PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ostateczna Rozgrywka HEYAH LOGITECH CYBERSPORT już 23-24 września

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ostateczna-rozgrywka-heyah-logitech-cybersport-juz-23-24-wrzesnia-71.html
QR Code
Ostateczna Rozgrywka HEYAH LOGITECH CYBERSPORT już 23-24 września

Tomasz, 12 września 2006, 16:56 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 12 września 2006 o 16:58)
Tagi: Heyah, wydarzenia

Od kilku miesięcy 3500 zawodników rywalizuje o tytuły Mistrzów Polski w najpopularniejszych grach komputerowych w lidze HEYAH LOGITECH CYBERSPORT. Pod koniec września najlepsi polscy gracze zmierzą się w Ostatecznej Rozgrywce podczas finałów w Warszawie. Finaliści będą walczyć o tytuły Mistrzów Polski, nagrody pieniężne i rzeczowe, medale federacji WGT oraz wejście do Reprezentacji Polski.

Dwudniowy finał HEYAH LOGITECH CYBERSPORT i WGT to przede wszystkim największy, jak do tej pory, LAN party w historii polskiego e-sportu: 250 graczy, 150 znakomitych komputerów. Przez cały weekend będzie można obserwować zmagania dywizji PRO Counter-strike oraz finalistów gier: Warcraft III, StarCraft, Quake 4 i Need For Speed: Most Wanted wyłonionych podczas eliminacji online. Ostateczna Rozgrywka to spotkania z najlepszymi polskimi graczami oraz mnóstwo atrakcji przygotowanych dla wszystkich, którzy odwiedzą warszawską Halę Mera w dniach 23-24 września. Rozgrywki rozpoczynają się o godzinie 10.00 i potrwają do późnych godzin wieczornych. Wstęp na finały jest bezpłatny.

Tegoroczny finał rozgrywek HEYAH LOGITECH CYBERSPORT jest równocześnie polskim finałem World Gamemaster Tournament, prestiżowego turnieju gier komputerowych rozgrywanego w 23 krajach świata. Jest to efekt współpracy z firmą ASUS - rekomendowanym dostawcą sprzętu dla turnieju WGT. Zwycięzcy HEYAH LOGITECH CYBERSPORT stworzą Reprezentację Polski – Champions Team Poland, która jeszcze w tym roku w czasie kilkudniowego pobytu w Azji zmierzy się ze zwycięzcami tajwańskiej edycji WGT w sparingach i meczu pokazowym.

Ostateczna Rozgrywka - Nagrody

Na najlepszych graczy HEYAH LOGITECH CYBERSPORT w kategoriach PRO i OPEN czekają:

    * tytuły Mistrzów Polski w Grach Komputerowych oraz Puchar HEYAH LOGITECH CYBERSPORT
    * nagrody pieniężne i rzeczowe o wartości przekraczającej 50 000 złotych (w tym ponad 25 000 PLN przekazanych przez Heyah oraz wysokiej klasy sprzęt komputerowy firmy Logitech i ASUS)
    * wyjazd na Tajwan (ufundowany przez firmę ASUS)

Dodatkowe atrakcje podczas finału

Oprócz emocji związanych z finałowymi rozgrywkami HEYAH LOGITECH CYBERSPORT, na publiczność czeka wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów i partnerów Ligi. Osoby, które odwiedzą Halę Mera 23 i 24 września, będą miały okazję wziąć udział w mini LAN party na notebookach, czyli w rozgrywkach w grach komputerowych. Na uczestników tych zmagań czekają nagrody ufundowane przez organizatorów: sprzęt komputerowy, gry oraz gadżety ligowe. Goście będą mieli także okazję sprawdzić swoje umiejętności na symulatorach gier, posłuchać wywiadów na żywo z zawodnikami, obejrzeć pokaz japońskich filmów animowanych Anima Gate. Zaprezentowane zostaną sposoby „podkręcania” procesorów, „wykopaliska” – stare modele komputerów, najpopularniejsze gry oraz najnowszy sprzęt komputerowy. Na zakończenie pierwszego dnia finałów (sobota, 23 września) odbędzie się koncert zespołu Mikro Orchestra.

Więcej o HEYAH LOGITECH CYBERSPORT

Oficjalnych Ligowych Mistrzostwach Polski w Grach Komputerowych Profesjonalistów i Amatorów

Liga HEYAH CYBERSPORT wystartowała w połowie 2005 roku z pierwszymi w Polsce w pełni profesjonalnymi rozgrywkami cybersportowymi. Niespotykanym dotychczas elementem było stworzenie dwóch klas: amatorskiej i profesjonalnej. Taka formuła rozgrywek daje szansę graczom mniej obeznanym z wirtualną rzeczywistością na ciekawą rywalizację i zdobycie cennych nagród.

Pierwszy sezon zakończył się finałem rozegranym w grudniu 2005 w Warszawie. Zapisy do sezonu 2006 rozpoczęły się w marcu br. W weekend 6-7 maja oficjalnie ruszyły rozgrywki drugiego już sezonu HEYAH CYBERSPORT. Do nowej edycji rozgrywek zgłosiło się dwukrotnie więcej chętnych w porównaniu do sezonu 2005 – ponad 6000 osób. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło ponad 3500 graczy, zawodowców i amatorów, zgromadzonych w pięciu konkurencjach.

Wiosną Liga nawiązała współpracę z firmą ASUS, wkraczając tym samym do światowego e-sportu. W maju br. do HEYAH CYBERSPORT dołączył czołowy producent peryferyjnych urządzeń komputerowych stworzonych m.in. z myślą o graczach – firma Logitech.

Rozgrywki otrzymały nową nazwę: HEYAH LOGITECH CYBERSPORT.

W grach Counter-Strike i Warcraft obowiązuje podział na klasy amatorów i profesjonalistów. Dla trzech pozostałych gier utworzono jedną, otwartą kategorię dla wszystkich graczy, bez podziału na klasy. Tu walka toczy się o Puchary HEYAH LOGITECH CYBERSPORT oraz nagrody rzeczowe i pieniężne. Na najlepszych w klasie amatorów czeka także możliwość przejścia do klasy zawodowców w kolejnych rozgrywkach.

Więcej informacji dostępne na oficjalnej stronie internetowej Ligi www.cybersport.pl.

Więcej informacji na temat WGT http://pl.worldgamemaster.org

Źródło: Heyah

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 1 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości