PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > P4 wykorzystuje bazy danych Oracle

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/p4-wykorzystuje-bazy-danych-oracle-1445.html
QR Code
P4 wykorzystuje bazy danych Oracle

Piotr Baranowski, 17 lipca 2007, 12:23 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 17 lipca 2007 o 12:23)
Tagi: Oracle, Play, Project4 (P4)

Obecnie kluczowe systemy informatyczne firmy P4 działają na bazie danych Oracle: system bilingowy, ERP oraz portal i hurtownia danych.

Baza danych Oracle jest obecnie standardem w polskim sektorze telekomunikacji - wszyscy operatorzy telefonii mobilnej i większość stacjonarnych używa tej technologii jako podstawowej platformy dla swoich aplikacji transakcyjnych, back-office oraz hurtowni danych.

reklama

Ostatnie opinie internautów

linka 17.07.2007 @ 12:57
hmm, a czy to nie jest tak ze trzeba spelnic szereg warunkow? tym bardziej jak p4 nie ma wlasnej infrastruktury, na czym i jak postawia ta baze?
naresh 17.07.2007 @ 13:17
Nie ma wlasnej infrastruktury? Bez przesady. A swoja droga bazy danych oracle sa chyba najlepsze do tak duzych zastosowan, wiec nie ma w tym nic dziwnego.
michal malecki 17.07.2007 @ 16:24
Naresh, ty chyba jestes po PP :) Nie jestem administratorem db, ale DB2 wydaje się troszkę dojrzalszym rozwiązaniem (tylko moje odczucie). Z drugiej strony google podaje ok 100k stron dla wyszukiwania "terabyte database" zarówno dla Oracle, DB2 jak i MS SQL Server. Z drugiej strony IBM chyba nie oferuje systemu ERP, nie wiem jak jest jest z systemem bilingowym, może to przeważyło. Oracle jest chyba tańsze od Big Blue.
ewa 17.07.2007 @ 20:21
widocznie coś przesądziło o takim wyborze, a nie innym...nie spotkałam się aby ktoś narzekał na system rozliczeniuowy Play więc wsyztsko widać działa...
samok 21.07.2007 @ 21:10
Skoro sie sprawdziła u innych to dlaczego mieli probować czegoś innego?
anita 22.07.2007 @ 14:20
raczej nie miałoby to jakiegokolwiek sensu czy logicznego wytłumaczenia...niepotrzebne kabinowanie czasami przynosi nie porządane skutki...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 2 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16