PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Operatorzy muszą walczyć o realizacje połączenia

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/operatorzy-musza-walczyc-o-realizacje-polaczenia-267.html
QR Code
Operatorzy muszą walczyć o realizacje połączenia

Piotr Baranowski, 6 lutego 2007, 15:33 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 6 lutego 2007 o 15:35)
Tagi: Deutsche Telekom, GTS Energis, Netia, telefon komórkowy, VoIP, EuroTelekom, FreecoNet, TelArena

GTS Energis, Netia, EuroTelekom, a wkrótce Deutsche Telekom – to operatorzy, którzy na TelArenie będą walczyli o przywilej zrealizowania każdego naszego połączenia telefonicznego. Wygra najtańszy.

TelArena jest nowym modułem FreecoNet – działającej od pół roku platformy VoIP, która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na platformie numerami telefonów (nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą te numery oraz w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy).

Na numery niezarejestrowane we FreecoNet do tej pory można było dzwonić przez dowolnego operatora VoIP (np. najtańszego w danym kierunku). Od teraz użytkownicy FreecoNet mogą także dzwonić przez operatorów obecnych na TelArenie.

Idea działania TelAreny jest nastepująca - w momencie wybrania przez użytkownika FreecoNet numeru niezarejestrowanego na tej platformie, operatorzy obecni na TelArenie rozpoczynają walką o to połączenie. Zawsze wygrywa ten operator, który zaoferuje najniższą stawkę. Cała operacja z punktu widzenia użytkownika jest niezauważalna. Może on jednak w dowolnym momencie wejść do swojego internetowego panelu zarządzającego usługą FreecoNet i sprawdzić, jaki operator i za ile, zrealizował poszczególne połączenia.

W tym momencie operatorzy obecni na TelArenie deklarują stawki za minutę połączenia na poziomie 5-9 groszy na numery stacjonarne w Polsce, 8-12 groszy za granicę. Naliczanie wszystkich rozmów jest sekundowe.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 9 wynosi: