PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > PLAY, 3 Group i KPN Group obniżają ceny transmisji danych w roamingu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/play-3-group-i-kpn-group-obnizaja-ceny-transmisji-danych-w-roamingu-3303.html
QR Code
PLAY, 3 Group i KPN Group obniżają ceny transmisji danych w roamingu

Michał Gruszka, 7 lutego 2008, 13:30
Tagi: Internet, Play, roaming

Pierwszych pięciu operatorów telefonii komórkowej z zasięgiem pokrywającym 10 europejskich rynków i obejmujących populację powyżej 295 milionów- 60 procent ludności w Unii Europejskiej równej 495 milionów- zaakceptowało ustanowione przez Komisję Europejską, wezwanie do inicjatywy obniżania stawek transmisji danych w roamingu.

Polski PLAY, holenderski KPN, belgijski operator Base, niemiecki operator E-Plus wraz z 3 w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Irlandii, Austrii, Szwecji oraz Danii uzgodniły wspólnie cenę hurtową za transmisję danych równą 25 Euro centów za MB ściągniętych danych. Nowa cena hurtowa zastanie wprowadzona przez pięciu operatorów w dniu 1 marca 2008.

Pięciu operatorów ma nadzieję, że ich wspólna inicjatywa sprowokuje innych europejskich operatorów do przyłączenia się do tego prokonsumenckiego porozumienia i całkowitego obniżenia europejskich cen hurtowych do poziomu maximum 0.25 Euro za MB. Przy obecnej niezwykle wysokiej cenie detalicznej
równej średnio 5.24 Euro za MB przedsięwzięcie to doprowadzi do znaczącej obniżki cen detalicznych w całej Europie.

Chris Bannister, CEO Play powiedział:

W roku 2007, Play jako pierwszy zainicjował obniżenie stawek połączeń głosowych w Europie. Rok 2008 będzie rokiem, w którym operatorzy występujący z tą inicjatywą nadadzą inną jakość w ofercie Internetu Mobilnego. Mam nadzieję, iż pozostali czołowi europejscy gracze dołączą do grupy sprzyjającej tym działaniom, tak aby wszyscy użytkownicy w Europie mogli korzystać z dostępu do mobilnego Internetu bez przekonania, że są okradani. Kiedy użytkownicy podróżują po Europie bez możliwości korzystania z ich lokalnej sieci, są narażeni na kilkadziesiąt razy wyższe niż w kraju rachunki za korzystanie z Internetu czy za dostęp do poczty elektronicznej przy użyciu telefonu komórkowego. Mamy nadzieję, iż ta inicjatywa podjęta przez członków Mobile Challenegrs zakończy tę praktykę.
Stan Miller, Prezes i CEO KPN Mobile Group powiedział:
Inicjatywa dotycząca obniżenia cen hurtowych pozwoli nam na tak oczekiwane przez klientów wprowadzenie przejrzystych oraz konkurencyjnych cen detalicznych. Europejska inicjatywa obniżenia stawek transmisji danych jest najbardziej spektakularnym krokiem podjętym jak do tej pory przez Komisję Europejską. Nadszedł czas wspierania popytu na transfer danych w roamingu w całej Unii Europejskiej. Nasze porozumienie to tylko początek inicjatywy, która obejmuje 10 krajów. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy również inne kraje do współdziałania w tym projekcie.


Klienci w Europie wciąż się obawiają wygórowanych stawek za korzystanie za granicą z dostępu do Internetu przy użyciu sieci komórkowej z obawy przed kilkudziesięciokrotnie wyższymi stawkami w porównaniu ze standardami obowiązującymi przy korzystaniu z tego typu usług na rynkach krajowych.

Według Christiana Salbaing, MD European Telecommunications for Hutchison 3G Europe, hurtowa cena mobilnej transmisji danych musi być zbliżona do realnych, zdecydowanie niższych kosztów realizacji tej usługi.


szef Hutchison 3G Europe powiedział:
Prosta i przejrzysta cena hurtowa umożliwi wprowadzenie bardzo konkurencyjnej a przez to bardzo przyjaznej oferty dla klientów z całej Europy. Nasze porozumienie co do obniżenia cen hurtowych jest pierwszym krokiem do sprowadzenia cen transmisji danych w roamingu w Europie do uczciwego poziomu. Mamy nadzieję, że pozwoli to na przygotowanie oferty opartej na niskiej płaskiej stawce co zastąpi, obowiązujący obecnie niezwykle drogi model zakładający pobieranie wysokich opłat za każdorazowy dostęp do transmisji danych w roamingu.

Narodowi regulatorzy oraz Komisja Europejska wezwali europejskich operatorów do zdecydowanego obniżenia cen w usługach roamingowych, zapowiadająca podjęcie kroków regulacyjnych w przypadku kiedy branża samodzielnie nie podejmie takiej inicjatywy. Porozumienie PLAY, KPN wraz z Base i E-Plus
razem z 3 Group jest pierwszym, ale bardzo zdecydowanym prokonsumenckim krokiem w tym zakresie.

reklama

Ostatnie opinie internautów

wezywiusz 7.02.2008 @ 16:03
no fakt, obniżyli i to całkiem nieźle, wcale nie taka wysoka ta cena w roamingu, Ciekawe kiedy Nasi operatorzy zostaną zumszeni do obniżenia stawek za połączenia pakietowe. Najwyższy czas na zmianę. Oczywiście nie wliczam w to Playa bo ten już zrobił swoje. Jednak dąrzy do zamierzonego celu - stać się multimedialnym operatorem.
wydumany 7.02.2008 @ 18:04
tak, play to play. Potrafi podjąć współpracę, nie to co Nasze rodzme sieci. 1zł za megabajt w roamingu to nie tak dużo.
toporek 8.02.2008 @ 01:32
no gdyby jeszcze udało im się zwiększyć liczbę swoich nadajników w kraju w wmiarę krótkim czasie było super, w końcu nie byliby uzależnieni od innych opów i mogliby zaniżyć jeszcze koszta transmisji danych, rozmów i wiadomosci tekstowych.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości