PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > OVI Sklep w pełni dostosowany do potrzeb polskiego użytkownika

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ovi-sklep-w-pelni-dostosowany-do-potrzeb-polskiego-uzytkownika-6775.html
QR Code
OVI Sklep w pełni dostosowany do potrzeb polskiego użytkownika

Mariusz Burski, 7 grudnia 2009, 20:04
Tagi: Nokia, Ovi

Internetowy sklep z aplikacjami, grami i multimediami na telefon komórkowy - OVI Sklep - jest już dostępny w języku polskim.

Obecnie zarówno z jego darmowej, jak i płatnej oferty może skorzystać ponad 5 milionów Polaków, którzy posiadają kompatybilne telefony Nokia. By jeszcze bardziej ułatwić zakupy w sklepie użytkownicy mogą w nim teraz płacić nie tylko kartą kredytową, ale i Premium SMS-em. OVI Sklep to kolejny po Nokia Music Store w pełni dostosowany do potrzeb polskiego konsumenta serwis, który Nokia wprowadza na polskim rynku.

Uruchomiony w maju OVI Sklep ( https://store.ovi.com/ ) rozwija się nieustannie i wkracza na kolejne rynki. Obecnie posiada aktywnych użytkowników ze 180 krajów. W Polsce od początku wspierany jest przez wszystkich operatorów, a więc: Era, Orange, Play i Plus.

W przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów mobilnych OVI Sklep za zgodą użytkowników oferuje im zawartość dostosowaną do ich zainteresowań i potrzeb w oparciu o ich aktualną lokalizację i kontakty. Dzięki temu produkty adresowane są do odbiorcy na podstawie nie tylko tego, co dotychczas kupił, ale także tego, gdzie, kiedy i dlaczego to kupił. Konsumenci mogą na przykład włączyć funkcję, dzięki której zawartość ciesząca się popularnością w gronie ich znajomych z serwisów społecznościowych będzie im automatycznie prezentowana i udostępniana do pobrania. Oferta jest także prezentowana w zależności od lokalizacji, dzięki czemu konsument może w każdej chwili skorzystać z informacji i aplikacji powiązanych z miejscem, w którym aktualnie przebywa.

W OVI Sklepie można znaleźć przygotowywane przez deweloperów z 65 krajów
darmowe i płatne:
- gry mobilne takich wydawców jak Electronic Arts, Gameloft, Glu, THQ, Digital Chocolate, Eyesight, Capcom i Konami
- multimedia , widżety, podcasty
- aplikacje związane z takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook, Twitter czy Hi5
- aplikacje dostarczające informacje z takich dziedzin, jak biznes, technologie, sport czy pogoda (np. Gazeta.pl, AP News, ACCuWeather.com)
- plikacje biznesowe, aplikacje zabezpieczające telefon, pomagające zarządzać czasem czy kontaktami i wiele innych.

OVI Sklep ma wiele do zaoferowania nie tylko użytkownikom telefonów komórkowych, ale
i dostawcom zawartości i twórcom aplikacji. Stwarza on bowiem szansę do indywidualnego dotarcia do kilkuset milionów osób. Specjalnie dla deweloperów - także z Polski - stworzona została witryna publish.ovi.com, do której mogą przesyłać swoje produkty i dystrybuować je na rynek lokalny lub globalny. 70% dochodów ze sprzedaży trafia do dostawców zawartości i twórców aplikacji.

Obecnie w OVI Sklepie zarejestrowanych jest już kilkudziesięciu deweloperów z Polski, którzy są w trakcie pracy nad polskimi aplikacjami.

OVI Sklep jest kompatybilny z 61 telefonami Nokia z Symbianem S60 i 43 telefonami Nokia
z S40. Dostęp do sklepu jest - w zależności od modelu - możliwy przez preinstalowaną w telefonie aplikację OVI Sklep, poprzez aplikację Pobierz! (Download!) lub poprzez przeglądarkę w telefonie – należy wtedy wejść na stronę store.ovi.com. Płatności w sklepie można dokonywać kartą kredytową oraz za pomocą Premium SMS-a.

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości