PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange komentuje darmowe rozmowy w Play Fresh

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-komentuje-darmowe-rozmowy-w-play-fresh-7082.html
QR Code
Orange komentuje darmowe rozmowy w Play Fresh

Na blogu rzecznika sieci Orange, Wojciecha Jabczyńskiego, pojawił się komentarz dotyczący nowej, przełomowej oferty, wprowadzonej w Play Fresh (darmowych rozmów wewnątrz sieci). Fragment komentarza przedstawiamy poniżej.

Wojciech Jabczyński, rzecznik sieci Orange, napisał:

Trudno zaprzeczyć, że promocja jest korzystna dla klientów Play, ale tylko dla nich, czyli wciąż niewielkiej grupy w porównaniu z W3. Od razu pomyślałem, że chodzi o aktywizację klientów, którzy mają za 5 zł ważną przez rok kartę SIM, ale jej nie używają. Teraz skuszeni onnetem za free mogą zapłacić 30 zł miesięcznie, chociaż moim zdaniem to zbyt optymistyczne założenie. Tak, czy owak wzrost ARPU jest niebagatelną korzyścią w sytuacji Play. Jednak coś za coś. Mitem jest, że rozmowy onnetowe nic nie kosztują. Nie ma interconnectu, ale przecież trzeba rozwijać sieć i pokryć ogromne koszty inwestycji idące setki milionów zł. Nasz konkurent częściowo może to zrobić dzięki asymetrycznemu MTR. Jednak moim zdaniem i tak udziałowcy P4 (ostatnio dołożyli sporo kapitału do spółki) musieli zaakceptować, że oferta będzie na granicy kosztów lub nawet poniżej. Będę dalej trzymał się tezy, że Play przygotowuje się do sprzedaży i agresywnym marketingiem chce uatrakcyjnić swój posag. Dlatego nie przypuszczam, aby inni operatorzy szybko zdecydowali się identyczny ruch, ponieważ ich bazy klientów są nieporównywalne z Play. W Orange mamy już atrakcyjne oferty onnetowe, z których korzysta ponad 70 proc. użytkowników. Czy kiedyś minuta do wszystkich w naszej sieci będzie w promocji za 0 gr? Tego nie możemy wykluczyć.


Źródło: Orange

reklama

Ostatnie opinie internautów

oli 11.02.2010 @ 16:13
super, oferta godna uwagi, już ja aktywowałem ! Play jest jedyną siecią w Polsce wprowadzającą wciąż nowe oferty, z których mogą korzystać nowi i co najważniejsze starzy użytkownicy Play. Prawdą również jest to, że Play wytycza nowe kierunki za którymi podążają nieudolnie inni operatorzy.
prosionek 12.02.2010 @ 05:41
"Trudno zaprzeczyć, że promocja jest korzystna dla klientów Play, ale tylko dla nich..." - natomiast Orange jak robi promocje to są one korzystne dla WSZYSTKICH, prawda Panie Rzeczniku ?;)
RRRSSS 14.02.2010 @ 19:10
Oferta Play jest OK! Orange niech się schowa ze swoimi promocjami dotyczącymi tylko nowo podpisanych umów i rzadko faktycznie atrakcyjnych.

Play wychodzi +/- o połowę taniej zarówno w przypadku zakupu telefonu w promocji, jak i ceny samych połączeń (wliczając w to promocję za przeniesienie nr). Przy abonamencie 65PLN minuta połączenia wynosi ~29gr.

Porównując teraz do oferty O...ge.
Po 8 latach współpracy zaproponowali mi telefony w cenach gdzieś o 200-300 złotych droższych niż nówki na allegro. W stosunku do nowych klientów miałbym upust 2gr (tak! groszy!!) za minutę połączenia (58 zamiast 60ciu). Śmiech, normalnie pożal się Boże!
RRRSSS 14.02.2010 @ 19:12
(..) Do tego 3 miesiące przed końcem umowy, 2 razy w tygodniu miałem telefon z namawianiem do wysłuchania tej: "niepowtarzalnej, wspaniałej, specjalnie dla mnie, jedynej, najatrakcyjniejszej" itp oferty - po czym okazywało się że proponowali mi to co widziałem na stronie głównej Orange. Na moją deklarację, że przechodzę do play konsultant oburzonym głosem zaczął mówić (albo prawie krzyczeć) jak to play dolicza minuty ("proszę sobie poczytać w internecie" - pewnie sam gościu wypisywał takie brednie) i że będzie mu bardzo miło mu powitać mnie za dwa lata z powrotem w orange :) bezczelny normalnie!!
RRRSSS 14.02.2010 @ 19:18
(..) Na sam koniec w Orange naliczyli mi 45 PLN kary, za to że sami wyłączyli mi numer 2 dni wcześniej niż zdeklarowałem w formularzu przeniesienia numeru (podałem termin zgodny z zakończeniem zobowiązania wobec Orange). Na szczęście udało się to łatwo odkręcić - ale dowiedziałem się o tym przez przypadek (dzwoniąc z zapytaniem ile mam przelać za ostatnią fakturę bo od razu poblokowali mi wszystkie możliwości sprawdzenia salda). Telefonując na numer kontaktowy O..ge trzeba mieć niezłe szczęście, żeby trafić na człowieka a nie automat :)

Nie rozumiem też jednego - niby jedna sieć międzynarodowa a za granicą trzeba płacić opłaty roamingowe? Coś chyba nie tak czy tylko mi się zdaje?

RRRSSS 14.02.2010 @ 19:22
Na chwilę obecną nie cierpię Orange - nawet ich reklamy działają na mnie wkurzająco!

Cieszę się, że pojawiła się taka alternatywa jak play. Póki co jedyny minus to jakoś zamieszanie rozpisane koszty połączeń na stronie. W kity o gorszym zasięgu i doliczaniu minut można między książki wcisnąć. W miejscach gdzie często przebywam a o...ge gubiło co chwilę zasięg w play'u mam pełną krechę. W Poznaniu i okolicach nie znalazłem jeszcze czarnej dziury (a sporo jeżdżę po okolicznych wygnajewach na rowerze).
Play mogę polecić śmiało każdemu - coraz więcej osób przechodzi i coraz częściej z zachowaniem numeru :) Wiadomo dlaczego ? :) Ciekawe jak już nie będą zmuszeni w taki sposób pozyskiwać klientów jak to się na nas odbije :)
samosiejka 15.02.2010 @ 15:38
RRRSSS myśle , ze niepotrzebnie tak emocjonalnie podszedłeś do sprawy. W każdej sieci nie masz wpływu na operatorow i nie masz pewności , ze za jakis czas nie natrafisz na podobne zachowani konsultanta tym razem ze strony play. Rachunki płacisz co miesiąc, a z konsultantem rozmawiasz raz a jakis czas. Takie sytuacje zdarzaja się wszedzie. Zastanawialam się nad zmiana operatora , przeszlam do Orange i jestem póki co zadowolona. Teraz podwoili ilość minut bez względu na wysokość abonamentu, także cały czas się coś dzieje.
konsultant 18.04.2010 @ 17:34
Wszystko zależy od tego czy konsultant uczciwie przedstawi sprawę. Jeżeli zależy mu tylko na sprzedaży bedzie przytakiwał każdej zachciance klienta podczas gdy w rzeczywistości będzie inaczej. Uczicwy konsultant po prostu bada potrzeby klienta i przedstawia ofertę która ma do dyspozycji. Ale pamiętajmy: konsultant NIE USTALA OFERTY ORANGE! i sam NIE MOŻE JEJ ZMIENIĆ. A wszystko co mówi ma w systemie i tabelkach.
kleryk 23.01.2011 @ 21:21
Ja również uciekam z orange do play :) Podobnie jak kolega 10 telefonow dziennie z super wyjątkową ofertą dla mnie. To co zaproponowali po 5 letniej wspołpracy aż żal tego słuchać. Gdy powiedziałem że mam ich w du.. i że przechodzę do play z krzykiem usłyszałem a wie pan bo play to ma rózne haczyki w umowie i wogole że jest droga siecią itp po tym skonczyły sie telefony z orange
0burzony 24.03.2013 @ 17:42
Orange to hieny np. za puszczenie sygnału do Anglii (bez odbioru oczywiście) żeby rodzina włączyła Skype kasują sobie ok. 2.30 zł. Zadzwonisz do nich to ci kasują za rozmowę ok. 1.50 zł. To jest bandytyzm w majestacie prawa. Można by porównać to z zaproszeniem gości do siebie na obiad i kazać im za to zapłacić. Apeluję do wszystkich abonentów sprawdzajcie skrupulatnie swoje połączenia i reklamujcie każdą źle naliczoną złotówkę. Jedna złotówka doliczona każdemu abonentowi to dla sieci grube miliony.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości