PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > P4 dba o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/p4-dba-o-bezpieczenstwo-dzieci-w-internecie-6635.html
QR Code
P4 dba o bezpieczeństwo dzieci w Internecie

P4 przystąpiło do "Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie" - wspólnego przedsięwzięcia usługodawców dostępu do Internetu, organizacji pozarządowych specjalizujących się w tematyce bezpiecznego Internetu, a także organów administracji państwowej, powstałego z inicjatywy Grupy TP.

W gronie sygnatariuszy znajdują się również: ArcaBit, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Kidprotect.pl, Fundacja Orange, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Interia.pl, NASK, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Telefonia Cyfrowa, Polskie Badania Internetu, PTK Centertel, Telekomunikacja Polska, UPC Polska, Wirtualna Polska oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Podstawowym celem „Porozumienia” jest budowa koalicji na rzecz edukowania rodziców, opiekunów i dzieci korzystających z Internetu o zagrożeniach mogących wynikać z używania sieci oraz sposobach na ich eliminowanie.

"Porozumienie jest dobrą inicjatywą, ponieważ poza edukacyjno-informacyjnym aspektem przedsięwzięcia proponuje ono proste rozwiązania, dzięki którym rodzice i opiekunowie dzieci będą mieli możliwość zgłoszenia niepokojących treści, zagrażających bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Istotnym dla powodzenia tej inicjatywy jest również fakt zaangażowania się w nią większości wiodących operatorów, ponieważ gwarantuje to rozpowszechnienie idei bezpiecznego Internetu i podnoszenie świadomości klientów na temat zagrożeń w sieci" – powiedział Jørgen Bang-Jensen, prezes P4, operatora sieci Play.

"Już trzech wiodących graczy na rynku telefonii komórkowej, PTK Centertel, P4 i PTC, znajduje się w gronie Sygnatariuszy 'Porozumienia.' Bardzo cieszy mnie, że ta inicjatywa Grupy TP spotyka się z tak dużym zainteresowaniem rynku. Pokazuje to, że największe przedsiębiorstwa sektora technologii komunikacyjnych i informacyjnych są świadome potrzeb swoich klientów w zakresie edukacji i komunikacji w obszarze bezpieczeństwa w Internecie, szczególnie istotnego biorąc pod uwagę powszechne korzystanie z najnowszych technologii przez najmłodszych" – skomentował Maciej Witucki, prezes Grupy Telekomunikacja Polska.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem strony internetowej "Porozumienia" natomiast już wkrótce Play udostępni na swojej stronie internetowej link do formularza, za pomocą którego można dokonać zgłoszenia nielegalnych treści.

Źródło: Play

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości