 ma ponadto wszystkie cechy i funkcje charakterystyczne dla urządzeń Nokia Nseries. Podobnie jak jego poprzednik Nokia N95, mobilny komputer multimedialny Nokia N82 to najnowocześniejszy wzór zintegrowanego urządzenia do wielu zastosowań.

„W ostatnich latach ewolucja możliwości fotograficznych w urządzeniach mobilnych postępuje wyjątkowo szybko. W mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N82 osiągnęliśmy tak wysoki poziom jakości obrazu, szybkości i łatwości obsługi, że urządzenie to nie tylko pozostawia w tyle wszelkie pozostałe telefony fotograficzne dostępne na rynku, ale także stanowi poważną alternatywę dla autonomicznych aparatów fotograficznych” — mówi Satu Ehrnrooth, menedżer ds. kategorii aparatów fotograficznych w dziale Multimedia firmy Nokia. „Oprócz wysokiej jakości zdjęć Nokia N82 umożliwia także nawigację i poznawanie nowych miejsc, słuchanie muzyki, przeglądanie internetu, granie, udział w czacie online oraz w globalnych społecznościach Web 2.0 niezależnie od miejsca. Dzięki bezprzewodowej łączności szerokopasmowej, integracji funkcji i jeszcze bardziej udoskonalonemu działaniu Nokia N82 to kieszonkowe urządzenie zaspokajające wszystkie potrzeby użytkowników!”.

Poznawanie świata

Funkcja A-GPS i zainstalowana fabrycznie* aplikacja Nokia Maps umożliwiają poznawanie i znajdowanie nowych miejsc — zarówno w innym kraju, jak i tuż za rogiem. Mobilny komputer multimedialny Nokia N82 jest zawsze sprzedawany w komplecie z próbną wersją aplikacji do nawigacji głosowej. Można także dokupić funkcje dodatkowe, takie jak przewodniki po miastach czy dłuższa subskrypcja nawigacji.

Dzięki dostępowi do ponad 15 milionów ciekawych miejsc można znaleźć warte zwiedzenia obiekty, a także bary czy restauracje oraz dotrzeć do nich niezależnie od miejsca pobytu. Można również wysyłać znajomym za pośrednictwem wiadomości MMS fragmenty map i trasy, a także zapisywać zdjęcia ekranów map w galerii.

Uwiecznianie wrażeń

Dzięki 5-megapikselowemu aparatowi fotograficznemu, mocnej lampie ksenonowej i obiektywowi marki Carl Zeiss Nokia N82 robi wyjątkowo wyraźne zdjęcia, nawet przy słabym oświetleniu. Szybka aktywacja aparatu, automatyczna regulacja ostrości przy użyciu specjalnej lampy, szybkie przeładowywanie pomiędzy zdjęciami oraz nagrywanie wideo z jakością zbliżoną do DVD sprawiają, że jest to naprawdę wygodne i niezawodne narzędzie do uwieczniania i przekazywania ciekawych chwil z życia.

Na karcie microSD o pojemności 2 GB, dodanej standardowo w pakiecie* z mobilnym komputerem multimedialnym Nokia N82, można przechowywać do 900 zdjęć o wysokiej rozdzielczości lub do 84 wysokiej jakości nagrań wideo.

Satu Ehrnrooth powiedział:

Nokia N82 to najlepsze dotychczas prestiżowe urządzenie łączące aparat fotograficzny z funkcjami nawigacji. Otwiera to przed użytkownikami wyjątkowe możliwości i w ogromnym stopniu wzbogaca ich doświadczenia. Wyrafinowane wzornictwo i błyszcząca obudowa przyciągają wzrok użytkowników obu płci, którzy dbają o styl i chcą się wyróżnić dzięki najnowocześniejszym technologiom.

Dzielenie się odkryciami

Dzielenie się przeżyciami i odkryciami jest łatwe dzięki szybkiej łączności Wi-Fi oraz funkcji wysyłania zdjęć do serwisów internetowych. Podczas wyświetlania zdjęcia lub nagrania wideo wystarczy raz nacisnąć przycisk, aby rozpocząć wysyłanie, po czym można dalej używać urządzenia do innych celów.

Wrażenie na znajomych zrobi także multimedialny pokaz slajdów z muzyką i efektami na wyświetlaczu o dużej rozdzielczości lub na ekranie kompatybilnego telewizora.

Nokia N82 ma multimedialne trójwymiarowe menu oraz czujnik, który automatycznie przełącza położenie wyświetlacza do trybu poziomego lub pionowego. Szybki i łatwy dostęp do rozrywki w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N82 zapewniają też usługi internetowe Ovi firmy Nokia, takie jak Sklep Muzyczny Nokia, gry N-Gage** i nawigacja Nokia Maps.

Mobilny komputer multimedialny Nokia N82 jest już dostępny na głównych rynkach po szacunkowej cenie 450 euro bez podatków i dopłat.

reklama

Ostatnie opinie internautów

n82 25.02.2008 @ 19:20
nokia N95 sie chowa, testowalem
damox 29.05.2009 @ 09:14
mam nokie n 82 i jest najlepsza:)
mozna wgrywac rózne aplikacje ma czujnik ruchu a do tego ma wi fi i to jest fajne ma bardzo dobre 2 głośniki stereo chodza naprawde głośno.
Nokia n 82 robi bardzo ładne zdj a filmy sa dobrej jakosci telefon mam 5 mioesiecy i jescze ani razu sie nie zaciol jak inne nokie sie zawieszaja naprawde polecam:)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości