PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Operatorzy nie odrobią strat związanych z obniżkami

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/operatorzy-nie-odrobia-strat-zwiazanych-z-obnizkami-5339.html
QR Code
Operatorzy nie odrobią strat związanych z obniżkami

Łukasz Roguski, 12 stycznia 2009, 18:20 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 12 stycznia 2009 o 23:32)
Tagi: MTR - Mobile Termination Rates, Orange, Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel), Grażyna Piotrowska-Oliwa

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PTC Centertel (operatora sieci Orange), przewiduje, że wartość rynku telefonii komórkowej spadnie znacząco w tym roku. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są obniżki stawek międzyoperatorskich za zakańczanie połączeń w sieciach (MTR), co zdaniem pani prezes spowoduje utratę ok. 2,5 mld złotych.

- Kryzys gospodarczy, który rozpoczął się jesienią ubiegłego roku, nie dotknął branży komórkowej w Polsce i według moich przypuszczeń rynek mobilny wzrósł w ubiegłym roku zgodnie z założeniami o 7-8 proc. - powiedziała Piotrowska-Oliwa w wywiadzie dla Polskiej Agencji Informacyjnej (PAP).

- Mam nadzieję, że w tym roku pomimo zakładanego spowolnienia w polskiej gospodarce, rynek komórkowy trochę zyska na wartości. Mam na myśli wzrost, ale liczony od poziomu uwzględniającego już zmniejszoną o 2,5 mld zł wartość przychodów rynku, a wynikającą z obniżek stawek MTR - dodaje Piotrowska-Oliwa.

Zdaniem prezesa PTK Centertel operatorzy są w stanie odrobić tylko część strat, które wynikać będą z nowych stawek MTR.

Źródło: PAP

reklama

Ostatnie opinie internautów

przemek89k 12.01.2009 @ 19:20
Ciekawy jestem o jakich "stratach" jest tutaj mowa ? Przecież takie potęgi jak "Era", "Orange", "Plus" nie mają się czego bać , użytkownicy nie uciekną od nich nawet w dobie kryzysu - łączność jest potrzebna ! Poza tym uważam że gdy spadną ceny połączeń i stawka będzie wyrównana to więcej osób skusi się aby np. zrezygnować z TP na rzecz sieci komórkowej.
Podejrzewam jedynie że operatorów może czekać spowolnienie związane z brakiem funduszy na niektóre inwestycje.
korpi90 13.01.2009 @ 16:29
Ja "domowego" dawno nie mam.
Nie mówcie o TP.
Tak samo jak Poczta Polska...
wiadomo o co chodzi
krzychu.pl 13.01.2009 @ 19:57
Trudno się nie zgodzić z panią Grażyną Piotrowską-Oliwą, prezes PTK Centertel (operatora Orange), bo rzeczywiście wartość rynku może spaść. Nie można jednak mylić tego z czystymi zyskami operatorów które nie spadną, bo ze względu na niższe MTRy (czyli opłaty za zakańczanie połączeń jakie płacą sobie nawzajem operatorzy) wpłynie pośrednio na spadek cen usług telefonicznych. I tego właśnie się boi Piotrkowska-Oliwa. Może ona uważać, że dla jej spółki jest to zła informacja ale dla użytkowników wręcz przeciwnie - będzie można dać niższe ceny dla klientów. A dla pani prezes nie liczy się dobro klienta tylko czysty zysk ekonomiczny czyli, żeby jak najbardziej takiego klienta 'wydoić'. Moim zdaniem operatorzy nie stracą bo dzięki niższym cenom za połączenia klienci będą więcej rozmawiać i obniżki MTR mogą być im bardzo zrekompensowane. Ale z pewnością jest to bardzo dobra informacja dla użytkowników. Dlatego wg mnie nie powinno wspierać się operatorów a rynek w ogóle, łącznie z klientami.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości