PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange Sport Info - bezpłatny kanał od Telekomunikacji Polskiej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-sport-info-bezplatny-kanal-od-telekomunikacji-polskiej-5768.html
QR Code
Orange Sport Info - bezpłatny kanał od Telekomunikacji Polskiej

Piotr Baranowski, 4 kwietnia 2009, 11:21
Tagi: Cyfra+, Grupa TP, Orange, Orange Sport, Orange Sport Info, Telekomunikacja Polska (TP SA)

Telekomunikacja Polska uruchamia kolejny kanał telewizyjny – Orange sport info. To pierwszy polski sportowy kanał informacyjny na rynku. W odróżnieniu od Orange sport, będzie kanałem "free-to-air", przeznaczonym do bezpłatnej dystrybucji.

Dominique Lesage, dyrektor Grupy TP ds. Kontentu powiedział:

Utworzenie kanału Orange sport info to kolejny krok rozszerzający obecność Grupy TP w świecie mediów. Zaledwie osiem miesięcy temu uruchomiliśmy Orange sport, do którego dziś ma dostęp blisko 300 tysięcy abonentów Cyfry + i TP. Orange sport info jest naszą odpowiedzią na realny popyt ze strony widzów na atrakcyjne kanały niekodowane. Uważamy, że właśnie takiego programu do tej pory brakowało i wierzymy, że zgromadzi szeroką rzeszę widzów, których pasją jest sport.


Janusz Basałaj, redaktor naczelny Orange Sport Info powiedział:
Orange sport info będzie mieć wszystkie cechy prawdziwego kanału informacyjnego – to będzie dynamiczne medium z najbardziej aktualnymi informacjami z całego świata. W najbardziej atrakcyjnych dla widzów porach nadajemy wiadomości ze świata sportu 2 razy na godzinę – to aż 24 minut informacji na godzinę.

Prócz serwisów informacyjnych, które będą głównym elementem ramówki Orange sport info,
w programie znajdą się też magazyny, wywiady i komentarze – będą to zarówno własne, autorskie programy jak i materiały producentów zewnętrznych. Ponadto, codziennie od poniedziałku do piątku, zaplanowana jest wieczorna rozmowa ze specjalnym gościem. We wszystkich telewizjach informacyjnych w Polsce gośćmi są przede wszystkim politycy, w programie znajdą się też magazyny, wywiady i komentarze – będą to zarówno własne, autorskie programy jak i materiały producentów zewnętrznych. Ponadto, codziennie od poniedziałku do piątku, zaplanowana jest wieczorna rozmowa ze specjalnym gościem. We wszystkich telewizjach informacyjnych w Polsce gośćmi są przede wszystkim politycy, natomiast w Orange sport info będą to osoby związane ze sportem - zawodnicy, trenerzy
i działacze, którzy będą komentować bieżące wydarzenia ze świata sportu.

Kanał telewizyjny Orange sport info będzie w części programowo powiązany z Orange sport, którego głównym atutem są transmisje na żywo piłkarskiej ekstraklasy. Podczas gdy transmisję meczów będzie można oglądać tylko w Orange sport, materiały towarzyszące spotkaniom – czyli wywiady, opinie, analizy, podsumowania – będą nadawane również przez Orange sport info. W Orange sport info będzie też można oglądać znany z Orange sport program "Dwa Fotele" a w nim wywiady z ciekawymi postaciami ze świata sportu. Odwiedzili nas już m.in.: Szymon Kołecki, Leo Beenhakker, Piotr Nurowski, Czesław Lang, Dorota Idzi, Robert Śmigielski.

Z kolei tylko w Orange sport info będzie można w weekendy obejrzeć transmisje wyścigów konnych - na żywo z warszawskiego Służewca. To właśnie ramówka charakterystyczna dla kanału informacyjnego pozwala pokazać taką transmisję - studio łączy się co 30 minut ze Służewcem i stacja pokazuje trwającą kilka minut gonitwę.

Orange sport info oraz Orange sport będą dzieliły wspólny zespół redakcyjny, który liczy w tej chwili już 25 osób. Głównym wydawcą newsów w Orange sport info będzie Artur Kulikowski. Do zespołu dołączyła ostatnio m. in. Dorota Staszewska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu. Poprowadzi nowy magazyn oparty na spotkaniach Orange sport info oraz Orange sport będą dzieliły wspólny zespół redakcyjny, który liczy w tej chwili już 25 osób. Głównym wydawcą newsów w Orange sport info będzie Artur Kulikowski. Do zespołu dołączyła ostatnio m. in. Dorota Staszewska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu. Poprowadzi nowy magazyn oparty na spotkaniach z ikonami polskiego sportu, wspominającymi najlepsze momenty swojej kariery sprzed lat.

Podobnie jak w przypadku Orange sport, wybrane pozycje programowe Orange sport info będzie można śledzić w Internecie oraz za pośrednictwem telefonu komórkowego Orange.

reklama

Ostatnie opinie internautów

mamrot 4.04.2009 @ 11:56
Chyba jeszcze nie ma takiego kanały dostępnego za free na rynku. Może nie jestem zagorzałym kibicem ale z miłą chęcią będę oglądał jak będzie dostępny przez satelitę. Ciekawe co tam wymyślili nowego...
mamrot2 5.04.2009 @ 10:24
zgadzam sie. niemoge sie doczekac az sie pojawia na satelicie.
bangee 6.04.2009 @ 11:53
Ja słyszałem, że oprócz satelity ma być także dostępny w kablówkach, wydaje mi się, że to spoko rozwiązanie, bo póki co chyba więcej osób korzysta z kabłówek niż z tv sat.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 13 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości