PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange: Plus regularnie traci dziesiątki tysięcy klientów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-plus-regularnie-traci-dziesiatki-tysiecy-klientow-6344.html
QR Code
Orange: Plus regularnie traci dziesiątki tysięcy klientów

Rzecznik prasowy Grupy TP poinformował na łamach swojego bloga, że sieć Plus całkiem nieźle radzi sobie z realizacją wniosków MNP (przenoszenia numerów), co ciekawsze, z wyliczeń Grupy TP operator stracił niemal 50 tys. klientów, którzy zdecydowali się zabrać swój numer do innych operatorów.

Wczoraj UKE opublikował wyniki kontroli przenoszalności numerów w jeden dzień roboczy, z którego wynika, że tylko Plus nie dał rady. Urzędnicy potwierdzli to, co wszyscy operatorzy wiedzieli od dawna http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Menu07&news_cat_id=168&layout=0 Nie ma też wątpliwości, kto miał rację w medialnej wojnie Plusa z Playem. Sprawiedliwie muszę jednak dodać, że od 17 sierpnia nasz konkurent wyszedł na prostą i proces szybkiego MNP - jak potwierdzili koledzy od przenoszalności w Orange - realizuje całkiem nieźle. Czy to wystarczy, aby nie dostać kary od UKE? Wątpię. Jednak, tak naprawdę gra toczy się gdzie indziej. Z naszych wyliczeń wynika, że Plus zanotował od początku lipca do połowy sierpnia rekordowy odpływ klientów w MNP. Ich saldo to prawie minus 50 tys. klientów. Pewnie po części to jeszcze efekt zmiany regulaminu, ale i tak robi wrażenie. Kto jest największym beneficjentem wiadomo. Z satysfakcją mogę dodać, że z W3 najlepsze saldo przyjścia/odejścia dalej ma Orange. Ponadto ciekawe jest, że przenoszalność w przypadku MVNO i to w obydwie strony, pozostała na śladowym poziomie

Źródło: blog.tp.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Kick 21.08.2009 @ 11:50
Ciekawe panie Jacku ile prawdy jest w tym co pan napisał na swoim blogu :-)
Daktyl 21.08.2009 @ 18:58
Jakże zadziwiająca troska o dobro konkurenta na rynku. Może nawet pan rzecznik zostanie uhonorowany jakim medalem od plusa. I oczywiście klientów plusa, którzy łaskawie mogliby przejść do orange.
ollla 21.08.2009 @ 19:06
Rzecznik poprostu wyraził swoje zdanie na temat obecnej sytuacji, jeśli chodzi o przenoszenie numerów i tyle. Raczej niczego innego bym sie tu nie doszukiwała.
mike777 22.08.2009 @ 09:51
Zostają w Plus GSM, Orange i Era tylko ci abonenci którzy
nie mają zasięgu Playa(internet) albo są nie świadomi różnicy w cenniku na kożyść PLAY-a. Znam takich któży dalej opłacają abon. TP.mimo iż dzwonią tylko z komórki.
pozdrawiam.
nick 22.08.2009 @ 12:10
Plus nie ładnie zagrał z klientami dlatego też odchodzą i w sumie dobrze. Tak samo z przenoszeniem numerów nie wiem po co ta cała akcja. Co do Play, śmieszy mnie postawa, bo tam taniej to lepiej. Ok jeżeli ciuła się każdy grosz to można tak powiedzieć, tylko ta taniość nie jest z dobrej woli operatora tylko coś za coś to że jest taniej w Play ciągnie za sobą fakt, niskiej jakości, oraz co tu dużo ukrywać bardzo przeciętnej obsługi klienta. Abonament w Play też jest wybrakowany żeby nie wykorzystane minuty nie przechodziły z miesiąca na miesiąc, skandal.
REKAFLEKNA <--- :D 22.08.2009 @ 12:32
to wielki wstyd że najwieksza sieć w polsce (plus) tak skąpi na obniżce cen połączeń. to oni powinni zjeżdżać z cen. no i teraz widać efekt ich pazerności przez odejścia do innych tańszych sieci (play) ja z żoną też przechodzę :) hehe
Majki 23.08.2009 @ 10:46
Ja tam ani do Plusa ani tym bardziej do Play nie ide. Jak dla mnie sieci malo oferuja. Plus juz dawno powinien zmienic strone www bo ciezko cokolwiek tam znalezc. Play za slaba jakos oferuje, ceny to nie wszystko...
heniog 24.08.2009 @ 12:19
Hmm... przed chwilą zapoznałem się z raportem dotyczącym ilości użytkowników oraz wielkości przychodów u poszczególnych operatorów. Wynika z niego jasno, że Orange straciło mnóstwo klientów, a i przychód znacząco im zmalał. Nie widzę, więc podstaw do optymizmu z ilością klientów, którzy przenoszą się do tej sieci.
konkwistato 24.08.2009 @ 14:36
Orange niech lepiej zmieni swoje archaiczne oferty w abonamencie i orange musik zamiast się plusa czepiać!
Gregor 24.08.2009 @ 21:26
To prawie pewne że Plus traci masę klientów, przez umowy(regulaminy), zaś sądzę że nie o tym informować Orange Ci nie są lepsi ich wyniki mówią za siebie. Swoją drogą jeżeli o archaicznych rzeczach mowa niech Plus w końcu zmieni tą stronkę swoją... bo tragedia jest.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 5 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16