PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange: Uruchamiamy mobilny internet tam, gdzie go nie było

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-uruchamiamy-mobilny-internet-tam-gdzie-go-nie-bylo-5136.html
QR Code
Orange: Uruchamiamy mobilny internet tam, gdzie go nie było

Piotr Baranowski, 1 grudnia 2008, 13:45 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 1 grudnia 2008 o 13:46)
Tagi: CDMA, HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), Orange, Orange Freedom, Telekomunikacja Polska (TP SA), Internet

Orange rozpoczyna sprzedaż usług dostępu do internetu w sieci CDMA. Do końca roku w ich zasięgu znajdzie się połowa powierzchni kraju. Priorytetem operatora jest wyeliminowanie "białych plam" i zaoferowanie szerokopasmowego internetu w miejscach, w których dotąd był niedostępny.

Uruchomienie nowych usług jest możliwe dzięki budowie nowoczesnej sieci radiowej transmisji danych w technologii CDMA (Code Division Multiple Access). Do końca roku jej zasięg obejmie około 50 proc. powierzchni kraju a w roku 2009 będzie sukcesywnie powiększany. Priorytetem budowy sieci CDMA jest szybkie stworzenie możliwości korzystania z szerokopasmowego internetu na obszarach, na których dotąd ich nie było.

Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej powiedział:

Polska jest na początku drogi do zbudowania e-społeczeństwa. Uruchomienie dostępu do internetu CDMA jest zaledwie jednym z wielu kroków, jakie musimy zrobić. Oddając do użytku nową sieć chcemy przypomnieć, że konieczne są ogromne inwestycje w sieci nowej generacji, których budowa jest niezbędna dla rozwoju e-gospodarki i zwiększenia potencjału gospodarczego naszego kraju.

Wykorzystanie technologii CDMA realnie zwiększy dostępność szerokopasmowego internetu na terenach wiejskich i słabo zurbanizowanych przyczyniając się do wzrostu ich onkurencyjności i rozwoju gospodarczego. Pozwoli także zdecydowanie ograniczyć problem wykluczenia cyfrowego.

Na bazie CDMA od 1 grudnia Orange udostępnia dwie nowe usługi stacjonarnego dostępu do internetu: Orange Freedom Pro dla klientów indywidualnych oraz Internet dla Firm Pro dla biznesu. W obu przypadkach klienci dostają szerokopasmowy dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz miesięcznym limitem transmisji danych - 3 Gb (po jego wykorzystaniu operator zastrzega sobie możliwość zmniejszenia prędkości transmisji do 64 kb/s (DL) i Na bazie CDMA od 1 grudnia Orange udostępnia dwie nowe usługi stacjonarnego dostępu do internetu: Orange Freedom Pro dla klientów indywidualnych oraz Internet dla Firm Pro dla biznesu. W obu przypadkach klienci dostają szerokopasmowy dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz miesięcznym limitem transmisji danych - 3 Gb (po jego wykorzystaniu operator zastrzega sobie możliwość zmniejszenia prędkości transmisji do 64 kb/s (DL) i 32 kb/s (UL)). Wraz z usługą można kupić bezprzewodowy modem - Router Axesstel MV 410 R.

Oferta cenowa przedstawia się następująco:

Podobnie jak w ofercie Orange Freedom, klienci dostaną pakiety promocyjne do wykorzystania na połączenia i SMS-y z telefonu komórkowego w sieci operatora:

  • w ofercie Orange Freedom Pro - miesięczny Pakiet Złotówek o wartości 20 zł do wykorzystania na połączenia i SMS-y z w Orange,
  • w ofercie Orange dla Firm Pro - miesięczny pakiet 60 minut na połączenia w Orange.

Klienci zainteresowani usługą mogą skorzystać z oferty na próbę i testować ją przez 30 dni. Usługę można zamówić we wszystkich salonach Orange i TP.

W pierwszej połowie przyszłego roku planowane jest uruchomienie oferty Orange Freedom Pro z Laptopem oraz możliwości zakupu oferty za pośrednictwem e-sklepu Orange. Kolejnym planowanym krokiem będzie uruchomienie nowych usług mobilnych. Dzięki połączeniu możliwości sieci CDMA oraz HSDPA, klienci Orange będą mogli łączyć się z szybkim internetem na terenie całego kraju (HSDPA w dużych miastach i CDMA poza nimi).

reklama

Ostatnie opinie internautów

Przemek 1.12.2008 @ 15:05
W orange drogi jest internet.;/
andrea 1.12.2008 @ 15:15
"dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz miesięcznym limitem transmisji danych - 3 Gb" toż to się mija z celem. W obecnych czasach standartem jest prędkość do 2 Mb/s, bezterminowa umowa i nieograniczona swoboda w sieci. A poza tym ta cena 129 zł. Szok!!!!!
krzychu.pl 1.12.2008 @ 20:46
Niestety Orange przedstawiając tą ofertę pokazuje, że będzie wykorzystywać swoją obecnie monopolistycznie pozycję na 'białych plamach' internetu. Zaoferowanie tak rozbudowanego routera za naprawdę niemałe pieniądze można uznać za swoistego rodzaju szantaż bo ludzie którzy potrzebują internetu będą zmuszeni wziąć to co daje PTK Centertel.
Cena routera oczywiście wyższa niż jakby kupiło by się go bez umowy...
Kasia 1.12.2008 @ 20:48
Może i Internet w Orange jest drogi, powolny etc. Myślę jednak, że znajdą się ludzie, dla których ta oferta ma sporo plusów. Wystarczy spojrzeć na tytuł: "Orange: Uruchamiamy mobilny internet tam, gdzie go nie było". Mimo wszystko - lepszy taki Internet niż żaden.
Sundance_kid 1.12.2008 @ 22:30
Jakby sensowny internet był dostępny wszedzie to takie oferty nie były by dobre. Wolę mieć 1 Mb/s niż tak ja teraz 32 kb/s a czasem nawet mniej. Są takie miejsca w Polsce gdzie jeszcze internet kablowy bądź radiowy nie dotarł. Ta oferta jest bardzo dobra alternatywa dla internetu omórkowego który nie dość, że jest kapryśny to jeszcze prędkość polimitowa jest żałosna - u niektórych operatorów wynosi nawet 16 kb/s
cammell 2.12.2008 @ 09:54
Na wsi w ktorej jest jedynie internet przez GMS to niezla opcja, szybsza i tansza z wiekszym limitem. W miastach nie maja czego szukac, ale nie tam oferta jest adresowana.
Niemniej zadzwonilem zapytac o zasieg i okazalo sie, ze akurat w mojej wsi nie ma. Czyli nic nowego ... niestety
Sundance_kid 2.12.2008 @ 10:01
cammell usługa będzie się zasięgowo rozwijać. Niestety nawet chyba do 2010 roku. Więc trzeba poczekać.
sisq 30.05.2009 @ 13:41
Chyba nie wiecie o czym piszecie. Po 1 cena jest ok przy umowie na czas określony: na start wykładamy 180zł a potem już tylko 49zł co miesiąć. Po 2 zasięgiem jest już objęta ponad połowa kraju, a to dlatego że infrastruktura isnieje od dawna (pierwsza komurkowa sieć analogowa), a teraz adaptują ją do transmisji pakietowej. Po 3 działa na częstotliwości 450MHZ więc 1 nadajnik obejmuje powierzchnie o promieniu ok 50KM. To tyle.
sebu9 8.06.2009 @ 08:54
Ta oferta to najlepsze wyjście dla mieszkańców małych miejscowości. Za taką cenę można mieć Internet z sieci GSM ale działa on znacznie wolniej a po obcięciu prędkości korzystanie z Internetu jest wręcz niemożliwe. (wiem co mówię :)
Obecnie pokrycie kraju jest niemal kompletne.
Zdaję sobie sprawę, że to nie może się równać z łączem kablowym ale ja, jak i wielu ludzi, nie mam po prostu wyboru !!
Temu winne jest państwo. Tusk obiecał internet, zobaczymy co z tego wyjdzie :D
Śmiejecie się z limitów? W Plusie jest 1 GB za 60 zł miesięcznie :D Tu jest 3 GB za 50 zł. I do tego tutaj jest określony dolny limit prędkości a w moim iPlusie jak mi obetną prędkość to ma 4 kb na sekundę, słownie: CZTERY !!!
Pozdrawiam

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości