PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Odmowa zmiany stawek Polkomtel i TP

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/odmowa-zmiany-stawek-polkomtel-i-tp-3966.html
QR Code
Odmowa zmiany stawek Polkomtel i TP

Michał Gruszka, 16 kwietnia 2008, 11:08
Tagi: Polkomtel, Telekomunikacja Polska (TP SA), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Prezes UKE wydał 15 kwietnia 2008 r. decyzję o odmowie zmiany Umowy o połączeniu sieci, zawartej 26 maja 2004 r. pomiędzy TP a Polkomtel, w zakresie zmiany stawek za zakończenie połączeń w sieci stacjonarnej Polkomtela.

Telekomunikacja Polska S.A. we wniosku do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej stwierdziła, że skoro Polkomtel S.A. wystąpił do Prezesa UKE o dostosowanie stawek za opłaty należne TP w rozliczeniach z tym operatorem do oferty ramowej RIO 2006, również TP ma prawo i uzasadnione podstawy do oczekiwania dostosowania do RIO 2006 stawek należnych Polkomtel od wnioskodawcy (za połączenia z sieci TP do sieci stacjonarnej Polkomtela).

Prezes UKE podkreślił, że oferta ramowa jest aktem jednostronnie obowiązującym TP. Dlatego TP nie może uzasadniać żądania od Polkomtel zmiany wysokości stawek koniecznością dostosowania tych opłat do obowiązującej ją oferty ramowej, gdyż obowiązki wynikające z tej oferty ramowej są wiążące tylko dla TP. Ustalenie stawek za zakańczanie połączeń w sieci Polkomtel jest możliwe na drodze bezpośredniej współpracy między Polkomtel i TP.

Prezes UKE uznał, że ustalenie stawek za zakańczanie połączeń w sieciach Stron na zasadach symetrii nie znajduje uzasadnienia. Pozycje rynkowe Polkomtel i TP na rynku publicznej stacjonarnej sieci telefonicznej są odmienne i nie kształtują się na tym samym poziomie. Odmienny jest przede wszystkim poziom rozwoju sieci stacjonarnych obu Spółek na danym rynku. Symetryczne zorientowanie stawek z tytułu zakańczania połączeń w sieci TP i Polkomtel nie uwzględniałoby jednej z podstawowych przesłanek jaką kieruje się Prezes UKE podejmując rozstrzygnięcie w sprawie, tj. pozycji rynkowej przedsiębiorców telekomunikacyjnych, których sieci są łączone oraz rozwój konkurencyjnego rynku usług telekomunikacyjnych.

Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości