PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Operatorzy muszą inwestować

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/operatorzy-musza-inwestowac-1020.html
QR Code
Operatorzy muszą inwestować

Piotr Baranowski, 10 maja 2007, 08:21
Tagi: VoIP

Jak alarmuje Gazeta Prawna, jeśli operatorzy wstrzymają inwestycje, to sektor telekomunikacyjny czeka zapaść i głęboki spadek przychodów.

Jak podaje Gazeta Prawna, polskie firmy muszą wydawać kolejne miliony. Jednak rosnącą konkurencja na rynku telekomunikacyjnym i regulacje wymuszają spadek cen usług i tym samym przychodów. Inna przyczyna to osłabienie tempa wzrostu przychodów sieci komórkowych, wynikające z nasycenia rynku. Czy spadek przychodów może oznaczać zmniejszenie inwestycji operatorow?

Według firmy badawczej IDATE, są trzy scenariusze rozwoju branży w Europie do 2015 roku. Każdy scenariusz zakłada spadek udziału usług głosowych telefonii stacjonarnej w przychodach sektora. Powodem jest rosnąca popularność telefonii internetowej. W scenariuszu optymistycznym głównymi źródłami przychodów sektora staną się reklama on-line, usługi dodane i transmisja danych - pisze Gazeta Prawna.

Nie ma wątpliwości, że drastycznie będzie spadać wartość rynku głosowych połączeń w sieciach komórkowych. Dlatego ważne są europejskie regulacje, które muszą z jednej strony zwiększać konkurencję na rynku szerokopasmowego dostępu do Internetu, a z drugiej zachęcać telekomy do inwestycji w sieci, czytamy w Gazecie Prawnej.

Jak zauważa Gazeta, w scenariuszu pesymistycznym telekomy przyjmą postawę wyczekującą i wręcz zrezygnują z części z inwestycji, a winą obarczą regulatorów. W efekcie superszybki internet będzie tylko w wielkich miastach, a usługi będą skierowane głównie do klientów biznesowych.

Źródło: Gazeta Prawna

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości