PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Oświadczenie Polkomtela w sprawie działań UOKiK dotyczących DVB-H

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/oswiadczenie-polkomtela-w-sprawie-dzialan-uokik-dotyczacych-dvb-h-6763.html
QR Code
Oświadczenie Polkomtela w sprawie działań UOKiK dotyczących DVB-H

Mariusz Burski, 3 grudnia 2009, 17:35
Tagi: DVB-H, Plus, Polkomtel

Zamieszczamy oświadczenie firmy Polkomtel, dotyczące działań UOKiK w sprawie telewizji mobilnej.

W związku z medialnymi publikacjami oraz wypowiedziami Rzecznika UOKiK, zawierającymi informacje o rzekomej zmowie między operatorami telefonii komórkowej i przeprowadzanej w związku z tym kontroli urzędników UOKiK w asyście funkcjonariuszy Policji w siedzibie naszej Spółki, Zarząd Polkomtel S.A. oświadcza:

1. Polkomtel S.A. nie był stroną jakiejkolwiek zmowy mającej na celu ograniczenie konkurencji w jakimkolwiek obszarze, w którym prowadzi swoją działalność.

2. W ocenie Zarządu Polkomtel S.A. zastosowane środki stanowią przykład nadużycia posiadanych kompetencji przez UOKiK, i próbę wymuszenia współpracy z naszej strony z podmiotem komercyjnym domagającym się szczególnego sposobu traktowania. Dotyczy to operatora telewizji mobilnej i jego późniejszej oferty hurtowej. W naszej ocenie sytuacja taka stanowi naruszenie przepisów prawa.

3. Zarząd Polkomtel S.A. zwraca uwagę na fakt, iż akcja UOKiK jest skutkiem decyzji UKE, dotyczącej wyboru operatora telewizji mobilnej niezdolnego do podjęcia działalności zgodnie z uzyskaną koncesją. W tej sytuacji chcąc wejść na rynek, domaga się on de facto subsydiowania swojej działalności. Zaakceptowanie takiej sytuacji musiałoby się dokonywać kosztem 14 mln Klientów Polkomtela, na co nie możemy się zgodzić. Działania UOKiK odbieramy jako próbę wymuszenia na Zarządzie Spółki niekorzystnego rozporządzenia powierzonym mieniem i jako takie spotkają się z działaniami prawnymi z naszej strony mającymi chronić interes naszej Spółki i jej Klientów.

4. Zarząd Polkomtel S.A. wyraża także stanowczy protest przeciwko sytuacji, w której przedstawiciel urzędu wyraził przekonanie, iż „,istnieje niedozwolone porozumienie” zanim czynności kontrolne zostały przeprowadzone. Taka sytuacja podważa zaufanie co do czystości intencji podejmowanych działań.

5. Zarząd Polkomtel S.A. podejmie działania prawne mające na celu ochronę interesów Spółki i 14 mln Klientów korzystających z naszych usług oraz rozważa powiadomienie Prokuratury o możliwości zaistnienia przestępstwa.

Źródło: Plus

reklama

Ostatnie opinie internautów

C.k.y 4.12.2009 @ 23:43
... aby napewno tu chodzi o dobro klienta ? -_-

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 8 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości