PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > PIIT: Fatalne prawo telekomunikacyjne

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/piit-fatalne-prawo-telekomunikacyjne-1743.html
QR Code
PIIT: Fatalne prawo telekomunikacyjne

Michał Gruszka, 1 września 2007, 22:17 (ostatnio zmodyfikowano w sobota, 1 września 2007 o 22:22)
Tagi: Internet, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), prawo

Czy obawy o nieprawidłowy rozwój rynku telekomunikacyjnego oraz rynku Internetowego w Polsce mają poparcie w faktach? Według Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, ostatnio przyjęty projekt ustawy przez Radę Ministrów o zmianie prawa telekomunikacyjnego stanowi poważne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania i możliwości dalszego rozwoju rynku.

PIIT wielokrotnie wskazywała, że wiele przepisów zawartych w projekcie jest technicznie niewykonalnych, inne wiążą się z koniecznością poniesienia przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych nakładów, całkowicie nieadekwatnych do założonych celów, jeszcze inne pozostają w sprzeczności z obowiązującym porządkiem prawnym, bądź budzą wątpliwości w zakresie ich wykładni.

Zdaniem Izby projektowana nowelizacja w praktyce oznaczałaby wyłączenie tego sektora gospodarki spod zasad gospodarki wolnorynkowej. Wyrazem tego jest między innymi objęcie uregulowaniami właściwymi dla usługi powszechnej wszelkich usług telekomunikacyjnych i teleinformatycznych, które na zliberalizowanym, konkurencyjnym rynku powinny być udostępniane na zasadach komercyjnych.

Projekt nowelizacji, w przypadku jego przyjęcia przez parlament, doprowadzi do stagnacji w rozwoju rynku telekomunikacyjnego i internetowego, ograniczy dostępność nowoczesnych usług telekomunikacyjnych oraz usług świadczonych drogą elektroniczną i spowoduje drastyczne opóźnienie Polski w stosunku do pozostałych krajów Unii Europejskiej w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Dla klientów może zaś oznaczać zahamowanie tempa spadku cen usług, a w niektórych wypadkach nawet ich wzrost.

Źródło: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości