PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > NSA: TP otrzyma dopłaty do kosztów usługi powszechnej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nsa-tp-otrzyma-doplaty-do-kosztow-uslugi-powszechnej-6311.html
QR Code
NSA: TP otrzyma dopłaty do kosztów usługi powszechnej

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie odmowy przyznania Telekomunikacji Polskiej dopłaty do kosztów usługi powszechnej.

W 2006 r. TP wygrała konkurs na przedsiębiorcę zobowiązanego do świadczenia usługi powszechnej, czyli zestawu usług telekomunikacyjnych, jakie powinny być dostępne wszystkim użytkownikom końcowym stacjonarnych publicznych sieci telefonicznych, z zachowaniem wymaganej jakości i po przystępnej cenie. Ze względu na szczególny charakter usługi powszechnej, wyznaczonemu przez UKE przedsiębiorcy przysługuje dopłata do kosztów świadczonych przez niego usług wchodzących w skład usługi powszechnej w przypadku ich nierentowności. Wysokość dopłaty jest pokrywana proporcjonalnie przez wszystkich operatorów, których przychody przekraczają 4 mln zł.

Analizy UKE wskazywały, że TP nie wywiązuje się dostatecznie z obowiązków operatora wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej. Chodziło m.in. o to, że w Polsce nadal zbyt długo trwało podłączenie telefonu w sieci stacjonarnej. Z ankietowych badań konsumenckich przeprowadzonych w 2006 i 2007 r. wynikało również, że zdaniem użytkowników opłaty za korzystanie z telefonii stacjonarnej są za wysokie, co może stanowić jedną z przyczyn rezygnacji z korzystania z telefonu stacjonarnego.

Dopłata następuje po analizie przedstawionych przez przedsiębiorcę dokumentów, a w przypadku wykazania przez UKE, że zweryfikowany koszt netto nie stanowi uzasadnionego obciążenia dostawcy usług, prezes UKE może odmówić przyznania dopłaty. Taka sytuacja miała miejsce w sprawie rozpatrywanej przez Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: Efi24.com

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości