PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Płaska stawka dla Długich Rozmów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/plaska-stawka-dla-dlugich-rozmow-729.html
QR Code
Płaska stawka dla Długich Rozmów

Piotr Baranowski, 29 marca 2007, 20:03
Tagi: Długie Rozmowy, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję zmieniającą umowę o połączeniu sieci, zawartą w dniu 30 października 2002 r. pomiędzy Długie Rozmowy S.A. i Telekomunikacją Polską S.A., wprowadzając możliwość rozliczeń usług międzyoperatorskich w oparciu o płaskie stawki interkonektowe.

Niniejszą Decyzją Prezes UKE wprowadził możliwość rozliczeń międzyoperatorskich opartych na płaskich stawkach interkonektowych (PSI) przewidzianych w ofercie RIO 2006 w relacjach pomiędzy spółkami Długie Rozmowy S.A. i TP S.A. Rozliczeniami w oparciu o PSI objęty jest ruch rozpoczynany lub zakańczany w sieci TP S.A. Kierowanie takiego ruchu ma się odbywać poprzez specjalnie wydzielone Wiązki Łączy Międzysieciowych. W jednym LPSS mogą zostać wydzielone wiązki rozliczane ryczałtowo lub według stawki minutowej. Pozwoli to w pełnym wymiarze wykorzystać nowoczesną infrastrukturę telekomunikacyjną Spółek. Przyczyni się też do racjonalnego wykorzystania LPSS i znacznie przyśpieszy proces przechodzenia z modelu rozliczenia opartego na stawkach minutowych na stawki zryczałtowane.

Wydana decyzja Prezesa UKE powinna przyczynić się do wzrostu konkurencji na rynku telekomunikacyjnym, a także umożliwić spółce Długie Rozmowy S.A. stworzenie oferty dla swoich abonentów, która mogłaby konkurować z ofertą detaliczną TP S.A. Wprowadzenie modelu rozliczeń opartych na płaskich stawkach interkonektowych w sposób oczywisty powinno zaowocować obniżeniem cen detalicznych czego beneficjentami będą w konsekwencji użytkownicy sieci telekomunikacyjnych.

Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 13 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości