PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange partnerem Polskiej Prezydencji w UE

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-partnerem-polskiej-prezydencji-w-ue-8699.html
QR Code
Orange partnerem Polskiej Prezydencji w UE

Maciej Celmer, 4 marca 2011, 09:38
Tagi: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Orange, współpraca

Orange został partnerem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Dzięki temu, na czas pełnienia Prezydencji polscy dyplomaci otrzymają wsparcie technologiczne w postaci usług mobilnych Orange, sprzętu do korzystania z tych usług oraz dostęp do hot spotów na wskazanych przez MSZ, polskich lotniskach.

Maciej Witucki, prezes Grupy TP powiedział:

Jestem dumny, że będziemy mogli wspierać pierwszą Polska Prezydencję w Unii Europejskiej. To zaszczyt dla Orange i całej Grupy TP, a jednocześnie już drugie w krótkim czasie potwierdzenie jakości naszych usług i niezawodności jako partnera przedsięwzięć ważnych dla Polaków. Cieszę się, że będziemy partnerem dwóch wyjątkowych wydarzeń EURO2012 i pierwszej Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej

W ramach umowy o partnerstwie Orange wyposaży polskich dyplomatów i urzędników obsługujących Prezydencję w sprzęt teleinformatyczny - telefony komórkowe, modemy bezprzewodowe oraz laptopy z pełnym zestawem oprogramowania.

Pracownicy Grupy TP zapewnią również obsługę sprzętu - logistykę, instalację oraz techniczne wsparcie użytkowników sprzętu. Dodatkowo, na wskazanych przez MSZ polskich lotniskach uruchomione zostaną specjalne hot spoty. Dzięki nim dyplomaci i uczestnicy spotkań międzynarodowych związanych z Polską Prezydencją w UE będą mieli zapewniony dostęp do internetu w podróży.

W imieniu Grupy TP umowę z MSZ podpisała spółka Contact Center.

Państwa członkowskie Unii Europejskiej sprawują Prezydencję, czyli przewodniczą pracom Rady Unii Europejskiej przez sześć miesięcy. W tym czasie dany kraj staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i gra kluczową rolę na wszystkich polach aktywności Unii Europejskiej. Jest odpowiedzialny za organizację spotkań UE, nadaje kierunek polityczny Unii, dba o jej rozwój, integrację oraz bezpieczeństwo. Już 1 lipca 2011 roku, po raz pierwszy w swojej historii, to Polska obejmuje Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Źródło: Orange

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 4.03.2011 @ 09:53
Takie partnerstwo to wielki sprawdzian dla Orange.
W przypadku problemów technicznych, wszystkie błędy zostaną rozdmuchane, i tym samym z reklama, stanie się antyreklamą.
Ja jednak uważam, że cała grupa da sobie świetnie radę. Mają infrastrukturę, i całą technologię, aby dobrze zadbać o stronę teleinformatyczną.
Swoją drogą, sprzęt w który zostaną zaopatrzeni dyplomaci, napewno będzie atrakcyjny pod względem technicznym.
Rozumiem, że Polska Prezydencja w Unii Europejskiej ogłosiła przetarg na te usługi?
Ciekawe jakie były propozycje innych sieci.
Wanda 4.03.2011 @ 10:44
Tak na zdrowy rozum, to partnerem powinna być PTC, ponieważ od zawsze oferuje najlepsze stawki na połączenia zagraniczne, ma solidna ofertę dostępu do internetu i ogólnie rzecz biorąc nacisk na połączenia międzynarodowe i roaming jest charakterystyczny w grupie Deutsche Telekom. Widać Orange lepiej wypadł w przetargu. taki partner jest potrzebny. Weźmy sam przykład Forum Ekonomicznego w Krynicy. To (o ile się nie mylę) uzdrowisko, zatem z zasięgiem dzięki niemądremu prawu tam słabo - podczas forum dostawiono "przenośne" nadajniki dla poprawienia zasięgu i poradzenia sobie ze zwiększonym obciążeniem.
dawid9222 - nie byłoby antyreklamy. Ludzi nie obchodzą politycy, co najwyżej panuje oburzenie związane z wydatkami (nowe limuzyny dla BOR z okazji prezydencji itd.), zatem jakby im nagle przestały telefony działać, to skończyłoby się na złośliwych komentarzach. Co innego gdyby stało się to podczas Euro, czy jakiegoś innego masowego zbiorowiska.
kamilxy 4.03.2011 @ 12:23
Nie ukrywam, że dla mnie to niespodzianka. Osobiście posiadam dwa aktywne numery, jeden w Orange drugi w Erze i musze przyznać, że to zawsze Era(PTC) zawsze wypadała lepiej jeżeli chodzi o zasięg z obszarów pozamiejskich. Pozostaje mieć nadzieje, że to się zmieni albo, że politycy nie będą opus*****i miast : ) Dawid, informacje dotyczące przetargu powinny się pojawić w biuletynie informacji publicznej MSZ bo organizatorem jest MSZ : ) Według mnie, gdyby Orange miało jakąś większą awarie w trakcie prezydencji to rzeczywiście zaczęła by się afera, bo nie dość, że my sami jako naród zaczęlibyśmy krytykować Orange to jeszcze przyłączyły by się środowiska międzynarodowe ale prędzej czy później, mówiąc kolokwialnie, sprawa rozeszła by się po kościach.
pozdrawiam : )
dawid9222 4.03.2011 @ 12:38
Kamil, odnośnie zasięgu,przygotowałem małe porównanie.
Mapy zasięgu Orange i Ery.

Orange:
http://zasieg-orange.wp.pl/?ticaid=1be2d&_ticrsn=5

Era:
http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslugi-porady/mapa_zasiegu
omen 14 4.03.2011 @ 12:51
kamilxy, dla mnie to żadną niespodzianką nie jest. Przecież wiadomo, że w Polsce najpopularniejszą i najbogatszą siecią jest Orange, przynajmniej narazie. Tak zgadzam się to jest test dla Orange, ale myślę, że jakoś dadzą sobie radę. Partnerzy Polskiej Prezydencji w UE powinni być szczęśliwi, że taka firma chce być ich partnerem. Każdy chciałby zostać tak wyposażony w telefony, modemy itp.
Jestem tylko ciekawy co Orange będzie z tego miało. Myślę, że na pewno dzięki temu zyskają jeszcze większą popularność, niż mają teraz.
kamilxy 4.03.2011 @ 12:55
Miło, że dodałeś linki: ) teoretycznie obie sieci pokrywają cały kraj ale w praktyce niestety wygląda to troche gorzej. Dużo prodóżuje po Małopolsce i zauważyłem, że często tam gdzie Orange już nie dociera Era jeszcze działa, mimo, że na mapach zasięgu obydwie sieci się pokrywają. Zakładam jednak, że na czas prezydencji Orange zrobi wszystko, żeby nie zawieść : )
pozdrawiam
kamilxy 4.03.2011 @ 13:05
omen 14, właśnie dlatego, że Orange jest najbogatsze prawdopodobnie mogło zaoferować najlepsze warunki, bo w końcu prezydencja = 6 miesięcy sponsorowania polityków w zamian za co? Za reklamę i popularność: ) w ten sposób koło się zamyka: płacisz -> zyskujesz popularność -> zyskujesz popularność -> zarabiasz i od nowa : ) także zgadzam sie z Twoim podsumowaniem w 100% : )
pozdrawiam
omen 14 4.03.2011 @ 13:57
Na pewno zaoferowali najlepsze warunki, gdyby zaoferowali gorsze warunki np. od ery czy plusa to raczej Polska Prezydencja nie została by ich partnerem. No zobaczymy, myślę że to im się opłaci w 100%. Nic nie stracą, a tylko zyskają. Zainwestowali i teraz będą czekać na efekty. Cóż, kto nie ryzykuje ten nie ma.
@Frasier 6.03.2011 @ 07:06
Ekhm, to Polkomtel ma najlepszy zasięg poza miastami. Zawsze tak było. W większości województw ma najwięcej stacji http://btsearch.pl/stats.php. Tyle, że tutaj to nie miało większego znaczenia, bo przecież politycy nie będą opus***** miast w sprawach związanych z prezydencją... Też jestem zdania, że to PTC powinno wygrać, ze względu na doświadczenie tej grupy w połączeniach międzynarodowych, ale to są detale. Orange ma dobre oferty dla firm, zatem nic dziwnego, że byli najbardziej elastyczni.
Co do mapek zasięgu... Weryfikuje je tylko praktyka. Nie są one często aktualizowane. Krajobraz się zmienia, na zasięg potrafi wpłynąć też pogoda... Są jednak bliższe prawdy, niż np. mapka Play, która maluje CAŁY kraj na pokrycie zasięgiem... No bo jest przecież roaming Plusa :-). Są bardziej (chociaż też niedostatecznie) szczegółowi dla własnych nadajników.
super 25.03.2011 @ 12:03
następny niezły lewar dla spółki Contact Center. TPSA pompuje tam dużo pieniędzy, pewnie będą ją sprzedawać. Nic dziwnego, że potem na rynku CC oferuje stawki poniżej średniej, mateczka sfinansuje koszty:(

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości