PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > P4 blokuje połączenia do CenterNet

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/p4-blokuje-polaczenia-do-centernet-7190.html
QR Code
P4 blokuje połączenia do CenterNet

Mariusz Burski, 27 lutego 2010, 12:02
Tagi: Centernet, Play, Project4 (P4), wRodzinie

P4, operator sieci Play, od około dwóch tygodni blokuje swoim klientom możliwość wykonywania połączeń do sieci CenterNet - operatora wRodzinie. Sprawą zajmie się UKE.

Połączenia z sieci wRodzinie do Play oraz SMSy działają poprawnie.

"Znamy problem, Play zażądał od nas, dwa dni po terminie, w którym miał zostać komercyjnie uruchomiony, na mocy obopólnych ustaleń, punkt styku sieci pomiędzy P4 i CenterNet, podpisania niekorzystnego dla nas aneksu jednostronnie zmieniającego warunki współpracy. P4 chciałoby aby spółka CenterNet odpowiadała za każde nieuprawnione przekierowywanie ruchu głosowego z Play do naszej sieci. Naszym zdaniem zabezpieczenie sieci przed tego typu działaniami powinno spoczywać na operatorze, który jest jej właścicielem (w tym przypadku na P4). Mimo to prowadzimy rozmowy, mamy nadzieję na ich szybkie zakończenie i uruchomienie punktu styku" – powiedział portalowi TrudnyKlient.pl, Grzegorz Tomczyk wiceprezes zarządu CenterNet.

Sieć Play twierdzi, że wszystko wróci do normy po podpisaniu przez CenterNet odpowiedniego aneksu stworzonego przez P4.

Połączenia mają wrócić do normy w przyszłym tygodniu.


Źródło: TrudnyKlient.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

tomek 27.02.2010 @ 12:09
to chyba jest złamanie regulaminu? więc możnaby zrywać umowy z winy operatora?
Fel 27.02.2010 @ 19:01
Tu chodzi o kasę, Play nie chce płacić CenterNetowi i blokuje połączenia szkoda że bezpodstawnie. Bo W3 jakoś tego nie robi mimo że musi płacić więcej Playowi. Dla mnie zagrywka nie fair ze strony Playa i fajnie jakby można było zrywać umowy z nimi.
olo 28.02.2010 @ 21:04
http://telekomunikacyjny.blox.pl/2010/02/2702-Komorkowy-oscylator.html
kotsajmona 1.03.2010 @ 11:41
A Gruszka wprowadził cenzurę na blogu i ręcznie akceptuje nowe posty:-) W Play nastała moda na blokowanie.
Zorientowany 1.03.2010 @ 16:28
Pan Grzegorz Tomczyk kłamie. Aneks zawiera symetryczne zapisy, a o kasę chodzi o tyle, że Play nie chce płacić Centernetowi za sztuczny ruch, nie stać go na dopłacanie do interesu Centernet. Centernet posiada podpisane umowy z dostawcami na generowanie sztucznego ruchu, ktos chce zrobić biznes bez klientów, tak to wygląda. Ktoś bardzo mocno zaczyna psuć hurtowy rynek telekomunikacyjny. I proszę pamietać, że jako jedyny P4 podpsiał z Centernet (bez ingerencji UKE) dobrowolnie umowę na "wymiane ruchu". P4 ni echce być okradany, po prostu, 3 W na to stać , P4 nie.
louciano 1.04.2010 @ 23:21
jak to nie stać? jaka kradzież????JAKI SZTUCZNY RUCH??? a niby na czym miałby on polegać??? możesz mi to "zorientowany" wyjaśnić? jakP4 nie chce dokładac do interesu to niech nałoży odpowiednią marżę na rozmowy ale niech ich nie blokuje to jest chamstwo!!! TO ZDZIERCA I TYLE!!! posiadam starter w rodzinie i abonament w play! i nie podoba mi się że te połączenia są blokowane!!! a poza tym gdybym wiedział o tym miesiąc temu to nie podpisałbym umowy z play!
louciano 1.04.2010 @ 23:26
a poza tym skoro P4 podpisał jakąś tam umowę z centernet to niechże się z niej teraz wywiązuje!!! albo ją renegocjuje!!! a co by było gdyby konsument którejkolwiek z sieci czuł sie niezadowolony z podpisanej umowy i niechciał się z niej wywiązywac........pytanie zbędne bo odpowiedź jest oczywista!!!!
louciano 1.04.2010 @ 23:35
i jeszcze jedno! to wszystko g***o prawda chodzi o przekonania i ideologie.....!!!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 7 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16