PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Opera Mobile Store - nowy sklep z aplikacjami

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/opera-mobile-store-nowy-sklep-z-aplikacjami-8735.html
QR Code
Opera Mobile Store - nowy sklep z aplikacjami

Maciej Celmer, 8 marca 2011, 14:44
Tagi: aplikacje, Opera, Opera Mobile Store

Opera Software z firmą Appia otworzyła serwis internetowy z aplikacjami, które można kupić i pobrać na niemal wszystkie mobilne platformy operacyjne.

Aplikacje w sklepie Opery dostępne są na platformy:

  • Android,
  • BlackBerry,
  • Java,
  • Palm,
  • Symbian,
  • Windows Mobile.

Opera Mobile Store jest dostępny pod adresem mobilestore.opera.com.

Nowe przeglądarki na urządzenia mobilne od Opery będą posiadały odnośnik do sklepu. Sama organizacja treści w serwisie jest intuicyjna. Mamy do wybory system operacyjny, model telefonu i pogrupowane aplikacji, zarówno płatne, jak i darmowe.

Źródło: Opera Software

reklama

Ostatnie opinie internautów

koksik1000 8.03.2011 @ 14:56
odnośnik nie dziala wrzucam nowy
http://mobilestore.opera.com/pl,pl,pln/mobiledevice.html
Co do samej strony obsługa faktycznie intuicyjna no i liczba platform na które są dostępne aplikacje też imponująca,naprawde przydatna strona polecam.
Frasier 8.03.2011 @ 16:11
Ten sklep nie jest chyba taki "nowy". Jest na speed dialu Opery Mini 5.1 Beta 2, która ma już kilka miesięcy. Swoją drogą strasznie się ociągają z wydaniem. Byłęm pewien, czytając doniesienia, że wydadzą 6 wersję na kongresie w Barcelonie. Tam zaprezentowali chyba tylko wersję dla iPada. W każdym razie jak wasze urządzenie obsługuje Betę 2, to śmiało pobierajcie. Działa u mnie znacznie lepiej niż stabilna piątka. Jak ktoś nie wie jak zainstalować, to wystarczy wejść przez waszą systemową przeglądarkę w telefonie na m.opera.com. Model telefonu i obsługiwana wersja powinny być rozpoznane. Jak nie, mozna samodzielnie pobrać wybraną wersję. Z konfiguracji warto pamiętać, żeby ustawić protokół Socket. W odróżnieniu od HTTP pozwala utrzymać sesję danych. Ma to znaczenie w pakietach rozliczanych co 100 kB. Chyba, że coś pokręciłem.
Zawsze można też korzystać z np. GaduAIR, które ma naliczanie co 1 kB :-)
Wanda 8.03.2011 @ 18:31
Dobrze, że powstało nowe, pewne źródło dla aplikacji dla wielu modeli telefonów. Także tych prostszych czy starszych.
Frasier - nie wyczekuję jakoś specjalnie nowej wersji Opery Mini. Ta co jest działa dobrze, a znam wiele osób, które zniechęciły się do 5 i zostały przy 4.2. Wiele zależy od telefonu i jak została na dany model zoptymalizowana. Nie spodziewam się rewolucji w nowej wersji. Przecież nie wprowadza np. obsługi Flasha, bo by ich koszta serwerów i łączy wykonczyły.
spiro 9.03.2011 @ 01:40
Bardzo dobry pomysł. Szczególnie, że są również gry dostępne za darmo.
kamilxy 9.03.2011 @ 09:05
W produktach Opery lubie właśnie to, że są wybitnie proste w obsłudze a do tego szybkie i przejrzyste, dlatego korzystam z Opery wszędzie gdzie tylko mogę : ) Pomysł serwisu z aplikacjami obrandowanego logiem Opery na pewno się przyjmie, szczególnie dlatego, że posiada wszystkie wyżej wymienone cechy.
pozdrawiam : )
Frasier 9.03.2011 @ 12:58
Sklep ma jeszcze wady. W niektórych przypadkach po podaniu, lub automatycznym wykryciu modelu telefonu, na liście są pokazywane niekompatybilne aplikacje. Chyba, że one nie są niekompatybilne i trzeba ignorować ostrzeżenia o niekompatybilności. W każdym razie, jak dopracują jeszcze ten obszar to fajnie będzie mieć takie miejsce, dostępne bez rejestracji dla darmowych programów. W Ovi (jestem raczej pewien) nawet dla tych darmowych trzeba mieć konto.
Jacek85 9.03.2011 @ 18:50
Jak już wspomniał Frasier sklep już był wcześniej, więc nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą nowością. Podejrzałem stronę w przeglądarce na kompie i sklep na pierwszy rzut oka wydaje się taki jaki przeglądałem ponad miesiąc temu. Jedyną różnicą jaką zauwazyłem jest to, że aplikacje za free są już podpisane jako "darmowe", a nie "wolne" :)

Co do samego sklepu to bardzo fajny, można sciągnąć dużo rzeczy za darmo. Widać, że jeszcze nie do końca jest spolszczony, ponieważ wiele aplikacji ma nadal opisy w języku angielskim. Przy niektórych programach są animowane gify, które prezentują aplikacje w jednym obrazku. Niestety nie dotyczy to wszystkich programów. Jeden screenshot czasem nie zachęca do sciągniecia aplikacji, szczególnie jeśli to gra. Nie ma jednak co wybrzydzać, ogólnie Opere Mobile Store oceniam pozytywnie. Pozostaje mieć nadzieję, że nie wkradną się wirusy tak jak na Androidowskim markecie. ;)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości