PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange otwiera wirtualne recepcje

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-otwiera-wirtualne-recepcje-5226.html
QR Code
Orange otwiera wirtualne recepcje

Piotr Baranowski, 16 grudnia 2008, 14:26
Tagi: biznes, Orange, Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel)

Wirtualna recepcja to usługa przeznaczona dla lekarzy prowadzących indywidualne praktyki lekarskie i ich pacjentów. Dzięki niej, przy użyciu internetu bądź telefonu komórkowego pacjenci mogą szybko zarejestrować wizytę wybierając dogodny termin, a lekarze zyskują natychmiastowy dostęp do swojego kalendarza, ograniczając przy tym koszty administracyjne.

Orange zakończył prowadzony od października pilotaż usługi i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wprowadził ją do komercyjnej oferty. Jako pierwszy operator telekomunikacyjny wprowadziliśmy na rynek serwis internetowy zawierający wygodną aplikację do samodzielnej rejestracji wizyt przez pacjentów.

Wirtualna Recepcja pozwala na automatyczne wysyłanie pacjentom sms'ów z przypomnieniem o terminie wizyty lub zmianach w grafiku. Sms'y od pacjenta, są natomiast wykorzystywane do potwierdzenia terminu wizyty, co eliminuje ryzyko przypadkowych lub błędnych zapisów. Lekarze mogą skorzystać też z funkcji udostępniania informacji zawartych w kalendarzu swoim współpracownikom.

Usługa została przygotowana tak, by jej obsługa była łatwa nawet dla osób posiadających tylko podstawowe umiejętności obsługi komputera i internetu. By z niej korzystać wystarczy komputer z dostępem do Internetu lub telefon komórkowy wyposażony w system Windows Mobile i protokół ActiveSync, a więc m.in. modele Nokii z serii E lub BlackBerry.

Miesięczny koszt korzystania z wirtualnej recepcji to 50 zł netto (61 zł z VAT). W ramach abonamentu, poza samą aplikacją użytkownik otrzymuje skrzynkę o pojemności 1 GB, wraz z licencją MS Outlook 2003 lub 2007.

Uruchomienie Wirtualnej Recepcji stanowi element strategii Grupy TP obejmującej opracowanie i wdrożenie szeregu usług e-zdrowie, przeznaczonych dla podmiotów działających na rynku ochrony zdrowia. Pozwolą one, co potwierdzają analizy i ostatni pilotaż, na wydatne zmniejszenie kosztów funkcjonowania placówek zdrowotnych, zwiększenie ich efektywności oraz poprawienie komfortu pacjenta.

Wirtualna recepcja jest dostępna w większości abonamentowych, biznesowych planów taryfowych (nie można jej aktywować na planach typu mix). Można ją uruchomić poprzez Biuro Obsługi Klienta, stronę http://www.orange.pl/dlafirm lub w salonach Orange. Usługa jest bezterminowa i w każdym momencie może być wyłączona.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Macol 16.12.2008 @ 15:19
W tym newsie jest kilka niejasnosci / bledow:

1. "By z niej korzystać wystarczy komputer z dostępem do Internetu lub telefon komórkowy wyposażony w system Windows Mobile i protokół ActiveSync, a więc m.in. modele Nokii z serii E lub BlackBerry."

Od kiedy to nokie z serii E maja WM zamiast symbiana? To samo dotyczy BlackBerry. A moze chodzi o nokie z serii E z oprogramowaniem BlackBerry (mozliwosc synchronizacji min z MS Exchange - nie tylko poczta ale terminarze i zadania).

2. Dla kogo jest ta usluga bo z newsa to jednoznacznie nie wynika? Dla lekarzy czy dla pacjentow? Bo koszt za utrzymanie rejestracji dla lekarza to rozumiem bo jakos usprawnia mu to prace. Ale dla pacjeta 61zl / mc? Zwlaszcza, że 90% lekarzy pewnie nie bedzie korzystac z tej uslugi i tak trzeba bedzie dzwonic lub pojawiac sie osobiscie...

Ktos chyba nie trafil z ta usluga no i z postem rowniez nie bardzo...
krzychu.pl 17.12.2008 @ 20:07
Myślę, że Orange otwierając wirtualne recepcje trafia tutaj w naprawdę niezły rynek na którym można sporo zarobić... Widzę tutaj spore zyski napływające na konta Orange. Dzisiaj w dobie coraz bardziej rozwijającej się prywatnej służbie zdrowia i konającej państwowej to dobry pomysł na kontakt lekarza z pacjentami jak i ułatwienie mu prowadzenia praktyk. Oczywiście prywatnych. Ale koszty tego poniosą naturalnie pacjenci, którzy mimo płacenia niemałych pieniędzy na państwową służbę zdrowia i tak muszą czekać w wielomiesięcznych (czasem wieloletnich!) kolejkach by móc się leczyć. Dlatego rynek prywatny będzie się tu rozwijał i Orange ma tu właśnie wielką szansę zbić kasę. Pierwszy opracował taki pomysł i go zrealizował. Konkurencji nie widać na horyzoncie bo może nigdy się nawet taka nie pojawi.
Macol 18.12.2008 @ 10:53
Hmm, no i okazalo sie, ze news wprowadza male zamieszanie... Bo na poczatku napisane jest:

"Wirtualna recepcja to usługa przeznaczona dla lekarzy prowadzących indywidualne praktyki lekarskie i ich pacjentów. Dzięki niej, przy użyciu internetu bądź telefonu komórkowego pacjenci mogą szybko zarejestrować wizytę wybierając dogodny termin, a lekarze zyskują natychmiastowy dostęp do swojego kalendarza, ograniczając przy tym koszty administracyjne."

Wnioskowalem z tego, ze jesli usluga jest rowniez dla pacjentow, to musza oni ja sobie uruchamiac i za nia placic.

Wszedlem na strone orange i czytam, ze usluga przeznaczona jest dla lekarzy prowadzacych wlasna dzialalnosc. Nie ma ani slowa o usludze dla pacjentow, tylko o tym, ze pacjeci moga sie rejestrowac poprzez usluge, ktora ma uruchomiona lekarz. Wiec placi tylko lekarz. No i sam sobie uzyskalem odpowiedz na postawione wyzej pytanie, szkoda ze news tego od poczatku nie robil.

W takim ukladzie to zgadzam sie, ze usluga ma sens.
krystian 21.12.2008 @ 01:49
usługa ma jak najbardziej sens,bo potencjał jest nie lada i trzeba szukać czegoś co uczyni daną sieć tu Orange lepszym od innych i chyba póki co udaje się wypełniać te założenia
mungo 31.12.2008 @ 14:01
orange sie stara to widac sporo rzecyz ostatnio z uslug dodatkowyvh wprowadzaja i czekamy na efekty czy zostana nagrodzenie za te starania.....
solar 5.01.2009 @ 00:24
a można by było pomyśleć, że w dobie kryzysu nikt nie będzie inwestował w rozwój telekomunikacji przez duże T,jednak globalna marka to globalna i duży może więcej...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości