PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Odbiornik GPS w karcie SIM

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/odbiornik-gps-w-karcie-sim-5189.html
QR Code
Odbiornik GPS w karcie SIM

Paweł Wasik, 10 grudnia 2008, 01:32
Tagi: A-GPS, GPS, Karta SIM (SIM)

Sagem Orga, niemiecka firma, która specjalizuje się w kartach i systemach identyfikacji, nawiązała współpracę z BlueSky Positioning, której celem jest produkcja kart SIM wyposażonych w zintegrowany odbiornik A-GPS.

Takie rozwiązanie pozwoli na korzystanie z usługi GPS również tym osobom, których telefon nie jest wyposażony w GPS.

Podstawowym celem produkcji tego rodzaju kart jest umożliwienie lokalizacji właściciela telefonu w sytuacji awaryjnej. Poza jednak takimi sytuacjami, karta z GPS pozwoli również na lokalizację osób i usług i wszystkie inne zastosowania GPS. Pozostaje jedynie pytanie, czy odbiornik i antenę da się efektywnie zminiaturyzować na tyle, aby SIM-owy GPS był dokładny i efektywny?

Źródło: komorkomania

reklama

Ostatnie opinie internautów

andrea 10.12.2008 @ 08:58
No i proszę doczekaliśmy się GPS dla wszystkich. Jego wielkość będzie zależeć tylko od rozmiaru posiadanego telefonu. Ciekawe ile będzie kosztował?
agulta 10.12.2008 @ 16:35
"umożliwienie lokalizacji właściciela telefonu w sytuacji awaryjnej" - mężowie, możecie zacząć się bać...
krzychu.pl 10.12.2008 @ 17:52
W końcu pewnie się zminiaturyzuje odbiornik by mieścił się karcie SIM. Pytanie tylko czy nie będzie to służyć do celów takich jak namierzanie przez policję i inne organy publiczne w zbyt dużej intensywności oczywiście bez prokuratorskiego nakazu...

Choć obecnie służby mają już niemało środków by kontrolować swoich obywateli.
dragontor 10.12.2008 @ 18:12
Ciekawe rozwiązanie... Oczywiście odbiornik będzie działał tylko, gdy jest napięcie? Bo wtedy np. przy rozwalonym telefonie nie będzie się dało go odszukać...

Funkcja nawigacji bardzo ciekawa, tylko ciekawe, czy na starszych telefonach też to zadziała, np. czy będzie potrzebna obsługa Java, czy wystarczy tylko odbiór SMS.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 8 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03