PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange przegrywa z protestami

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-przegrywa-z-protestami-5286.html
QR Code
Orange przegrywa z protestami

Paweł Wasik, 4 stycznia 2009, 18:16 (ostatnio zmodyfikowano w niedziela, 4 stycznia 2009 o 19:08)
Tagi: nadajnik, Orange, Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel)

Komórkowa sieć Orange przegrała z protestującymi mieszkańcami - Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił pozwolenie na budowę wieży telefonii komórkowej w Bydlinie.

Wieża telefonii komórkowej w Bydlinie została wybudowana z naruszeniem prawa budowlanego - uznał Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku i uchylił pozwolenie na budowę.

To pierwszy, po trzech latach, sukces mieszkańców Bydlina, którzy sprzeciwiają się inwestycji. Twierdzą, że nadajnik zagraża ich zdrowiu.

W piątek pod wieżą odbył się kolejny protest mieszkańców, którzy grożą, że jeżeli maszt nie zostanie zdemontowany przez operatora, to sami go rozbiorą. Władze miasta jednak chcą doprowadzić do mediacji między mieszkańcami a inwestorem, w celu wspólnego rozwiązania problemu.

Z kolei protestujący mieszkańcy zapewniają, że nie są przeciwko wieży, ale przeciwko jej lokalizacji, która ich zdaniem stoi blisko domów. jednak rozmowy będą trudne, bo zdanie mieszkańców jest niezmienne - szybko rozebrać maszt i przenieść go w bardziej odludne miejsce.

reklama

Ostatnie opinie internautów

akunin 6.01.2009 @ 10:48
Badania istnieją, oczywiście zawsze można przedstawić wyniki innych :) Ogólnie szkodliwe byłoby przebywanie pod samą anteną - dosłownie jej dotykając - przez jakieś 30 lat. Samo promienowanie z anteny nie "leci" w dół do mieszkań. Do tego w Polsce są restrykcyjne normy możliwego pormieniowania, na zachodzie są wyższe.

Do poczytania - http://polaelektromagnetyczne.pl/publlikacje-polskojezyczne.html?file=tl_files/PEM/publikacje/Oddzialywanie++stacji+bazowych+telefonii+komorkowej.pdf

http://polaelektromagnetyczne.pl/limity-na-ekspozycje-pem.html
venom 7.01.2009 @ 01:20
i dlatego ja nie mam nic przeciwko temu, że Orange postawi mi pod domem antenę,a dobrze mieć w domu wszystkie kreski
luzak 7.01.2009 @ 08:57
Tak, jasne. Z całą pewnością przekona mnie badanie wykonane za operatorskie pieniądze i przygotowane na zlecenie operatorów. Operatorzy wydają duży (wspólny przynajmniej w Polsce) budżet na zmianę postrzegania budowy stacji bazowych przez ludzi w tym uciszanie protestów. Co jakiś czas nie udaje się jakiejś sprawy wyciszyć i trafia ona do ogólnopolskich mediów. Może Pasja powinna informować o tego typu protestach, które odbywają się na terenie całego kraju co kilka dni średnio...
Szakalabombas 29.01.2009 @ 03:19
Ciemnota wśród wiejskiej społeczności króluje i takie są fakty. Nadajniki są wszędzie, wystarczy stanąć pod Pałacem Kultury w Warszawie, żeby narazić się na "rzekomo wyjątkowo szkodliwe" promieniowanie mikrofalowe. A to tylko jeden przykład. Także mieszkańcy Bydlina! Nie odwiedzajcie Stolicy, a już bron Boże nie fundujcie sobie wycieczki po kondygnacjach Pałacu Kultury!! Ja puki co cieszę się moimi 5/5 "słupkami" na wskaźniku zasięgu. I spokojnie idę spać, z wiedzą, że nadajnik jest tuż tuż za rogiem. Dobranoc.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości