PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ovi znika z rynku

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ovi-znika-z-rynku-9560.html
QR Code
Ovi znika z rynku

Maciej Celmer, 26 września 2011, 11:50
Tagi: Nokia, Ovi, rebranding

Spodziewaliśmy się tego od dłuższego czasu. Marka Ovi Store przestaje istnieć. Zmieniła się na Nokia Store. Do końca 2012 roku więcej zmian.

Producent telefonów Nokia postanowił zrezygnować z rozdziału na dwie marki. Na oficjalnym blogu firmy pojawił się komunikat o zmianie brandingu usług dodanych fińskiego koncernu. Marka Ovi przechodzi do historii. Zastąpi ją Nokia. Zmieni się również kolor z zielonego na standardowo wykorzystywany przez Nokię niebieski. od tej porty sklep z aplikacjami przeznaczonymi dla fińskich telefonów będzie nieodłącznie kojarzony z bazową marką.

Działanie to jest następstwem prowadzonej przez Nokię od jakiegoś czasu polityki ujednolicenia wizerunku. Jakiś czas temu producent zmienił nazewnictwo swoich produktów. Wrócił do korzeni. W związku ze standaryzacją smartfonów zrezygnowano z podziału na linię biznesową i multimedialną. Od niedawna modele telefonów oznaczane są przez trzycyfrowe liczby, z czego pierwsza określa stopień zaawansowania urządzenia. Ma to ułatwić klientom rozeznanie w ofercie i ułatwić wybór najlepszego dla ich potrzeb urządzenia.

Zmiany będą zauważalne dla nowych użytkowników smartfonów oraz dla obecnych klientów po aktualizacji oprogramowania.

Do końca 2012 roku nazwa Ovi ma zniknąć zupełnie z portfolio firmy. Wszystkie usługi świadczone pod tą marką, łącznie z najbardziej popularną i darmową nawigacją, zmienia swoją nazwę. Zamiast Ovi będzie Nokia.

Sądzę, że to dobry pomysł. Nokia i tak ma kłopot z zaistnieniem w świadomości odbiorców jako producent smartfonów. Na ty polu przodują urządzenia z Androidem i najbardziej popularne za oceanem iOS. Poza tym, dla przeciętnego odbiorcy, takie zamieszanie w nazewnictwie staje się kłopotem. Ujednolicenie wizerunku wraz z wcześniejszą poprawą czcionek wydaje się racjonalnym posunięciem.

Źródło: conversations.nokia.com, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości