PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange: Świętowaliśmy "Dzień Szkoły bez przemocy"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-swietowalismy-dzien-szkoly-bez-przemocy-4425.html
QR Code
Orange: Świętowaliśmy "Dzień Szkoły bez przemocy"

Michał Gruszka, 9 czerwca 2008, 11:30 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 9 czerwca 2008 o 11:31)
Tagi: Grupa TP, Orange

W czwartek 5 czerwca ponad 1300 szkół w całej Polsce świętowało „Dzień Szkoły bez przemocy" zorganizowany w ramach programu społecznego Szkoła Bez Przemocy prowadzonego przez Fundację Grupy TP, Media Regionalne i Polskapresse.

W całej Polsce w ramach obchodów „Dnia Szkoły bez przemocy" odbyło się wiele ciekawych imprez - między innymi: koncerty zespołów szkolnych, występy teatralne, konkursy recytatorskie, konkursy plastyczne na najlepsze przedstawienie idei „Szkoły bez przemocy", dni sportu, dyskusje i debaty z zaproszonymi gośćmi na temat bezpieczeństwa w szkole, a także konkursy na najgrzeczniejszego ucznia oraz konkursy savoir vivre.

Punktualnie o 12.00 w niebo poleciały tysiące czerwonych balonów. W ten sposób uczniowie, nauczyciele i rodzice zaprotestowali przeciw przemocy i agresji w szkołach.

Na warszawskim Podzamczu odbył się ogólnopolski finał „Dnia szkoły bez przemocy", w którym wziął udział Prezydent RP Lech Kaczyński, Patron Honorowy programu „Szkoła bez przemocy". Pan Prezydent otrzymał księgę „Razem przeciw przemocy", w której znalazło się 200 tysięcy podpisów pod Listem Otwartym do Władz RP przeciw przemocy w szkołach. Wasze prośby wyrażone w liście do władz RP nie pozostaną bez odpowiedzi. Dołożę wszelkich starań, aby parlament i rząd skutecznie działały na rzecz poprawy sytuacji w polskich szkołach. Chce zapewnić jednocześnie, że całego serca popieram działania programu „Szkoła bez przemocy" powiedział Pan Prezydent Lech Kaczyński.

Kolejne egzemplarze Księgi „Razem przeciw przemocy" zostały przekazane Marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu, Marszałkowi Senatu Bogdanowi Borusewiczowi oraz Premierowi Donaldowi Tuskowi.

Podczas „Dnia Szkoły bez przemocy" na Podzamczu odbyły się pokazy tańca mistrzowskiej pary niepełnosprawnych tańczących na wózku inwalidzkim, pokazy i kursy żonglowania, nauka rytmiki i gry na bębnach, zabawy cyrkowe oraz pokazy i nauka tańca integracyjnego. Obecni na Podzamczu wzięli także udział w koncercie hiphopowego zespołu Full Power Spirit.

Prezes Fundacji Grupy Telekomunikacji Polskiej - Jadwiga Czartoryska powiedziała powiedziała:

Jesteśmy przekonani, że należy zmieniać programy kształcenia przyszłych nauczycieli, aby w większym stopniu uczeni byli umiejętności niezbędnych w ich roli wychowawczej oraz przeznaczać znacznie większe środki na tego typu kształcenie obecnych nauczycieli. Trzeba także dowartościować pracę wychowawczą nauczycieli. Należy również wspierać organizację zajęć pozalekcyjnych, szczególnie w uboższych ośrodkach, doświadczenia naszego programu pokazują bowiem, że jest to jeden z lepszych sposobów zapobiegania przemocy.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości