PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Płatności na rachunku Orange za Marketplace

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/platnosci-na-rachunku-orange-za-marketplace-8636.html
QR Code
Płatności na rachunku Orange za Marketplace

Maciej Celmer, 24 lutego 2011, 11:36
Tagi: aplikacje, Marketplace, Orange, Windows Phone Marketplace

Francuski Orange wprowadził dla swoich abonentów możliwość płatności za aplikacje na system Windows Phone 7 na rachunku telefonicznym.

Działania wspierające Matketplace zostały uruchomione 23 lutego bieżącego roku. Poza możliwością płatności za aplikacje z poziomu rachunku telefonicznego, Orange uruchomiło również swój dział w Windows Phone Marketplace, nazywa się on Orange sélection i znajdować się będą w nim aplikacje przygotowane przez sieć Orange oraz jej partnerów.

Zapowiadana jest, w najbliższym czasie, ekspansja tej usługi na Wielką Brytanię. Czy dotrze ona do Polski?

Działania te, są zrozumiałe ze względu na strategiczne partnerstwo Orange i Microsoftu.

Źródło: Orange

reklama

Ostatnie opinie internautów

@Frasier 24.02.2011 @ 12:59
Bardzo popieram tego typu rozwiązania. Klientowi zapewniają dwa podstawowe plusy:
- brak konieczności własnej operacji bankowej - bezpieczeństwo, konieczność posiadania karty kredytowej itd.
- odroczenie płatności do kolejnego rachunku

Nie wiem czy operatorzy oferują tego typu rozwiązania w Polsce. Kiedyś Netia pozwalała doładować swój prepaid i kwotę tę płaciło się przy kolejnej fakturze. Bardzo wygodne rozwiązanie, ale już nie oferowane.

Jak to wygląda wśród innych operatorów? Pewnie TP oferuje coś takiego za swoje VoD.
Jacek85 24.02.2011 @ 13:03
Ten news nieco mnie zaintrygował, więc postanowiłem sprawdzić co w ogóle oferują w tym Marketplace. Sciagnąłem sobie ze strony Microsoftu odpowiednią aplikację, która obsługuje również Windows Mobile 6.1. Po jej uruchomieniu należało zaakceptować jakieś regulaminy. Na następnym ekranie niestety pojawił się błąd: "We encountered an error while trying to reach the Windows Marketplace server". Oczywiscie połączenie z netem cały czas miałem aktywne. Soft reset komórki też nic nie dał. No coż, może za kilka godzin uda mi się połączyć.
A dla zainteresowanych osób posiadających Windows Mobile polecam podobną aplikację, która nazywa się Omarket. Dzięki niej można sciągnąć wiele darmowych programów, które są tam podzielone na różne kategorie.
Czy znacie może jeszcze inne podobne aplikacje na WM, skupiające programy i gry, które można dzięki niej sciągnąć bezpośrednio na komórkę?
koksik1000 24.02.2011 @ 15:29
Świetna wiadomość dla francuzów i Brytyjczyków co oznacza że również i dla Europejczyków bo nie mogę sobie wyobrazić żeby taka usługa nie rozrosła się na całą Europe, na pewno ułatwi życie użytkownikom Marketplace
JacQ 24.02.2011 @ 15:35
@Jacek85, na Windowsa jest więcej aplikacji niż na androida i apple razem ;-) o czym jednak bardzo mało osób wie.
Jacek85 24.02.2011 @ 15:52
JacQ, że jest ich dużo to już zdążyłem się o tym przekonać.
W poprzednim komentarzu chodziło mi o aplikację podobną do opisanego Omarket, która by te programy skupiala.
Teraz mi się przypomniało, że po uruchomieniu Opery Mini na stronie głównej jest odnośnik, który przekierowuje nas do MobileStore Opery. Co prawda nie wszystkie rzeczy są tam darmowe, ale można znaleźć niemało aplikacji za które nie trzeba płacić.
Wanda 24.02.2011 @ 18:36
Frasier - pewnie własnie operatorzy oferujący VOD mają najlepiej rozwinięte takie programy. Dzięki za informacje, że w Netii już nie ma tych doładowań - kilka miesięcy temu RAZ skorzystałam, więc warto wiedzieć, że tego już nie ma. Zresztą, tanie doładowania na Allegro i tak są lepsze :).
Jacek85 - widać krasnoludki zgubiły drogę, lub zgubiły te wiaderka z internetem :).
JacQ - bo Windows, jako marka, ma złą prasę, ale tak to już jest z czymś, z czym stykamy się na codzień. Nie ma znaczenia ile winy w tych problemach jest użytkownika, statystyki się nie oszuka.
Jacek85 - ten sklep z aplikacjami Opery jest zabawny. Nie wiem, czy już poprawili, ale mi tłumaczyło Free jako Wolne i inne ciekawe tłumaczenia, których nie powstydziłby się Google Translate :). Aż chyba sprawdzę, czy się cos pozmieniało. Z WM nie pomogę, mam Symbiana.
Gouzu 24.02.2011 @ 19:54
O, świetnie. Widzę, że rozwiązania T-mobile i AT&T, które pozwalają obciążyć rachunek za korzystanie z Android Market, są teraz na topie :)
To jest super pomysł, nie musisz się męczyć z żadnymi PayPalami, przelewami w banku czy innymi tego typu rzeczami. Proste - przychodzi rachunek i płacisz.
Ja jestem jeszcze w szkole średniej, i płatności internetowe nie są dla mnie wygodną opcją.
Jacek85 24.02.2011 @ 19:59
Wanda - U mnie też tłumaczy Free jako Wolne, a korzystałem z tego może jakieś 3 tygodnie temu. Widocznie serio wrzucili to wszystko do translatora, tylko po to by móc sie pochwalić tym, że strona jest nawet w języku polskim.

A jeśli chodzi o krasnoludki, to nadal nie potrafią, że tak powiem dojść ;) No trudno, wszystko wskazuje na to, że nie jest mi dane zobaczyć jak wygląda ten ich Marketplace i przekonać się co mają w ogóle do zaoferowania. Cóż... Będę musiał zrugać mojego przyjaciela Billa Gatesa podczas następnego wypadu na piwo ;)
dreamgirl 26.02.2011 @ 16:00
popieram:)
Starczyk 17.12.2015 @ 15:28
Ja korzystam z takiego sposobu płacenia w Orange. Bardzo sobie cenię tę opcję, ponieważ jest limit. Dzięki temu za bardzo mnie nie poniesie w wydatkach. Fajna sprawa, że można zwrócić appkę w ciągu dwóch godzin od zakupu, ostatnio z tego skorzystalem.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 5 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16