PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Orange wprowadza w błąd

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/orange-wprowadza-w-blad-2477.html
QR Code
Orange wprowadza w błąd

Michał Gruszka, 6 listopada 2007, 17:06 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 6 listopada 2007 o 21:41)
Tagi: Orange

Jak zauważyła Gazeta Pomorska, operator sieci komórkowej Orange wprowadza w błąd swoich abonentów, rozsyłając masowo SMS zachęcający do aktywacji tanich SMSów i rozmów. Niestety operator nie poinformował, że aby skorzystać z promocji należy zmienić dotychczas używaną taryfę.

Jak donosi Gazeta Pomorska, sieć Orange wysyła do użytkowników POP-a SMS z propozycją aktywacji usługi tanich SMS-ów oraz tanich rozmów wewnątrz sieci. Niestety operator w wiadomości tekstowej zapomniał dodać, że aktywacja usługi wiąże się ze zmianą taryfy, utratą dotychczasowych, a nowe pakiety tracą ważność już po siedmiu dniach.

Na działania operatora poskarżył się jeden z czytelników Gazety Pomorskiej, który był przekonany, że aktywował jedynie nową usługę w ramach POP-a. Okazało się jednak, że nieświadomie dokonał także zmiany taryfy tracąc promocje, z których dotąd korzystał, a także minuty, jakie miał na koncie promocyjnym.

Biuro prasowe TP, pytane o nieuczciwe zachowanie operatora tłumaczy się, że SMS to tylko 160 znaków, w którym trudno zmieścić wszystko. Przedstawiciele operatora dodają Gazecie, że SMS "to tylko informacja, którą można rozważyć", a sam "Klient powinien sprawdzić regulamin", który może znaleźć na stronach internetowych operatora lub w salonach sprzedaży.

Źródło: Gazeta Pomorska

reklama

Ostatnie opinie internautów

huba 7.11.2007 @ 16:56
nic nowego ze tak robią ja już o tym wiedziałem od dawna i od dawna u nich nie jestem co wyszło mi na dobre :)
seba 7.11.2007 @ 20:01
heh smieszni sa, "zapomnieli" tak? wiadomym jest ze zostalo to zrobione umyslnie, ale oczywiscie tak zeby klient na tym stracil:) norma w orange
deker 8.11.2007 @ 00:41
ciekawe jak to zrobil jak na zmiane taryfy jest potrzebny sms o innej tresci niz ten na pakiet. Ja probowalem kila razy aktytowac cos co nie jest w moim planie taryfowym dostepne i jakos tylko otrzymalem sms ze nie jest to dostepne w moim PT.
Dariusz 8.11.2007 @ 09:00
heh... ale sa tez inne pakiety np 600smsow za grosz na 30 dni wiec koles byl glupi poprostu ze w necie dokladnie nie sprawdzil albo do biura nie zadzwonil sie dowiedziec... jak sie chce to wszystko mozna, ale lepiej do gazeyty sie poskarzyc ze go oszukano zamiast przyznac sie do glupoty
marta 8.11.2007 @ 09:04
nie no ludzie, nie przesadzajmy... jak kogos interesuje dana oferta to powinien sie dokladkniej o nią dowiedziec... nie zganiajcie wszystkiego na orange...
Szakalos 8.11.2007 @ 09:59
Przeczytać --> po to masz telefon i po to na niego informacje dostajesz... powinni dopisać jakąś adnotacje... ogólnie dla mnie sieć idea jest żałosna bo często jakieś takie sytuacje są...

Ale to nic Lepszy numer odwala PLUS GSM(simplus) piszą na stronie że usługa PUSH TO TALK (może ktoś też to w gazecie opiszE !!!) jest w pełni dostępna dla użytkowników sieci... i nawet dla simplusa... no to wchodzę konfiguruje telefon płace za smsa 1zł(jakoś tak) żeby aktywować tą usługę na 1dzień a tu co-> sms zwrotny to treści"usługa została aktywowana" no to się ciesze po 2h walki z tym żeby to zadziałało idę do operatora sieci a on z tekstem -> to tylko działa w taryfie biznes !!! no ręce opadają kazałem mu poczytać co piszą na stronie a później myśleć co gada... ŻAL po prostu ŻAL rąbani naciągacze !!!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 3 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16