PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > OffPlusCamera i Sony Ericsson

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/offpluscamera-i-sony-ericsson-8754.html
QR Code
OffPlusCamera i Sony Ericsson

Maciej Celmer, 11 marca 2011, 13:40 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 11 marca 2011 o 13:41)
Tagi: Off Plus Camera, Sony Ericsson, współpraca, Xperia Arc

Sony Ericsson i OffPlusCamera podjęły współpracę przy tegorocznym międzynarodowym festiwalu kina niezależnego, który odbędzie się w Krakowie, w dniach 8-17 kwietnia 2011.

W ramach współpracy Piotr Trzaskalski (reżyser filmowy, scenarzysta, autor obrazu Edi) uzbrojony w smartfon Sony Ericsson Xperia arc udowodni, że każdy kto posiada telefon komórkowy, ma pomysł i wyobraźnię, może nakręcić dzieło.

W pięciu kolejnych odcinkach Filmoffki, pokaże jak operować zastanym światłem, jak kręcić różne sceny i na co trzeba zwracać uwagę. Parą aktorską, która wcieli się w bohaterów kolejnych odcinków będzie Maja Hirsch i Jacek Braciak. Podstawową kamerą przy realizacji filmików będzie Sony Ericsson Xperia arc, który dzięki umieszczonemu w środku Sony Exmor R pozwalająca nagrywać filmiki video w HD przy umiarkowanym świetle.

Odcinki Filmoffki prezentowane będą w weekendowym wydaniu programu Dzień Dobry TVN od 12 marca 2011 oraz na stronie internetowej www.dziendobrytvn.tvn.pl/filmoffka.

Współpraca obejmuje też warsztaty plenerowe dla młodych europejskich filmowców – (27.03-07.04.2011) – organizowane przez Sławomira Idziaka, sławnego operatora filmowego, autora zdjęć m.in. do filmów Trzy kolory: Niebieski, Podwójne życie Weroniki, Harry Potter i Zakon Feniksa oraz Helikopter w ogniu, za który otrzymał nominację do Oscara. Podczas tegorocznych, 6-stych już warsztatów, młodzi filmowcy będą mogli kręcić filmy w technologii 3D, a jednocześnie dyskutować i poznawać filmowców z całej Europy.

Sławomir Idziak powiedział:

Malarze mają swoje "plenery", gdzie indywidualnie malują swoje obrazy, a wieczorem wspólnie rozmawiają o sztuce. Dlaczego filmowcy nie mogę mieć tego samego? Spotkanie Film Spring Open to "filmowe plenery" dla młodych europejskich filmowców. Zamiast oglądać i gadać, na FSO będziemy filmy kręcić i jednocześnie uczyć się i dyskutować o przyszłości kina


Zostanie też stworzona 10-cio osobowa grupa, która pod czujnym okiem Sławomira Idziaka, zajmie się nakręceniem klipu komórką – Sony Ericsson Xperia arc. Tematem filmiku będzie Kraków w HD. Wielki finał to prezentacja filmów, nakręconych w trakcie plenerów, na specjalnym pokazie podczas festiwalu OffPlusCamera.


Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing, Sony Ericsson powiedziała:
OffPlusCamera to największe filmowe wydarzenie roku w kinie niezależnym. Dzięki współpracy przy tym wydarzeniu mamy szansę nie tylko wspierać ideę festiwalu i wschodzące talenty, ale również dotrzeć do osób, które w pełni docenią możliwości jakie dają smartfony Xperia. Jesteśmy tam, gdzie nasze smartfony sprawdzają się najlepiej – wśród fanów multimediów, których możemy inspirować na polu rozrywki i komunikacji międzyludzkiej

Decydując się na współpracę z OffPlusCamera, Sony Ericsson chce w aktywny sposób dotrzeć do miłośników filmu, kina, fotografii, dla których stworzony został smartfon Xperia arc.

Reality Display w mobilnej wersji silnika BRAVIA zapewnia wyjątkową jasność i krystaliczną czystość obrazu, a sensor Sony Exmor R pozwala na robienie smartfonem Xperia arc przejrzystych zdjęć wysokiej jakości oraz na nagrywanie wideo w HD nawet przy umiarkowanym świetle.

Sony Ericsson jest fundatorem nagród – smartfonów Xperia arc– dla zwycięzców konkursu „Bierzcie i Kręćcie” odbywającego się w ramach festiwalu OffPlusCamera.

Źródło: Sony Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 11.03.2011 @ 13:46
Racja, kto ma pomysł i wyobraźnię, to nawet przy pomocy telefonu komórkowego nakręci dobry film :)
Ogólnie to ciekawa koncepcja, więc czekam na efekty tej działalności :D
kamilxy 11.03.2011 @ 13:52
Niedawno mieliśmy pokaz możliwości Nokii N8, teraz czas na SE :) tutaj dodatkowo, profesjonalny reżyser i aktorzy, również ciekawią mnie wyniki takiej współpracy.
... a jeszcze nie tak dawno nawet aparatów w telefonach nie było...
pozdrawiam : )
M&M 13.03.2011 @ 11:30
Takie akcje są przyjemne, ale ich krąg odbiorców jest ograniczony. Jasne, fajnie, że profesjonaliści pokierują "amatorami" (bo chyba nikt nie wierzy, że będą to całkowicie początkujące osoby), ale większy oddźwięk spotkałby SE, gdyby zorganizowali otwarty konkurs. Honoraria dla gwiazd, czas antenowy w TVN itd. mogłyby pójść na nagrody, wiekszą ilość aparatów do wypożyczenia itd.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości