PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego podpisana przez prezydenta

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nowelizacja-prawa-telekomunikacyjnego-podpisana-przez-prezydenta-225.html
QR Code
Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego podpisana przez prezydenta

Piotr Baranowski, 31 stycznia 2007, 08:41
Tagi: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta poinformowało, że prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizacje Prawa telekomunikacyjnego. Nowela dotyczy procedur przetargowych na wolne częstotliwości i rezerwacji częstotliwości.

Jest to tzw. mała nowelizacja, zgodnie z którą przetarg będzie odbywał się z kilku części. Najpierw zainteresowani złożą wnioski do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych częstotliwości, UKE przeprowadzi przetarg lub konkurs.

Nowelizacja zakłada, że prezes UKE może zmienić lub cofnąć decyzję o rezerwacji danej częstotliwości w przypadku jej niewykorzystywania przez rezerwującego przez 6 miesięcy od daty rezerwacji. Chodzi o brak wykorzystania częstotliwości z przyczyn leżących po stronie podmiotu, który się o nią ubiegał. Podobnie prezes UKE będzie mógł w drodze decyzji zmienić lub cofnąć taką rezerwację, jeśli częstotliwość będzie "wykorzystywana w sposób nieefektywny".

Unieważnienie przetargu lub konkursu, zgodnie z projektem, może nastąpić na podstawie decyzji prezesa UKE w sytuacji naruszenia przepisów prawa lub interesów uczestników przetargu. Według prezes UKE, Anny Streżyńskiej nowelizacja ma m.in. zapobiec powszechnemu na polskim rynku "pieniactwu sądowemu" - odwoływaniu się od wszystkich rozstrzygnięć przetargowych do sądów.

Źródło: PAP

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 0 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości