PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ograniczenia w ofercie Orange POP

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ograniczenia-w-ofercie-orange-pop-7963.html
QR Code
Ograniczenia w ofercie Orange POP

Maciej Celmer, 7 listopada 2010, 18:58
Tagi: Facebook, Grupa TP, Orange POP, Wojciech Jabczyński

Od 17 listopada bieżącego roku Orange wprowadzi zmiany do pakietu 1000 minut w ofercie Orange POP. Od tego dnia pakiet będzie można wykorzystywać tylko na połączenia do sieci Orange, a nie, jak do tej pory, również do sieci stacjonarnych.

Wojciech Jabczyński rzecznik Grupy TP twierdzi, że pomimo zmian oferta i tak jest bardzo atrakcyjna dla zdecydowanej większości klientów.

Na fanpage na koncie Facebook Grupy TP pojawił się także wpis tłumaczący, w profesjonalny sposób, zmiany w ofercie: "Zmiana zasad obowiązywania pakietu 1000 minut związana jest z nadużyciem pakietu w urządzeniach typu Fixed Cellular Terminal. FCT jest urządzeniem komórkowym z własną kartą SIM, które może być podłączone np. do sieci stacjonarnej. Działanie tych urządzeń, oprócz strat finansowych, powoduje duże obciążenie sieci, co prowadzi do pogorszenia jakości połączeń, a w niektórych obszarach nawet braku możliwości ich nawiązania. Aby zminimalizować negatywny wpływ FCT na sieć, zdecydowaliśmy się na wykluczenie numerów stacjonarnych z pakietu. Wykorzystywanie FCT, według nas, jak również pozostałych operatorów, jest nieuczciwe, jednak do tej pory nie zostało prawnie uregulowane. Reprezentująca operatorów PIIiT kilkakrotnie kierowała wnioski do UKE o prawne zablokowanie możliwości wykorzystywania tych urządzeń. Przedsiębiorca mający wykupione karty SIM w Orange staje się dodatkowym pośrednikiem w ruchu telekomunikacyjnym, wykorzystując w tym celu karty SIM operatora oraz urządzenia do transmisji danych (bramki VOIP). Celem takiego działania jest uzyskanie korzyści majątkowej wynikającej z różnicy pomiędzy ceną, za jaką korzysta z usług telekomunikacyjnych świadczonych przez Orange (bezpłatne lub bardzo tanie połączenia wewnątrz sieci) a ceną, za jaką odsprzedaje te usługi innym przedsiębiorcom zajmującym się działalnością telekomunikacyjną."

Źródło: Grupa TP

reklama

Ostatnie opinie internautów

helios 10.11.2010 @ 15:00
Ja i tak nie dzwonię na stacjonarne bo mało kto z moich znajomych ma taki telefon, ale szkoda bo pewnie trochę ludzi dzwoniło. No nic, trzeba mieć nadzieję, że wprowadzą coś nowego, albo jakoś zmodernizują ten pakiet. A firmą korzystającym z FTC polecam pakiety z darmowymi rozmowami a nie SIMy operatorów.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości