PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Operatorzy wrócą do limitów przesyłu danych?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/operatorzy-wroca-do-limitow-przesylu-danych-7087.html
QR Code
Operatorzy wrócą do limitów przesyłu danych?

Mariusz Burski, 11 lutego 2010, 13:21 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 11 lutego 2010 o 13:24)
Tagi: Internet, internet komórkowy, internet mobilny, internet stacjonarny

Dostawcy usług telekomunikacyjnych będą musieli wprowadzać limity przesyłu danych, by inwestycje w rozwój sieci się opłaciły - powiedział w rozmowie z rpkom.pl Paul Lee, dyrektor w globalnym dziale Technology, Media & Telecommunications Deloitte Research.

Dziennik rpkom.pl przeprowadził rozmowę z Paul Lee, dyrektorem w globalnym dziale Technology, Media & Telecommunications Deloitte Research. Stwierdza on, że nie ma większego sensu inwestować w superszybkie łącza o prędkościach powyżej 100Mb/s, które są kierowane do bardzo wąskiej grupy odbiorców. Twierdzi on także, że operatorzy będą zmuszeni do wprowadzenia limitów przesyłu danych aby zwróciły się koszty związane z rozwojem infrastruktury.

Paul Lee dla rpkom.pl powiedział:
Sektor telekomunikacyjny przez długi czas radził sobie świetnie. Przybywało klientów, rosły marże, zysk EBITDA. Teraz jednak pojawiło się nowe wyzwanie, czyli odejście od popularnych w usługach głosowych modelu „rozmawiaj, ile chcesz", do ofert ograniczonych limitami, których przekroczanie będzie ekstra płatne. Pewnym ułatwieniem jest fakt, że tylko niewielka część użytkowników generuje naprawdę duży ruch w sieci, a limity nie będą krępujące dla wielu konsumentów. Z drugiej strony, operatorzy muszą wciąż zabiegać o klientów. Nałożenie limitów może spowodować utratę niektórych z nich. Telekomy powinny zatem określić, na utratę których klientów mogą sobie pozwolić. Wiadomo, że oprócz tych, którzy generują zyski, są tacy, na których firmy tracą. Powodem jest zbyt niskie wykorzystanie nowoczesnej infrastruktury, co powoduje wolniejszy zwrot z inwestycji. Na przykład w Japonii, gdzie powszechne są sieci światłowodowe fiber to the home o przepływnościach 100 Mb/s i więcej, najintensywniej są one wykorzystywane do wywiany nielegalnych plików, a nie do komercyjnych usług.

Źródło: rpkom.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości