PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange bierze na siebie część podatku VAT

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-bierze-na-siebie-czesc-podatku-vat-8063.html
QR Code
Orange bierze na siebie część podatku VAT

Maciej Celmer, 24 listopada 2010, 11:56
Tagi: Grupa TP, Orange, VAT, Wojciech Jabczyński

Od nowego roku stawka VAT wzrośnie do 23 procent. Dlatego Orange postanowiło obniżyć ceny netto najbardziej popularnych usług, tak aby stawka brutto pozostała w przyszłym roku bez zmian.

Pomimo podwyżki podatku VAT planowanej na początek przyszłego roku, ceny w Orange za rozmowy telefoniczne, SMS`y, MMS`y i transmisję danych nie ulegną zmianie.

Również w opłatach abonamentowych (animalsy, Orange Free, Orange Freedom i Freedom Pro) Orange postanowiło utrzymać niezmienione ceny brutto poprzez obniżenie cen netto usług.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP napisał:

Postanowiliśmy, że zmianie wynikającej z wyższego podatku, ulegną jedynie ceny mniej popularnych usług np. Premium Rate. Natomiast w przypadku klientów biznesowych ceny netto pozostaną niezmienione. Zmiana stawki wpłynie na cenę brutto, ale jak wiadomo firmy odliczają sobie podatek VAT.

Źródło: Grupa TP

reklama

Ostatnie opinie internautów

pysio 24.11.2010 @ 12:35
Z tego co czytałem na konkurencyjnym serwisie, w TP ceny brutto (konkretnie Neostrada) też pozostaną na dotychczasowym poziomie. A więc podwójnie dobra informacja.
JaceQ 24.11.2010 @ 12:39
fajnie się zachowali - ciekawe co zrobią inne sieci.
@Maciej Celmer 24.11.2010 @ 14:29
Staramy się tego dowiedzieć i na pewno opublikujemy stanowiska innych sieci.
Część usług TP będzie dotyczyła przejęcia przez nich kosztów VAT, na pewno dotyczyć to będzie październikowej oferty neo.
bart 25.11.2010 @ 13:01
no i się dowiedzieliśmy co z innymi sieciami: myślą, nie komentują, czekają aż klienci zapomną, a potem ukryją gdzieś te koszty... Polish reality
joasia 25.11.2010 @ 17:59
dobrze zrobili. Bo już się trochę obawiałam jak to będzie. A nie dawno co przedłużałam sobie abo na kolejny okres w promo z HTC Desire DH w planach optymalnych. Ciekawe jaki kolejny operator, wypowie się publicznie w tej kwestii.
karolina 29.11.2010 @ 15:38
Ciekawa jestem jak się zachowają pozostali operatorzy, ale trzeba przyznać, że to miły gest ze strony TP/Orange. Poza tym , że nie podwyższą cen, to mają się jeszcze pojawić jakieś świąteczne promocje- a przynajmniej w zwierzęcych taryfach, choć przypuszczam , że nie skończy się tylko na 1 segmencie.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 8 i 12 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16