PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > OneStep umożliwi zakupy przez SMS

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/onestep-umozliwi-zakupy-przez-sms-6448.html
QR Code
OneStep umożliwi zakupy przez SMS

Piotr Baranowski, 11 września 2009, 10:50
Tagi: OneStep, SMS, SMS Premium

Już we wrześniu swoja działalność w Polsce rozpoczyna spółka OneStep, która umożliwi robienie zakupów za pośrednictwem SMS'a.

W tytułach prasowych wydawanych przez Axel Springer, G+J, Edipresse, Burda, Agora i Media Point Group pojawią się specjalne kody, które po wysłaniu SMS-em generować będą zamówienia opisywanych w prasie produktów. Koszt wysłania wiadomości to 0,61 zł z VAT, a koszt dostawy zamówionego produktu wyniesie 7 zł.

Nowa usługa ma być w praktyce nowym kanałem dystrybucji produktów, takich jak książki, filmy, muzyka czy kosmetyki. Dla prasy to szansa na nowe źródło przychodów i interakcję z czytelnikiem, a wydawcy w łatwy sposób zamienią recenzję i reklamy na sprzedaż. Usługa OneStep ma za zadanie konwertować impulsy sprzedażowe, powstające w momencie czytania recenzji lub oglądania reklamy, na sprzedaż. Odbiorca impulsu przy pomocy komórki – którą zawsze ma przy sobie – może dokonać zakupu w niecałe 40 sekund.

reklama

Ostatnie opinie internautów

MMK 12.09.2009 @ 01:04
Pomału, do celu. Celu opisanego przez twórców SF, których pamiętam raczej mgliście:

Człowiek przestanie potrzebować zegarka, bo będzie - dzięki modyfikacjom genetycznym - po prostu wiedział, która godzina. Również wystarczy w przyszłości odcisk palca, skan rogówki, czy wręcz natychmiastowa analiza DNA np. naskórka by upoważniona instytucja czy jej automat sprzedażowy mógł wiedzieć, z kim ma do czynienia i czy dana osoba ma odpowiednie środki na koncie do dokonania zakupu, czy np. opłacenia mandatu...

Nie neguję. Również nie jestem entuzjastą. Ot, takie weekendowe luźne skojarzenie - 10 lat temu (tylko 10!) nikt o takim wykorzystaniu SMS by nawet nie pomyślał. A więc, za 30 lat, kto wie...? ;-)
@czarnamysza 16.09.2009 @ 09:18
Nikt nie pomyślałby o takim wykorzystaniu sms, bo nie wiedział, że świat stworzy w ogóle telefony komórkowe.
Ciekawy temat, usługa, skorzystałam z niej, i mogę powiedzieć, że nie mam co do nich zastrzeżeń. Wszystko się zgadza co w artykule, koszt i czas dostawy, błyskawicznie oddzwonili, miła rzeczowa rozmowa i towar dostarczony na drugi dzień, to spore ułatwienie w życiu codziennym.
Kazik 1.10.2009 @ 12:11
jeśli może być lepiej, szybciej i wygodniej, to czemu nie skorzystać?
ja wysłałem dziś pierwszego smsa, właściwie tak na próbę. Zobaczę jak to wszystko działa i się przekonamy. Wydaje się byś dobrym pomysłem - wszystko jasno i przejrzyście wytłumaczyła mi pani, ktora oddzwonila w sprawie realizacji zamowienia, koszty nieduże, bez wiekszego wysiłku będę miał książkę, na której od jakiegoś czasu mi zależało... Więc zobaczymy jak to dalej się potoczy. Ale jak na razie jestem dobrej myśli
Anett 1.10.2009 @ 17:59
ciekawe do czego za 10lat uzyjemy telefonow komorkowych?ale narazie mozemy cieszyc sie z tego co mamy. super ze pojawia sie cos nawego na naszym polskim rynku. Mnie osobiscie ciesza nawet pomysly czerpane od naszych zachodnich sasiadow, bo jednak przewyzszaja nas o glowe w technologiach i rozwoju co nie znaczy ze jestesmy gorsi i sie nie staramy. Doczytalam sie info ze Onestep to pomysl w 100% polski wiec widac jednak nasze zaangazowanie i probe zmian. Super a to ze one step oferuje najtansze koszty przesylki na rynku to dobry chwyt !
@czarnamysza 2.10.2009 @ 17:50
ja akurat mialam okazje i do rozmowy z konsultantką jak juz pisalam, kiedy wyslalam smsa w imieniu mamy, i rejestrujac sie na stronie, zalozylam konto juz na swoj numer. nie moge miec negatywnej opinii, skoro i jedna i druga rejestracja przebiegla bezproblemowo, a i towar byl dostarczony zgodnie z informacja. przesylka byla kompletna, nieuszkodzona, i platnosc przy odbiorze, podoba mi sie takie ulatwienie. Nowy kanal dystrybucji produktow i zrodlo przychodu dla prasy, to prawda, lecz jeszcze raz powtorze, wygoda dla nas - klientow.
Eve 5.10.2009 @ 08:55
ja tez mysle ze to bardzo ciekawa usluga, uwazam ze wprowadzenie tego typu uslug pod wzgledem
technicznym bylo mozlie juz przez jakies kilka lat temu, przede wszystkim chodzi tu o ulatwienie samego procesu zakupy jakichs dobr.
ludzie w dzisiejszych czasach sa bardzo zabiegani i nie maja czasu na tradycyjne zakupy w sklepach, na ktore trzeba poswiecac wiele czasu. wszystko zostalo bardzo dobrze opracowane a formalnosci zwiazane z kupnem zmniejszono do minimum, moj kolega juz skorzystal z uslug onestep i bardzo pozytywnie ocenia cala usluge
ewelina 29.10.2009 @ 10:09
jak widze same pozytywne komentarze, czyzby Polacy zmienili swoje nastawienie do nowosci???nie sadze.... wydaje mi sie ze zakupy przez sms'a poprostu sie spodobaly i mimo ze jest to nowa usluga, znalazla juz swoich zwolennikow ... niski koszt dostawy oraz prostota calej uslugi sa jej wielkimi plusami
sylwek 30.10.2009 @ 13:07
pozytywne... byc moze dlatego, ze jak dotychczas niek nie mial zadnych problemow z ta firma, ja sam zamowilem u nich plyte i jak najbardziej jestem zadowolony z onestep

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16