PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange sponsorem światowego finału Microsoft Imagine Cup 2010

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-sponsorem-swiatowego-finalu-microsoft-imagine-cup-2010-7302.html
QR Code
Orange sponsorem światowego finału Microsoft Imagine Cup 2010

Mariusz Burski, 19 marca 2010, 13:41
Tagi: Microsoft, Orange

PTK Centertel, operator sieci Orange, będzie sponsorem światowych finałów Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów. Zwycięzcy eliminacji odbywających się w poszczególnych kategoriach przyjadą do Warszawy w lipcu br. Podczas finałów zaprezentują swoje pomysły na zastosowanie nowoczesnych technologii w rozwiązywaniu największych problemów ludzkości wskazanych przez ONZ.

"Orange to marka zaangażowana w rozwój i podnoszenie jakości życia społeczności, w których działa. Naszą ambicją jest uczynienie telefonii komórkowej dostępnym i przyjaznym narzędziem służącym wszystkim ludziom. Realizujemy ją dostarczając ludziom nowych możliwości i pokazując korzyści, jakie daje nowoczesna technologia. Główny cel konkursu Imagine Cup 2010 jest zbieżny z obranym przez nas kierunkiem, dlatego zdecydowaliśmy się go wesprzeć jako sponsor i z przyjemnością będziemy gościć jego finalistów w Warszawie" - powiedział Mariusz Gaca, prezes PTK Centertel.

Microsoft Imagine Cup jest największym na świecie konkursem technologicznym dla studentów. Rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz pasję młodych ludzi interesujących się nowoczesnymi technologiami. Jego celem jest inspirowanie młodych ludzi do wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwiązywania ważnych problemów współczesności. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości". Problemy te zostały zidentyfikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Milenijnych Celach Rozwoju. Są to między innymi: eliminacja skrajnego ubóstwa i głodu, zapewnienie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym, promowanie równości płci i awansu społecznego kobiet.

W tym roku studenci startują w pięciu kategoriach konkursowych:

    - Projektowanie oprogramowania - celem uczestników jest przedstawienie rozwiązań wykorzystujących technologie do eliminacji problemów społeczeństwa globalnego.
    - Projektowanie gier - uczestnicy konkursu mają za zadanie opracowanie gry, w której zilustrują tegoroczny temat przewodni Imagine Cup.
    - Media cyfrowe - zadaniem konkursowym jest rozwijanie aplikacji multimedialnych umożliwiających łatwe udostępnianie w sieci filmów, zdjęć, tekstów, muzyki, głosu oraz innych materiałów multimedialnych.
    - Technologie informatyczne - celem kategorii jest inne podejście zagadnień wdrażania i nadzorowania systemów TI. Ma ono w większym stopniu koncentrować się na sztuce i procesie ich tworzenia.
    - Projektowanie systemów wbudowanych - uczestnicy mają za zadanie dokonanie przełomowych zmian w środowisku sprzętowym oraz oprogramowania w oparciu o Windows Embedded CE 6.0 R2 i komputery kompaktowe.

Źródło: Orange

reklama

Ostatnie opinie internautów

Ginger 25.03.2010 @ 15:06
Widac, ze centertel wzial sobie do serca dzialania wizerunkowe, bo to juz ktorys artykul z kolei, w ktorym cos sponsoruja, cos daja, czy cos mozna wygrac (bmw?). Wszelkie konkursy czy loterie. Duzo sie dzieje.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości