PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange i Ericsson zaprezentowali HD voice w Barcelonie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-i-ericsson-zaprezentowali-hd-voice-w-barcelonie-7125.html
QR Code
Orange i Ericsson zaprezentowali HD voice w Barcelonie

Mariusz Burski, 17 lutego 2010, 12:30
Tagi: AMR Wideband, Barcelona, Ericsson, GSMA, HD voice, Orange

Jakość dźwięku HD voice jest dostępna w komercyjnej sieci Orange w Barcelonie podczas GSMA Mobile World Congress, który odbywa się w tym mieście w dniach 15-18 lutego 2010. Orange dostarcza usługę wspólnie z firmą Ericsson, która zapewnia technologię dostępu radiowego oraz sieć rdzenną.

Rozwiązanie HD voice transformuje tradycyjne połączenia telefoniczne sprawiając, że dzwoniący mają wrażenie odbywania rozmowy w cztery oczy. Usługa jest dostępna na terenie Barcelony, gdzie abonenci Orange mają okazję doświadczyć najlepszej jakości głosu w sieciach mobilnych.

Thierry Piganeau, Director of the Mobile Business Unit, Orange, powiedział:
"Z rozwiązaniem HD voice, Orange ustanawia nowy standard w innowacjach w dziedzinie głosu, oferując swoim abonentom dużo wyższą jakość połączeń. Kiedy tylko wypróbują oni nową usługę, nie będą chcieli korzystać z tradycyjnej jakości dźwięku, gdyż rozwiązanie to pozwala słuchaczom słyszeć się tak dobrze, jakby byli w tym samym pokoju. Operator Orange jest dumny z tego, że wprowadza przemysl telekomunikacyjny w nową erę ogłaszając wprowadzenie do swojej sieci innowacji w obszarze jakości głosu w połączeniach głosowych."

Ulf Ewaldsson, Vice President i Head of Product Area Radio w firmie Ericsson, powiedział:
"HD voice zmieni dotychczasowe doświadczenia konsumentów, jeśli chodzi o prowadzenie rozmów głosowych. Badania konsumentów przeprowadzone ostatnio przez Ericsson Consumer Lab w Hiszpanii pokazują, że operator oferujący dobrą jakość dźwięku może osiągnąć przewagę konkurencyjną. W badaniu duża grupa konsumentów odpowiedziała, że byłaby w stanie lepiej dzielić się wrażeniami, prowadzić interesy i przekazywać sobie informacje dzięki usłudze HD voice."

HD voice zapewnia lepszą jakość połączenia głosowego dzięki zastosowaniu nowego kodeka z szerszym pasmem mowym. Wdrożenie rozwiązania, nie wymaga zwiększenia pojemności sieci radiowej w porównaiu obsługą połączeń w tradycyjnej jakości. Konsumenci skorzystają z usługi HD voice, gdy oba telefony będą obsługiwały opcję HD. Rozwiązanie HD voice dla sieci mobilnych opiera się na technologii AMR Wideband.


Źródło: Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości