PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nowy produkt w serii DrayTek VigorPro

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nowy-produkt-w-serii-draytek-vigorpro-1920.html
QR Code
Nowy produkt w serii DrayTek VigorPro

Michał Gruszka, 13 września 2007, 11:47
Tagi: DrayTek, VoIP

DrayTek – wiodący na świecie producent sprzętu sieciowego i innowator technologii VoIP – wprowadził do serii produktów VigorPro nowe urządzenie. Jest nim router VigorPro 5500Gi.

Nowy router jest bliźniaczo podobny do urządzenia VigorPro 5500, który kilka miesięcy temu został wprowadzony na rynek przez DrayTek. VigorPro 5500Gi posiada jednak dodatkowo: WLAN i port ISDN, co jest ważnym uzupełnieniem z punktu widzenia klienta biznesowego.

Wielofunkcyjny router z serii VigorPro 5500Gi wyróżnia przede wszystkim mocno rozbudowana ochrona przed atakami hakerskimi, wirusami, trojanami czy robakami. Te wszystkie zabezpieczenia zapewnia zapora brzegowa typu UTM, mogąca pełnić funkcję centrum zabezpieczeń ruchu sieciowego w każdej firmie. Funkcje te objęte są trzyletnią licencją DrayTek oraz roczną Kaspersky Lab – producenta oprogramowania antywirusowego. Nowy VigorPro 5500Gi wyposażony jest w autorskie rozwiązanie firmy DrayTek - mechanizm MSSI (Multi-stack Stateful Inspection), który w czasie rzeczywistym kontroluje strumień pakietów, porównując każdą podejrzaną zawartość z wbudowaną i aktualizowaną na bieżąco bazą wirusów.

Bogdan Płachtij, Prezes Brinet Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora DrayTek w Polsce. powiedział:

Funkcje bezpieczeństwa to priorytet we wszystkich urządzeniach firmy DrayTek. W najnowszym modelu VigorPro 5500Gi zostały one zastosowane w sposób kompleksowy, co czyni go prawdziwą twierdzą pod kątem różnego rodzaju zagrożeń - wirusów czy ataków hakerskich. To pozwala na rezygnację z kosztownych aplikacji antywirusowych, instalowanych na każdym firmowym komputerze w sieci lokalnej. Prócz spraw bezpieczeństwa, klienta biznesowego na pewno mile zaskoczą bardzo bogate możliwości nowego routera, które porządkują i usprawniają pracę komputerów w firmie.

Posiadając dwa gniazda WAN, VigorPro 5500Gi umożliwia podłączenie dwóch osobnych łączy internetowych i wykorzystania jednego z nich jako backupu (rezerwowego łącza na wypadek uszkodzenia lub przerw w działaniu głównego). Urządzenie wyposażone jest w 5 portów LAN oraz dodatkowy WLAN, zapewniający firmie łączność bezprzewodową. Istotne znaczenie dla klienta biznesowego ma również inna funkcjonalność nowego routera – serwer VPN, który może zapewnić do 200 wirtualnych tuneli, zabezpieczających połączenia pomiędzy klientami końcowymi w Internecie.

Na uwagę zasługują też inne i bardziej zaawansowane funkcjonalności nowego VigorPro 5500Gi. Narzędzia Bandwidth Management i Limit Session pozwalają efektywnie zarządzać pasmem (m.in. przypisywać dla każdego użytkownika maksymalną prędkość pobierania i wysyłania danych), z kolei możliwość tworzenia profili CSM, obiektów i grup IP to wydajniejsze korzystanie z reguł Firewalla. Dynamiczna rezerwacja pasma dla wybranych adresów IP i rodzajów usług, a także możliwość określania priorytetów dla poszczególnych klas ruchu jest zasługą funkcji IP QoS. W zakresie zarządzania, należy zwrócić uwagę na możliwość zdalnej konfiguracji i aktualizacji oprogramowania przez Internet. Zaimplementowane narzędzie SysLog pozwala na bieżące raportowanie i wyświetlanie informacji typu log. VigorPro 5500Gi posiada również rozbudowane narzędzia diagnostyczne (tabela routingu, bufor ARP, dzierżawy DHCP, sesje NAT, połączenia VPN itd.).

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 15 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości