PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Operatorzy dopłacają do telefonów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/operatorzy-doplacaja-do-telefonow-943.html
QR Code
Operatorzy dopłacają do telefonów

Polscy operatorzy komórkowi, by zatrzymać dotychczasowych klientów abonamentowych, coraz częściej oferują nowoczesne telefony komórkowe dopłacając do nich. Jak podaje Dziennik, w tym roku walka o klientów może kosztować operatorów aż 3 mld złotych.

Jak podaje Dziennik, w tym roku w Polsce telefony z kolorowymi ekranami, odtwarzaczami muzycznymi oraz dostępem do mobilnego Internetu staną się standardem.

Według szacunków Dziennika, w tym roku operatorzy wymienią 6 mln komórek, a koszt jaki poniosą będzie wynosić 3 mld złotych. Wszystko dlatego, że klienci chcą coraz nowoczesnych telefonów, za coraz mniejszą cenę.

Paweł Szarkowski, dyrektor biura marketingu usług abonamentowych w Polskiej Telefonii Cyfrowej - operatora sieci Era przyznał Dziennikowi, że klienci, którym kończą się kontrakty, oczekują, że zaoferuje im się aparat lepszy niż to, co ma konkurencja, a taki aparat trzeba oczywiście mocno dofinansować. Szacuje się, że do każdego aparatu PTC będzie musiało dopłacić średnio 500 zł. Podobne koszty będą musieli też ponieść Polkomtel i PTK Centertel.

Prezes sieci Plus kilka tygodni temu w mediach zapowiadał, że ten rok będzie rokiem walki o lojalność klientów. Jak zauważa Dziennik, operator ten, tak jak jego dwaj najważniejsi konkurenci, od lat mocno dofinansowuje aparaty klientom, którzy są gotowi związać się z firmą umową długoterminową.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości