PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Płatności przez komórki we wszystkich sieciach w Polsce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/platnosci-przez-komorki-we-wszystkich-sieciach-w-polsce-5916.html
QR Code
Płatności przez komórki we wszystkich sieciach w Polsce

Łukasz Roguski, 8 maja 2009, 17:09
Tagi: Era, mPay, Orange, Play, Plus, Płać Komórką, płatności mobilne

Mieszkańcy kolejnych miast w Polsce mogą już teraz płacić telefonem komórkowym za parkowanie. Do mieszkańców Warszawy dołączyli w ostatnim czasie mieszkańcy Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa. Obecnie usługa płatności komórką mPay jest dostępna dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych (Plus, Play, Orange, Era).

Kolejne miasta oferują mieszkańcom płatność za parkowanie w ramach systemu mPay

Już nie tylko mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z udogodnień jakie niosą ze sobą płatności telefonem komórkowym za parkowanie. Łódź, Ostrów Wielkopolski i Tarnów umożliwiły swoim mieszkańcom opłaty za parkowanie, które można realizować w szybki i łatwy sposób przy użyciu telefonu komórkowego. Płatności w systemie oferowanym przez mPay S.A. są wygodne: nie trzeba szukać monet, ani parkomatu lub kiosku z biletami parkingowymi – wystarczy telefon. Płacimy wyłącznie za rzeczywisty czas postoju, dokładnie według stawek obowiązujących w danym mieście.

Również nowością jest oferta dla firm posiadających flotę samochodów służbowych, która znacznie ułatwia zarządzanie i rozliczanie kosztów za parkowanie. Firma, która korzysta z systemu mPay otrzymuje subkonto oraz dostęp do aplikacji w Internecie .To umożliwia zarządzanie limitami na parkowanie, kontrolowanie i rozliczanie kosztów bez potrzeby zbierania pokwitowań z parkomatów. System wpływa na obniżenie kosztów w firmie - rozliczenie jest gotowe na podstawie jednego raportu, a nie dużej ilości pokwitowań.

Bilety komunikacji miejskiej dostępne w każdym momencie

Od kilku miesięcy mieszkańcy Warszawy, niezależnie od pory dnia i miejsca, mogą dokonać zakupu biletów komunikacji miejskiej płacąc telefonem komórkowym. Poza wygodą, płatność w ramach systemu mPay z racji zakupu biletu czasowego, jest tańsza od standardowych form opłaty za bilet komunikacji miejskiej. Jednorazowy bilet papierowy ma stałą cenę 2,90 zł, natomiast 20 lub 40-minutowe bilety, za które można płacić telefonem komórkowym, kosztują odpowiednio 2,00 zł i 2,80 zł. Dodatkowo, bilet czasowy nie ogranicza nas do jednej linii autobusu, tramwaju czy metra. System płatności mPay dostępny w ponad 1600 punktach handlowo-usługowych

Płatności za bilety komunikacji miejskiej w wybranych miastach oraz za parkowanie

w Warszawie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tarnowie to nie jedyne miejsca w których można używać telefonu zamiast portfela. Obecnie jest już ponad 1600 punktów usługowo-handlowych akceptujących płatności mobilne, a sieć ta jest cały czas rozbudowywana. W ramach zakupów w Internecie system mPay gwarantuje jedną z najbezpieczniejszych form płatności bezgotówkowych – zlecenie płatności i wszystkie dane dotyczące transakcji przesyłane są poza Internetem, w ramach kanału GSM.

System mPay to przede wszystkim nowy standard płatności mobilnych na rynku mający szerokie zastosowanie praktycznie w każdym segmencie handlowo-usługowym oraz w obszarze kultury i rozrywki. Świadczy o tym przykład Teatru Słowackiego w Krakowie, który jako pierwszy teatr w Polsce, zaoferował obecnie płatność za bilety telefonem komórkowym w systemie mPay.

W niedługim czasie komórka stanie się biletem do Teatru – mówi dyrektor marketingu Teatru Słowackiego, Krzysztof Dubiel.
Bardzo nas cieszy obecność nowych partnerów, którzy oferują swoim klientom możliwość płatności za pomocą telefonu komórkowego – mówi Konrad Łuczak, prezes zarządu mPay S.A.

Jeszcze w tym kwartale planowane jest rozszerzenie zasięgu systemu mPay w ramach kilku kolejnych miast, w których będzie można płacić za parkowanie oraz przejazd komunikacją miejską.

Usługa dostępna już we wszystkich sieciach komórkowych

Od marca br. płatności mobilne w systemie mPay dostępne są dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych. Usługa nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji i jest dostępna dla każdego modelu telefonu. Aby korzystać z systemu płatności mPay wystarczy aktywować i zasilić konto mPay, a następnie, w ramach kanału głosowego (we wszystkich sieciach) lub kanału tekstowego (Plus i Play), dokonywać płatności za wybrane towary i usługi.

Aktywacja konta jest czynnością jednorazową, a czas wykonania transakcji przy użyciu komórki - to zaledwie kilka sekund.

Źródło: mPay

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości