PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange dostawcą szerokopasmowego Internetu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-dostawca-szerokopasmowego-internetu-881.html
QR Code
Orange dostawcą szerokopasmowego Internetu

Operator chce sprzedawać kablowy dostęp do internetu w sieci swojego właściciela. To cios dla konkurentów TP - pisze Puls Biznesu.

W najbliższych tygodniach Centertel rozszerzy ofertę o szerokopasmowy kablowy dostęp do internetu. Nowa usługa realizowana będzie w oparciu o infrastrukturę Telekomunikacji Polskiej (TP), w praktyce będzie też kalką jej usług - Neostrady i DSL TP. Orange wprowadzi na rynek ofertę dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Operator chce premiować abonentów wykorzystujących usługi sieci komórkowej i dostęp do internetu. Zyskają oni od 80 do 600 minut do wykorzystania na połączenia telefoniczne do abonentów Orange lub sieci stacjonarnych w zależności od prędkości wybranego łącza. Projekt Centertela o tajemniczej nazwie "Houston" wchodzi w finalną fazę realizacji - pisze Prawna.

Wejście Centertela w nowy segment rynku to działanie wymierzone w operatorów alternatywnych, którzy coraz aktywniej odbierają TP klientów. Netia ma już 36 tys. klientów szerokopasmowego dostępu do internetu na łączach, czytamy w Gazecie Prawnej.

Operatorzy alternatywni z niepokojem patrzą na plany Centertela. Chcą poznać zasady współpracy operatora komórkowego z TP dotyczące rozliczeń finansowych i technicznej strony realizacji usługi. Jeśli Centertel zyskał w TP warunki lepsze od konkurecji, poskarżą się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Jaromir Łaciński, prezes GTS Energis:

Współpraca z TP dotycząca sprzedaży łącz szerokopasmowych jest obecnie daleka od ideału. Spodziewam się, że Centertel napotka te same problemy co operatorzy alternatywni Jeśli będzie inaczej, to TP udowodni, że nie konkuruje uczciwie na rynku.

Źródło: Gazeta Prawna

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 2 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

All-Star point guard... 3.03.2018, 03:21

New balance pink... 3.03.2018, 03:13

adidas original... 3.03.2018, 03:06