PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ostre wejście na rynek tabletów szansą dla Microsoftu?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ostre-wejscie-na-rynek-tabletow-szansa-dla-microsoftu-7474.html
QR Code
Ostre wejście na rynek tabletów szansą dla Microsoftu?

S.Nowak, 28 maja 2010, 13:32
Tagi: Apple, iPad, Microsoft, tablety, Windows, Windows Mobile 7

Według analityków z firmy Forrester Research, udane wejście Microsoftu na rynek tabletów jest jedną z ostatnich szans koncernu na utrzymanie znaczącej pozycji w branży IT. Szkoda że Microsoft wycofał się już z kilku projektów, w szczególności z Couriera - tabletu który miał szansę pokonać iPada już na starcie. Więcej w dalszej części newsa.

Analitycy w raporcie przeprowadzonym na zlecenie PCworld.com wskazują na coraz większe znaczenie tabletów, jako następnej formy komputerów osobistych. Microsoft chcąc utrzymać swoją pozycję musi nadążyć za trendami i wykonać w końcu zdecydowane ruchy w kierunku wejścia na rynek tabletów. Inaczej grozi mu coraz szybsza utrata rynku na rzecz innych producentów oprogramowania. Wielkie zagrożenie stanowi Chrome OS przygotowywane przez Google, a także Android, który już raz wyparł Windowsa z tabletu (Dell Streak).

System przygotowany na potrzeby tabletów, musiałby być nie tylko uproszczony w stosunku do oryginalnej wersji Windowsa 7, ale także relatywnie tani, tak aby cena całego urządzenia nie przekroczyła 750USD.

Microsoft ma na swoim koncie przymiarki do tabletów. Swego czasu powstał nawet projekt stworzenia własnego urządzenia o nazwie Courier. Co tu dużo mówić, filmy ukazujące jak miałby działać musiały być koszmarem na jawie dla Steve'a Jobsa. Gdyby Microsoftowi udało się stworzyć taki produkt, jaki był planowany, to iPad nie miałby najmniejszych szans. Przekonajcie się sami, oglądając poniższe video:


Źródło: gazeta.pl, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 10 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości